şükela:  tümü | bugün
 • hayatınızı doğrudan olumlu veya olumsuz etkileyen, beraber olduğunuz kadın konusunda doğru seçim yapmanızı sağlayacak ayrımlardır.

  başlıktaki "kaliteli kız" veya "kalitesiz kız" terimleri aslında tam olarak doğru wording değil ama hem sözlük formatında konu başlıklarının limit sınırı hem de bizim halkın karmaşık ve yabancı kavramları görünce önemli meseleleri es geçmesi düzlüğü nedeniyle, kaliteli sıfatının doğru seçim olduğunu düşünüyorum. buradan yürüyelim.

  kaliteli kız için yapabileceğimiz tanım, "düşünce sistematiği sağlıklı, dünyayı sorgulayabilme yeteneğine sahip, hayata karşı kendini geliştiren, düzenin tuzaklarına düşmeden veya düşmüşse de kendini oradan çıkararak hayatına devam edebilme yeteneğine sahip bir kadın," olacaktır.

  kalitesiz kızı ise, bugün artık hepimizin çok iyi bildiği "yeni gelin şusu busu" formatında karşımıza çıkan beyinsiz yeni gelinleri örnek göstererek tanımlayabiliriz. ama elbette bunlar dar kalıplar. yani yeni gelin evleri formatındaki moron kızlar kalitesizken, avm alışveriş çılgınlığı içinde yaşayan bavul çantalı, yanık bronz tenli, pembe rujlu, sarı saçlı, range roverlı etiler/akmerkez/kanyon kızları kalitesiz değildir diyemiyoruz. onlar da kalitesiz kız formatı içine giriyor.

  peki, kaliteli kızlarla kalitesiz kızları nasıl ayırt edebilirsiniz? hayatınızı bir kadının pis egosuna kurban etmeden önce, beraber olduğunu kızın gerçek tıynetini nasıl fark edebilirsiniz?

  işte size işinizi kolaylaştıracak, basit ama hiç şaşmayan belirtiler.

  1- kalitesiz kız avm'den çıkmaz, kaliteli kız şehir şehir, ülke ülke gezer.

  2- kalitesiz kız magazin takip eder, kaliteli kız borsadaki yatırımını ve ekonomik verileri takip eder.

  3- kalitesiz kız tatilde bodrum'a gider. kaliteli kız, parası varsa tatilde yelkenlisi ile güzel bir koyda demirler. parası yoksa, sessiz sakin lokasyonlarda ekonomik butik otelleri tercih eder. ama "ayh olympos çok süper yer ya," diye ortalıkta gezen gerizekalı morona kapılacaksanız hayat sizin için zor geçecek demektir.

  4- kalitesiz kız sürekli hava atar. elinde telefonu, instagram'a sürekli kendi fotoğraflarını basar, kendini manken zanneder. herkesin onu takip edip güzelliğine hayran kaldığını düşünür. bunlar gerçekten de düşündükleri gibi çok popüler de olabilirler. yüz binlerce takipçileri olabilir. olsun. kaliteli oldukları anlamına gelmez. kaliteli kız mütevazıdır. hava atmaz, kendini övmez, kendini ön plana sürmez. güzelliğini ön plana çıkaran paylaşımlar yapmaz. doğaldır.

  5- kalitesiz kızı sosyal medya sürekli pahalı otomobiller, lüks villalar veya gücünün yettiği maksimum poz verilebilecek lüks vurgusu içinde görürsünüz. zenginlik veya para vurgusunu sürekli öne sürer. kaliteli kız ise don't give a damn shit!

