• eski kiler market zincirindeki franchise usulü yönetilen mağazalarını geri alıp, kendi ismiyle yola devam eden ersan ailesine aittir. perakendecilik doğru bir stratejiyle yapılırsa hızlı büyünülen bir sektördür (bkz: walmart). ülkemize de "discount supermarket" kavramı iyice girdiği için (bim, şok, for you, vb) kim'in daha da büyümesi şaşırtıcı olmaz. zaten alacak ufak çaplı zincir market arayıp duruyorlarmış.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=483473
  • tarihi geçmiş ürün satmasıyla ünlüdür. bunun sebebi de toptan alırlarken çok miktarda satın alıp (ucuza getirmek için) fahiş fiyattan iteleme politikasıdır. pahalı olunca insanlar almıyor ve 2 yıl rafta veya depoda bekliyor ürünler haliyle.

bugün gittiğim bir şubesindeki bütün pringles cisplerin tarihi geçmişti. fiyatı her zaman 7 tl olan cipsi 6 tl görünce şüphelenip tarihlerine baktım ve yanılmadım. görevliyi uyardım konu hakkında, ben ayrılırken raf ile ilgileniyordu, kaldırmışlardır herhalde. daha önce de birçok defa tarihi geçmiş ürüne rastladım. bazısını satın aldıktan sonra farkettim. bazısını tadı bozuk olduğunu görünce anladım. anlamadan daha neler yemişizdir kim bilir. (bkz: kim bilir)

bir de benden size dost tavsiyesi, eğer oldu da gittiyseniz bunlardan alışveriş yapacağınız zaman rafların en arkasından ürün alın, zira yeni gelen ürünleri arkaya koyuyorlar (gerçi çoğu market böyle ama mesele kim olunca işin ciddiyeti artıyor).

yakın olmasa adımımı atmam.
  • trendyol markette yer almakta olup, sipariş vermeden önce bu yazdığımı dikkate alın. misal 100 liralık alışveriş yapıyorsun, 120 lira olarak güncelliyorlar siparişi, tabii bunu sen siparişi teslim aldıktan sonra eposta ile öğreniyorsun...

arkadaş ben bakıyorum alacağım ürünün aplikasyondaki değişik market fiyatlarına ona göre marketi seçip siparişi veriyorum, siparişi gönderip kafana göre fiyat güncellemek nedir?

(bkz: çarşıdan aldım bir tane eve geldim 1000 tane)
  • iğrenç bir tanıtım müziğine sahip market. önceden internet sitelerinden dinlenebiliyordu. markette sürekli bunu çalıyorlar, allah çalışanlarına sabır versin. bir ara meyve sebze bölümünde oturan adam radyo dinliyordu, bıkmış herhalde şarkıdan dediydim.

kaliteli kim kim
    indirimli kim kim
    ( bu arada bilmemneli, zartlı zurtlu kim kim falan diyor)
    kaliteli indirim kim! ( burada da birden kim diyerek şarkıyı bitiriyor)

eve gittiğinizde sabaha kadar kendi kendinize kim kim kim diyerek dolaşıyorsunuz. bıraktım artık gitmeyi, biraz ötesinde şok var ona gidiyorum.
  • bünyesinde çalışmakta olan tüm personeline işaret dilini bilme zorunluluğu getiren şirkettir. böylelikle engelli vatandaşların da sosyal hayatta rahatça yaşayabilmelerine yardımcı olmayı planlamaktadırlar.

ayrıca kazançlı istanbul marketleri olan açılımını (bkz: kim market), bir alternatif olarak kaliteli indirim marketleri şeklinde değiştirmektedir.
  • bulunduğum yerde 1 adet var bu marketten migros ve carrefourdan daha pahalıya ürün satmakta kendileri sanırsın macroya geldim.
  • calışanları çok saygısız .müşteriye yol vermeyi bırak , arabaları üzerine süren , terbiyesiz çalışanları var
  • son birkaç gündür gündemde olan ve ciddi bir sorun teşkil eden gıda terörü konusunu ciddiye almış ve bu konuda birşeyler yapmaya başlamış market zinciridir.
    üstelik bunu "sağlıklı gıdaları raflara koyarak..." seviyesinde bırakmamış, personel eğitimi noktasında devreye sokarak, temelden sağlıklı gıda satışı hedeflemiştir.

tebrik edilesidir.

haberi
  • "kim kim ailenizin alışveriş merkezi" tarzında bir şarkısı olan market. aman bu şarkıya erken vakitte* veya akşamleyin* denk gelmeyin, kendi kendinize gülmekten koparsınız. sonra kasiyerler tarafından deli muamelesi görürsünüz, demedi demeyin.

ayrıca bunun üsküdar'da bulunan şubesi, her daim komşusu çetinkaya mağazası ile yarışır.
  • internet sitesi kimgrup.com.tr olan, ürün çeşitliliği konusunda gayet memnuniyet verici mağaza.
hesabın var mı? giriş yap