şükela:  tümü | bugün soru sor
 • isolation adlı ilk albümünü çıkarmış olan şarkıcı. son birkaç yıldır piyasaya girişini uzaktan takip ettim ve şimdi gerçek anlamda çıkış yaptı. önü çok açık. yıl sonu listelerinde yukarılarda görürüz kendisini artık. dinlemek isteyenler için.
 • lana del rey sayesinde varlığından haberdar olduğum sanatçı. isolation albümünü yavaş yavaş dinliyorum, miami oldukça güzel. diyor ki:
  "but why would i be kim, i could be kanye." *
 • geç keşfettiğim, isolation albümünü epey beğendiğim yarı kolombiyalı yarı amerikalı şarkıcı.
 • isolation ile yılın en iyi r&b albümlerinden birini yayınlamış şarkıcı. janelle monae ile beraber 2018 r&b'sinin yüz akı konumunda kendisi.
 • damon albarn işin içinde diye biraz dinleyeyim dedim berbat bir vokali var. ulan safi havası var kadının. giymiş satenleri dolaşıyor. çekmiş bir de bitane çakma riri vokali back'ine birkaç catchy altyapı. yetmiş. 'ben öteki kadınlardan daha eşitim ve daha seksiyim' minvalinde kali bir tek. başka da numara yok.

  sözlükte kadınlara 'seslenen' şekilde pek yazmam fakat gerçekten müzik denen sanat 'şeklinin' endüstriyel halinin yüzde sekseni bu kadın gibilerle doldu. güzelliklerine gelince olabildiğince egzotik fakat iş müziğe gelince (yani işlerine) alabildiğince normatif-beyaz ne derseniz. bir yerden sonra dinleyici başına seksi vokalist sayısı 12342'i bulacak. eskiden bir tek madonna vardı. öyle iki üç yüzyıl önce de değil. 40-50 yıl.

  işin kötüsü kendisi meksikalı olduğu için biraz aksan bekledim vokalinden. hiç aksan yok.

  yaşasın m.i.a. kardeşliği.