şükela:  tümü | bugün
 • super gusel bi olay,
  tek tarafi kapali bi borunun icinde aynalar ve bi miktar da renkli cam kirigi var, bi ucundan bakinca nefis gusel seyler goruluyo, bi sekli bi daha goremiyorsunuz...
  uffff, annatamadim galiba siz iyisi mi gidip bi bakin...
  http://www.kaleidoscopesusa.com/how.htm
 • "cicek durbunu" deniyomus bunlara ayrica
 • çocukken büyük bir kabahatım sonucunda elimden süreli olarak alınan alet.

  isterseniz kendı kaleydeskopunuzu üretmeniz mümkün:

  gözlerinize iki elinizle mümkün mertebe hızla ve uzun zaman bastırıyosunuz, ama içerıiden gözkapaklarınıza bakmanız gerekiyor, bastırma şiddetine bağlı olarak geçen bir süre sonunda, sanki uzaktan güneşe benzer şey geliyor ( bu kısmı biraz acı verir) o güneş gittikçe büyür büyür vee işte eğer bu kısmındakı acıya dayanırsanız gerisi acaip güzel görüntülerin varolduğu doğal bı kaleydoskoptur...
 • john lennon'un, lucy in the sky with diamonds'daki lucy'nin gözlerini betimlemek için kullandigi kelime ("a girl with kaleidoscope eyes").
 • birden bire tanıştığım ... yetenekli olduğuma bi türlü inandıramadığım ... (bkz: smiley de smiley) dert ortağım ... meslektaşım... bu işin okulunda okuyan ... yeni ftuff ci ... iyi insan ...
 • latince
  kalos- guzel
  eidos- bicim
  scopos- izlemek, izleyici
  sozcuklerinden yap-islet-devret modeli ile (t)uretilmis kelimedir.
 • küçükken bir yerlerde görüp, sahip olmak istediğim (daha doğrusu aynısından kendime yapmak istediğim) alet. ama camcıya gidip ayna kestirebilecek yaşa gelinceye kadar beklemek zorunda kaldım.

  araç ve gereçler:
  1. kenarlarının oranı 1/3 olan dikdörtgen şeklinde kesilmiş 3 ayna
  2. bant
  3. buzlu cam gibi olan şeffaf dosyalardan bir parça
  4. (tercihe göre) yapışkan kaplama kağıdı
  5. şekerleme, çikolata ambalajları veya başka renkli renkli kağıtlar, naylonlar, şeffaf plastikler vs...

  yapılışı:
  aynalar uzun kenarlarından sırlı yüzeyleri dışa (haliyle yansıtıcı yüzeyleri de içe) bakacak şekilde birleştirilir ve dikkatlice bantla tutturulur (sarmalanır - daha sağlam oluyo). eğer oluşan şekil üçgen prizma değilse hata yapmışsınızdır, bozup baştan yapın.
  "ehe benim ki üçgen prizma oldu galiba" diyorsanız, aynalı üçgen prizmanızın açık olan bir ucunu buzlu cam gibi olan şeffaf dosya parçasıyla güzelce kapatın, bantla kenarlarından tutturun.
  eh bitti sayılır.. üşenmezseniz yapışkan kaplama kağıtlarıyla dışını kaplayıp hem sağlamlaştırabilirsiniz hem de içi kadar dışının da güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. şimdi tek yapmanız gereken içine o renkli şeyleri atıp, kaleidoscopeunuzu evire çevire oluşturduğunuz güzel şekillere bakmak ve keyfini çıkarmak!

  ip ucu: kaleidoscopeunuza bakarken, "aman ışığa doğru bakiim daha güzel görürüm" diyip kapalı tarafını havaya kaldırıp aleti ters çevirirseniz, içindekiler gözünüze kaçabilir. malum yerçekimi var.

  kolay gelsin, iyi eğlenceler..
 • çocukken kullandığım ve geçenlerde almak için girdiğim dükkanda fiyatının 50 milyon olduğunu görünce koşarak yanından uzaklaştığım güsel alet.

  (bkz: çocukluktan içimize ukde olan oyuncaklar)
 • online kendin yap modeli.
  http://www.zefrank.com/byokal/kal2.html
hesabın var mı? giriş yap