şükela:  tümü | bugün
 • genç bir davet. büyüdükçe özgürleştiğimizin yalan oldugunu yüzümüze çarpan, kendi içinde deli bir nida. zaman ilerledikçe "tamam" demenin zorlaşti artik tecrübe ile sabit, insan şartlarini zorlarsa hala genç olduğunu kanitlamak isterse mesela "kalk gidelim"e "tamam" demeli.

  anlami aldiği karşilikta gizli.
 • (ara: tam olsun)

  deli miyiz neyiz biz
  ne işimiz var bu şehirde
  zaten faydası yok
  kimsenin birbirine

  onca kalabalıklar
  yan yana ayrılıklar
  herkes ayrı bir dünya
  kendi derdiyle

  samimiyetsiz samimiyetler
  ne gerek varsa şu ömürde
  hepi topu üç gün dünya zaten
  başımızın zoru ne

  beni yordu ah bu şehir
  üstüne yalanları cabası
  kalk gidelim diyorum burdan
  seveceksin bizim orayı
 • bir nevi kafa nereye biz oraya şarkısı. nurlar içinde yat ferdi özbeğen

  http://www.youtube.com/watch?v=iroz7xdqag8

  aman gidelim

  kalk gidelim

  sigarayı feneri yak gidelim

  hop gidelim kalk gidelim

  rakıyı da şaraba kat gidelim

  oğlan adın ismail

  aman ismine oldum mail

  aman gidelim

  kalk gidelim

  sigarayı feneri yak gidelim

  hop gidelim kalk gidelim

  rakıyı da şaraba kat gidelim

  oğlan adın mustafa

  gir gönlüme sür sefa

  aman gidelim

  kalk gidelim

  sigarayı feneri yak gidelim

  hop gidelim kalk gidelim

  rakıyı da şaraba kat gidelim
 • cevap olarak bok yeme otur denmesi ne yaman çelişkidir annem.
 • kardeş türküler'in yol albümünün çıkış parçası
  çok eğlenceli bir klip olmuş ( zaten toplasan 4 klipleri var )
  dinledikçe , tanıtım konserlerini neden istanbul'da yapmadıkları için kendilerine gönül koyuyorum
 • bir televizyon dizisiymiş. youtube'da birşey izlerken zırt pırt reklamı çıkıyor, beş dakikada bir reklam koyan görgüsüz dizi.
 • atanamamış bodrum masalı.
 • ilgili diziyi, duran böbüroğlu'nun evinde/köyünde çekmişler.

  (bkz: dürüye'nin güğümleri)
 • konusu aşağıdaki gibi olan yeni trt dizisi.

  mustafa ali genç yaşında istanbul’a gelmiş ve çok zengin olmuştur. ailesinin karşı koymasına rağmen istanbullu sosyetik bir güzelle evlenmiştir, üstelik anne-babasının gelin adayı meryem’i gözü yaşlı ardında bırakarak. bundan sonra mustafa ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek zaman yaratamamıştır. köydeki ailesi mustafa ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş çocuklar büyürken mustafa ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar mustafa ali’nin çöküşünü hızlandırmıştır. sonunda iflas bayrağını çekmek zorunda kalan mustafa ali’nin bu durumu, ne lüks düşkünü karısı nurcan’a, ne özel üniversiteye bile puanı tutmayan playboy özentisi oğlu canberk’e, ne de pamuklar içinde büyümüş kızı duru’ya anlatmasına imkân yoktur. mustafa ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı gibi köyün yolunu tutar.

  ne varsa insanın kendi memleketinde vardır. özlemiştir mustafa ali atasını, anasını, kardeşlerini, toprağını. en çok da mümine babaannesini.. ancak çiftlik halkı mustafa ali’nin ansızın gelişine anlam veremez. hacı hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi seyfettin babası ile aynı fikirde değildir. mustafa ali yıllar önce, arkasına bile bakmadan gitmiştir evden. bunca yıl babasına seyfettin hizmet etmiştir. ona gore mustafa ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. mustafa ali her ne kadar gururuna yedirip “yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü” denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba gibi düşer. nurcan ve çocuklar, geriye dönüş olmadığını ve bundan sonra çiftlikte yaşayacaklarını öğrenirler. babası hacı hüseyin ise oğluna yaşı kaç olursa olsun doğru bildiklerini baştan öğretmeye kararlıdır.

  mustafa ali’nin gelişi köyde duyulur da meryem duymaz mı? kendisini yıllar önce gelinlikle bırakıp giden mustafa ali demek sonunda yuvaya dönmüştür. meryem şimdi köyün hanım ağasıdır ve mustafa ali’nin meryem’den çekeceği vardır.

  çiftlik halkı iflas haberini nasıl karşılayacak? mustafa ali çiftliktekilere kendisini affettirebilecek mi? sosyetik karısı nurcan hizmetçili lüks evlerden sonra çiftlik koşullarına uyum sağlayabilecek mi? çiftlikteki kadınların bu kendini beğenmiş kadın için ne tür planları var? canberk ve duru, köyde yeni arkadaşlar edinebilecekler mi? canberk ve amcası seyfettin’in oğlu halim, meryem’in güzeller güzeli yeğeni badegül yüzünden karşı karşıya gelince badegül hangisini seçecek? hem badegül canberk’i sevse bile meryem, mustafa ali’nin oğluna kız verir mi? belki de meryem ve nurcan bir defalık da olsa caberk ve badegül ilişkisi olmasın diye birleşeceklerdir… duru istanbul’daki sevgilisiyle mesafelere rağmen aşkını sürdürebilecek mi? veli demir, duru’nun arkasından köye gelirse neler olur? hacı hüseyin ve hatice, evlatları arasında nasıl bir denge sağlayacaklar? hacı hüseyin bey, işlerin başına köy kurnazı büyük oğlu seyfettin’i mi, istanbul’da fabrikalar kurmuş, fabrikalar batırmış hayırsız mustafa ali’yi mi getirecek? köy halkı mustafa ali ve ailesini kucaklayacak mı yoksa dışlayacak mı? meryem köylüler üzerinde ne kadar etkili olabilecek?

  zaman geçtikçe mustafa ali, karısı nurcan ve çocukları, başta burda asla yaşanmaz dedikleri köyü sevmeye ve alışmaya başlayacaklardır. dede ve babaanne sevgisinin sıcaklığını doğayla iç içe olmanın huzurunu tadacaklar, birlikte emek vererek sürdükleri toprağın filizlendiğini görecekler, sevginin ve dostluğun parayla satın alınamayacağını yaşayarak öğreneceklerdir.