şükela:  tümü | bugün
  • ince kaş çoğu zaman makbuldür. hatta çoğu kadın ebru gündeş kaşına sahip olmak ister. nitekim, kaşları ip gibi incecik almak o kadar da abes karşılanmaz.

gel gelelim günümüzün uggdan sonraki ve belki de uggla yarışır modasına, kalın kaş modası.
    dikkat ettiniz mi bilmem ama bu sene kalın kaş modaymış. kaşlarını ip gibi incecik bırakıp yolduran hatunlar, şimdi yoldurdukları kaşlar yerine kalemle kaş çiziyorlar. seyrek de değil, öyle böyle iki parmak kalınlıkta kaş. hatta iki kaş arası olabildiğince dar ve kesin hatlarla çizilmiş.

ben bunun sebebini kadınlardaki gençlik özentisine bağlıyorum. mesela aynı zamanda başka bir moda daha var, o da saçları sarıya boyatıp, saçların diplerini boyatmama. dip boyası gelmiş gibi dursa da bunun bir anlamı var. "aslında benim saçlarım siyah, hiç beyaz yok saçımda, bak diplerinden belli, yaşlı değilim amacım beyazlarını kapamak değil" imajı vermek içinmiş. hatta saçları beyazlayan kadınlar sarıya boyattıkları saçlarının dibine bilerek koyu renk dip boyası ekliyorlar ki daha genç görünmek için.

insan yaşlanınca kaşları da dökülüyor. daha doğrusu usta splinter kaşı gibi uzun uzun ve seyrek kalıyor. kalın kaş belki de daha genç gözükmek içindir. gür ve dökülmemiş, ahenkle dans eden kaşlar...
  • buradan da anlaşılacağı gibi,tüm bu modalar hep bir şey gibi görünmek için.bi kendin ol elletme bir yerini ya.

edit:imla
  • "milyonlarca kahtalı mıçı için cımbızlar çöpe" diyerek akımdan akıma koşan türk kızlarının yeni modası.
  • 25 yıldır içinde bulunduğum moda. ama bana pek gitmiyor sanırım.
  • seviyorum, ancak benim icin sadece bir hayal..
  • güzel bir kızın kaşları kalın olsa da ince olsa da zaten çok birşey değiştirmez. o zaten güzeldir.

(bkz: natalia vodianova)
  • bu sene geri gelmiştir. zaten kalın kaş her zaman için 0.5 uç inceliğindeki adile naşit kaşından ve üçgen oyulmuş vamp kadın kaşından güzel durur. iyi oldu yani geri geldiği. hem daha az iş...
  • en çok yakıştığı kişi için; (bkz: ines sastre)
    http://weheartit.com/…ntry/25726152?group=a&imgres=