şükela:  tümü | bugün
  • kalın kafalı bir erkek olabilir. zira hala tam olarak ataerkillikten kurtulamamış bir dünya olduğumuz için kalın kafalı bir erkeği iktidar olanaklarından uzak tutmak, kalın kafalı bir kadını uzak tutmaktan daha zor. kalın kafalılık artı iktidar denklemi ise insanoğlunun başına gelebilecek en acı şeylerden biri. iktidar dediysek; analık babalık, patronluk, bölüm şefliği, nüfus dairesi memurluğu, güvenlik görevlisi olmak, işte bunlar hep mikro iktidar alanları. boynuzu olan keçi, boynuzu olmayan üzerinde iktidara sahiptir. bu.

kalın kafalılıktan kasıt ise ben yaptım olduculuktan tutun, akut empati yoksunluğuna, sen benim kim olduğumu biliyorsunculuktan, rabbena hep banacılıka çok geniş bir skala. kalın kafalıya göre evrenin merkezi kendisidir, ve her şey ona yönelmektedir. her şeyin en doğrusunu o bilir. lafının üstüne laf, bokunu üstüne bok olmaz. evet, aşiret ağası egosunun toplumun farklı katmanlarındaki tezahüründen bahsediyorum. bu ağa bakarsın bir gün plazada karşına çıkar, bazen bir sanat galerisinde. köyde aramayın, bulamazsınız. o köyünü beyninin nöronları arasına gizlemiştir, bulamazsınız. onun köyü ağzından akar, konuşturun sadece. kendisine alan açın tanımak için. iktidar verin eline. kendini güvende hissettirin ki sizi köyünün yağmurlarında yıkasın. kalın kafalılık bir toplumun kanseridir; bireyden aileye, klikten millete bir toplumu acılar içinde öldüren bir illet.
  • kafasının olmamasıdır.
  • kalın kafalı bir karga olabilir.
  • (bkz: kalın kafalı) denince "yavaş anlayan kişi"anlaşılır. iyi niyetliyse tekrar tekrar anlatırsın anlayana kadar, olur biter. anlayınca da pek editlemez anladığı şeyi, öyle kalır o. tehlike başka tür kafalardan gelir genelde.
  • bolca egoya sahip yazar.
  • kalın kafalı olduğunu bilmeyen insandır.