şükela:  tümü | bugün
  • iğrenç bir tanıtım müziğine sahip market. önceden internet sitelerinden dinlenebiliyordu. markette sürekli bunu çalıyorlar, allah çalışanlarına sabır versin. bir ara meyve sebze bölümünde oturan adam radyo dinliyordu, bıkmış herhalde şarkıdan dediydim.

kaliteli kim kim
    indirimli kim kim
    ( bu arada bilmemneli, zartlı zurtlu kim kim falan diyor)
    kaliteli indirim kim! ( burada da birden kim diyerek şarkıyı bitiriyor)

eve gittiğinizde sabaha kadar kendi kendinize kim kim kim diyerek dolaşıyorsunuz. bıraktım artık gitmeyi, biraz ötesinde şok var ona gidiyorum.
  • eski kiler market zincirindeki franchise usulü yönetilen mağazalarını geri alıp, kendi ismiyle yola devam eden ersan ailesine aittir. perakendecilik doğru bir stratejiyle yapılırsa hızlı büyünülen bir sektördür (bkz: walmart). ülkemize de "discount supermarket" kavramı iyice girdiği için (bim, şok, for you, vb) kim'in daha da büyümesi şaşırtıcı olmaz. zaten alacak ufak çaplı zincir market arayıp duruyorlarmış.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=483473
  • "kim kim ailenizin alışveriş merkezi" tarzında bir şarkısı olan market. aman bu şarkıya erken vakitte* veya akşamleyin* denk gelmeyin, kendi kendinize gülmekten koparsınız. sonra kasiyerler tarafından deli muamelesi görürsünüz, demedi demeyin.

ayrıca bunun üsküdar'da bulunan şubesi, her daim komşusu çetinkaya mağazası ile yarışır.
  • son kullanma tarihi geçmiş ürünleri yarı fiyatına satar kim kim.
  • multinetin direkt komisyonsuz geçtiği marketler zinciri. sevilesi.
  • bünyesinde çalışmakta olan tüm personeline işaret dilini bilme zorunluluğu getiren şirkettir. böylelikle engelli vatandaşların da sosyal hayatta rahatça yaşayabilmelerine yardımcı olmayı planlamaktadırlar.

ayrıca kazançlı istanbul marketleri olan açılımını (bkz: kim market), bir alternatif olarak kaliteli indirim marketleri şeklinde değiştirmektedir.
  • bedava star gazetesi dağıtan market. sakız bile alsanız veriyorlar gazeteyi yani öyle yandaş, pardon candaş market.
  • kısaca kim olarak bilinen, "kazançlı istanbul marketleri" olan açılımını da kalite ve indirimde marka olarak değiştiren market zinciridir.
    değişim sebebi ise, artık sadece istanbulda değil, diğer illerde de mağazalar açıyor olmalarıymış.

(bkz: kalite ve indirimde marka)
  • daha önceleri kazançlı istanbul marketleri olarak bilinen ve daha yaygın olarak sadece "kim" olarak anılan market zincirinin yeni açılımı.

açılımda değişikliğin sebebi ise, artık sadece istanbul'da değil, diğer illerde de mağazalar açmalarıymış.