  6- kalitesiz kız her fırsatta babişkosunu över, annişkosuna övgüler düzer, sizin gibi anne babalara sahip olduğum için çok şanslıyım diye yazar da yazar, över de över. bu refleks, kızın anasız babasız bir bok olamadığının üzücü bir delilidir. ne kadar okumuş, etmiş, işler başarmış, süper bir abla olsa da, sürekli ana-baba vurgusu yapan kızın psikolojisi uzun ilişkide sizi çok üzer. vurup kaçacaksınız sorun yok. yarağı yediği, sabaha kadar çığlıklar atıp daracık amcığında sikinizi sıka sıka dölünüzü çekip aldığı bir gecede anasından babasından bahsedecek hali yok. no problem. ama ilişki uzayacaksa bu kız sürekli anasından babasından bahsedip, onlara ne kadar çok saygı duymanız gerektiğini anlatıp durur. sonunda kafayı kıracak duruma gelirsiniz. üstelik eğer ana babası sizi beğenmezse, size burun kıvırırsa, kız da size tekmeyi basar. çünkü onun için en önemli şey, anasının babasının onayıdır. kaldı ki, bu kızların ana babaları da kontrol manyağı olurlar ve kimseyi kızlarına yakıştırmazlar. dolayısıyla sizi büyük ihtimalle beğenmezler. zaten dikkat ederseniz, bu kızlar otuzlu yaşlarının sonlarına kadar evlenemezler. sonunda, çocuk doğruma yaşının geçtiğini fark edip, isteksizce peşlerindeki bir saftrikler evlenip hemen anne olurlar. evlendikleri adamın da kolay kontrol edilebilir, laf dinleyen, kızın ana babasına itaat edecek, ezik bir tip olduğunu kolayca görebilirsiniz.

  kaliteli kız ise, anne babasını ne kadar severse sevsin, ilişkisinin ortasına ailesini sokmaz. anne baba sevgisi başka, aşk başka düsturu ile hareket eder. gönlünün sahibi olan adamı babasıyla kıyaslamaz, annesiyle yüz göz etmez. sevdiği adamla kurduğu ilişkiyi, anne babasıyla kurduğu ilişkiden ayrı tutar.

  7- kalitesiz kız işsiz güçsüzdür. ekonomik olarak zayıftır. ekonomik olarak erkeğe muhtaçtır ve zaten bu yüzden koca arar. aslında aradığı aşk değil, yontacak bir enayidir. işi gücü, parası olan ama hala zengin koca arayan ablalar da elbette var. onlar da kalitesiz. onlar da mal, onlar da kancık, onlar da orospu. şüphe etmeyin. işin kötüsü, bu madde nedeniyle dünyadaki kadınların %99'u (oturdum tek tek saydım, evet,) kalitesiz kız sınırları içine giriyor. yapacak bir şey yok. bunu kabulleneceksiniz. kadınların iç güdüleri, onları zengin erkekle ilişki kurmaya itiyor. parası olmayan, fakir fukara, güçsüz, ezik, zavallı bir erkek kadınların kukişkolarını ıslandırmıyor. bu gerçeği kabullenin. ananız, bacınız, karınız, kankitolarınız büyük ihtimalle bu kadınlardan biri. kabulleneceksiniz. yapacak hiçbir şeyiniz yok. sizin amacınız bunlardan birinin eline düşmemek. dolayısıyla, bu kümenin dışında kalan bir kadın arıyorsunuz. ama kötü haberi vereyeim, büyük ihtimalle bulamayacaksınız ve sonunda bu kadınlardan biriyle evlenmek zorunda kalacaksınız. üzgünüm. siz de üzülün. ben de bunlardan biriyle evliyim. siz de evlenceksiniz. babanız da evlendi. dedeniz de evlendi, amcalarınız, kardeşleriniz, dayılarınız, enişteleriniz, dostlarınız, kankalarınız, komşularınız hep bu kadınlarla evli.

  kaliteli kız ise, maddi anlamda erkeğin desteğine ihtiyaç duymadan kendi hayatını çok rahat ve lüks içinde idame ettirebilir ama bu yüzden mala dönüşmemiş olması önemlidir. yani, para kazanan, malı mülk parası olan sayısız kadın elbette var ama bunların hızla mutasyona uğrayarak kadınlıktan çıktıklarını ve mala bağladıklarını görebilirsiniz. erkeklerden tiksinirler, çevrelerindeki erkekelri küçümserler, ilişkiye girdikleri erkekler eğer onlardan az kazanıyorsa, daha az zenginse, o erkeği küçümserler, saygılarını kaybederler. bunların da parası olduğu için erkeklere aşık olan sikko kızlardan farkı yok. bizim burada kaliteli kız olarak tanımladığımız kız, duygularını maddi değerlerden soyutlayarak yaşayabilen abladır. ama elbette hayatın para ile döndüğünü ve parasız aşkın zor olduğunu da kabul edelim. dolayısıyla cebinizde para yokken, ay bu kız bana fakir olduğum için siktir çekti diye ağlamayın. malesef dünyanın gerçeği bu.

