şükela:  tümü | bugün
 • kktcde şu ara 35 tl ye falan yapılan ama abdest le alakalı sorunlar teşkil ettiğini düşündüğüm oje
 • (bkz: duvar boyası)
 • dün izmir bostanlı'da nail art studio'da uygulattığım hede.

  daha çok yeni olduğu için performansı hakkında şimdilik yorum yapmayacağım ama fikir inanılmaz güzel. ben ve benim gibi hem çalışan hem de üşenen insanlar için yapılmış. eldekiler 3 hafta ayaktakiler 2 ay kadar pırıl pırıl duruyormuş. düşünsene yazın tatile giderken falan bi yaptırıyorsun gerisini düşünmüyorsun. söylediklerine göre sararma falan da olmuyormuş sonrasında, ki benim için en önemli kısmı buydu. uygulamadan önce bir dizi prosedürü var yalnız yerinizde olsam evde denemem bir profesyonele giderim.

  3 haftanın sonunda tecrübelerimin tamamını yazarım.

  edit: ojeler gerçekten kalıcı ve gerçekten de sararma falan yapmadı. ancak, çıkarırken o kadar çok zedelendi ki tırmaklarım, alttan yenisi gelip de temizlenmiş olan kısımlar uzayıp gidene kadar çıtır çıtır kırıldı hep.
 • vize ve final döneminde harika bir yöntemdir. french temiz temiz ohhh.
 • kalıcı cenabet yapabilecek hede.*
 • tatile giderken veya işinizle pek meşgul olacağınız bir haftaya başlamadan yaptırırsanız hayat kurtarır.
  benim gibi ojesiz gezmeyenler için müthiş icat.
 • yapılması zaman alan bir uygulamadır.

  manikür pedikür sonrası tırnak yüzeyi yağdan ve kirden arındırılmak için özel bir solüsyon ile silinir. sonra iki ayrı yapıştırıcı oje sürülür. ardından iki kat shellac vb marka kalıcı oje sürülür ve kalıcılığı sağlamak için sabitleyici sürülür. her işlemden sonra 2 dakika ultraviyole ışığa maruz bırakılır. ellerde 2 hafta, ayaklarda 4 hafta rahatlıkla kullanabilirsiniz. çıkartma işlemi için aseton ve etil alkol karışımı bir solüsyon pamuğa dökülüp, tırnaklarınız alüminyum folyo ile sarılıp bekletilir. hafiften bir yanma hissedersiniz ama dayanılmaz değildir. sonrasında tırnak yüzeyinden kabarmış olan boya hafif tırnak darbeleri ile sökülür. eğer sökülmeyen oje kaldıysa tekrardan aynı solüsyon ile sarılması gerekir yoksa tırnağınıza zarar verir. çoğu kişinin dediği ve yazdığı tırnaklarımı söktüler lafı bundan kaynaklanıyor. ikinci defa oje çıkartıcısını beklemek istemeyen manikürcü zorlayarak sökmeye çalışıyor ve tırnak zarar görüyor. zarar vermeden çıkartanlarda da biraz üst katman kalkıyor ama kesinlikle çok önemli bir hasar değil bu.

  deneyimlerime gelince; benim ellerimde 6 tırnağım, ayaklarımda 8 tırnağım kırılmış veya yarılmıştı. hani şu katman katman ayrılır ya tırnak aynen öyle. kalıcı oje yaptırdım ve kalkan yerler hem yapıştı hem de ayrılması durdu. zaten ojen sürdüğümüzde nasıl tırnak kalınlaşıyor, öyle bir kalınlaşma oldu ve ne takılma problemi ne de kırılma problemi kaldı. 2 hafta eller süperdi. 3. hafta manikürüm çok gelmese de tırnak uzadığı için diplerde boyasız tırnak görünmeye başladı. 3. haftayı üstüne oje sürerek idare ettim. ama bu sefer de tırnaklar çok uzadı, rahat edemedim. ayaklar hep süperdi. aynı parlaklık ve hoşlukta. en korktuğum ise ojeyi çıkartma aşamasıydı. ne olacaktı??? ablamın ve burdaki yazarların dediği gibi tırnağımı söküp atacaklar mıydı???? hayır tabii ki. her aşamasını dikkatlice izledim. çıkartıcı solüsyonun az geldiği parmaklardaki ojelerin çıkartılması zaman aldı. 2-3 defa beklemek gerekti. jel kalıcı oje daha kalıcı ve çıkartılması için öncesinde ojenin törpülenmesi gerekiyor. ondan sonra da shellactan daha uzun sürede çıkıyor. alta sürülmüş olan parlak kısım için çok zararlı olmayan tırnak yüzey törpüsü kullanılıyor. benim kırık tırnaklarım tamamen uzadı ve temizlendi ve sağlıklı ve sert haline geri döndüler. yeni kırık oluşmadı. kalıcı ojede benim tercihim açık renkler. çünkü üzerine başka ojeler kullanabiliyorsunuz ve tırnağınızın yağına maruz kalmadığı için normal ojeler süper uzun süre dayanabiliyor. kalıcı ojeden sonra eğer koyu renk oje kullanırsanız törpü yapılmış yerlere oje girip, oje asetonla çıkartıldığı zaman çirkin bir görüntü oluşabilir. bu nedenle kalıcı ojeden sonra açık renk oje kullanmanızı öneririm. hatta en iyisi altına koruyucu kullanmak sanırım.

  sonuçta, kesinlikle zaman alan, çok iyi kalite malzemelerle profesyonelleşmiş ellerde yapılması gereken bir uygulamadır. zincir olup her yere mağaza açmış, tek derdi para olan ve saat başı yeni müşteri al diye zorlayan müesseseler çok da güvenilir değil diye düşünüyorum.
 • bugun ilk defa denedim, bakip gorecegiz ama guzel gibi duruyor. yarisi cikmis ojeler mide bulandirici oldugundan kalici oje kesinlikle cok kullanisli
 • uzun zamandır sürekli yaptırıyorum ve inanılmaz mutluyum.

  genel algı tırnağın sürekli kapalı kalması ve hava almaması bu yüzden zayıflaması olmasına rağmen tam tersi, jel bazlı bu ojelerin oksijen geçirgenliği normal ojelere göre hem çok daha yüksek hem de içeriğindeki minerallerden dolayı tırnağı besliyor.

  ben 2 haftada bir yeniletiyorum ve her çıkarılışlarında tırnaklarım bembeyaz ve sağlıklı görünüyor. bazı haftalar sadece keratin uygulayıp üstünü şeffaf jel ile kapatıyorlar böylece bakımı da yapılmış oluyor.

  bu ojelerin en güzel yanı ise asla bozulmaması, uçlarının soyulmaması, tırnak üzerinde seramiğimsi bir tabaka oluşturduğu için sürekli parlak ve bakımlı görünmesi. ayrıya tırnak kırılma oranı da oldukça düşüyor.

  tavsiye ederim kızlar, yaptırın!
 • bugün ilk defa yaptırdım. şimdiye kadar yaptırmayan aklıma şaşayım. böyle bir güzellik böyle bir konfor yok. tavsiye ederim.