  8- kalitesiz kızın kendini geliştirmek için hiçbir çabası yoktur. hayatındaki en büyük öğrenme çabası, moda/makyaj dergilerinde yayınlanan makaleleri okuyup, daha güzel makyaj yapmak, daha güzel elbiseler seçmek, saçını daha güzel yaptırmak, tırnaklarını daha güzel boyatmak endişesidir.

  kaliteli kız ise, farkında bile olmaksızın kendini geliştirir. gezer, görür, okur, araştırır. bilmediği bir konuyla karşılaştığında araştırma yapar, öğrenir, anlamaya çalışır, anlayamadığında sorar, cevap arar. kısacası kendini hızla geliştirir. bu kızlardan biriyle beraber olacaksınız, uyarayım, kız eğer, sizin kendinizi geliştirmenizden daha hızlı şekilde kendini geliştiriyorsa, kısa süre sonra sizi geçer, sizden daha deneyimli, daha bilgili, daha zeki, daha bilge bir kadına dönüşür ve götünüze tekmeyi kor. yiyorsa bu kızları sevin. yalnız tabi ki, bunlardan ortalıkta çok bulamazsınız. birkaç tane boş dolaşanı üniversite yıllarında kendini bir şekilde belli eder, bunları kaliteli kız arayan bilinçli, zeki, zehir gibi zengin çocukları çat diye kapar. kendi çocuklarına ana yaparlar. zengin çocuklarının şımarık, baba parası yiyen, ana kuzusu, parti bağımlısı, avm kızlarının oyuncağı imajı malum. bu ikisinin bir arada olması zihninizde oturmuyor olabilir ama benim burada bahsettiğim zengin çocukları babasının iki tane apartmanından gelen parayla aldığı spor otomobiliye gaza basıp bilgi üniversitesinde hava atan sikko oğlan değil, harvard gibi üniversitlere kabul edilen süper zengin, süper yakışıklı ve süper zeka tipler. bunlar zaten ilerleyen yıllarda tüm toplumu şekillendiren perde arkası patronlar oluyorlar. bunlar ayrıca bir tür kapalı zenginler cemaati gibi de işliyor. sen ben, ucuz varoş hayatlarımızla, bu ailelerin, bu çocukların arkadaşı olmayız, onların bulunduğu ortama bile sokulmayız. işte böyle adamlarla yarışıp o süper kızları elde edebilme şansımız da yok. o yüzden yine kalitesiz kızla evlenmek zorundayız.

  9- kalitesiz kız düğün yapar. gelinlik giyer. şovun dibine vurur. ruh hastası gibi kendini prensese dönüştürür. eğer, bu kıza, ya bu devirde gelinlik, düğün müğün mü kalmış derseniz alacağınız cevap bellidir: "ay ben dul kadın mıyım, bir takım elbise ile belediye odasında imza atacağım." allah onların belalarını versin. kaliteli kız ise sadece sevdiği adamla evlenir. imzasını atar, mutluluğunun peşinden gider. ah aaah. hayaller bunlar, gerçekler yatak odamda uyuyor.

  ***
  genel olarak, kaliteli kız ve kalitesiz kız ayrımının anlaşıldığını düşünüyorum. anlaşılacağı üzere, kaliteli bir kızla karşılaşma veya hayatınızı birleştirme şansınız yok gibi bir şey. dolayısıyla, bu noktadan sonra bilmemiz gereken başka bir detay gündeme geliyor: kalitesiz bir kızla ilişkiden minimum hasar alma rehberi...

  bu konuya da artık başka bir gece gireyim. bu gecelik artık hiç sevmediğim 10 yaş küçük karımı götünden sikerek orgazm etmeyi ve götünden sikilmenin ezici psikolojisi sayesinde, yaklaşan pms öfkesini pasifize etmeyi umut ediyorum. yoksa önümüzdeki haftayı iğrenç karı siniri ile çatışarak geçirmek zorunda kalacağım.

  kadınlardan tiksiniyorum.

  teşekkürler.

  (bkz: kalitesiz abladan minimum hasar alma rehberi)
 • ıso 9001 damgası var mı kontrol edilmeli.