şükela:  tümü | bugün
  • hametan' in gecirmedigi pisikleri gecirmeye birebir, pembe renkli, surerken icinde kum tanecikleri varmis hissi veren losyon
  • (bkz: caladryl)
  • yaz günleri rahatımı borçlu olduğum losyon.
  • ergenliğimde geçmez bitmez dediğim aşırı aşırısı sivilecelerime çare olan losyon. yıllar geçse de üstünden, sinek ısırığıdır, sivilcedir kaşınan ne varsa sürerim üstüne rahatlarım. oh mis...
  • bizzat benim sivrisinek alerjim var ısırıldıktan yarım saat içinde balon gibi yüzümün tamamının , bacaklarımın ve uyurken açıkta kalan heryerin şişmesine sebep olan o minik canlıların ısırmasını engellemiyor fakat ısırıldıktan sonra sürerseniz kaşıntısına ve şişmesine engel oluyor. hele de benim gibi denize yakın yerde (kuşadası) oturuyorsanız yaz gecelerinde sizin kahramanınız olacak lavanta kokulu losyon.

edit: buzdolabına koyarsanız soğuk soğuk ohh bi hoş oluyor sürdüğünüzde...
  • sinekliksiz evlerin dolaplarında kesinlikle bulunması gereken, aslen alerji için olsada çoğu şeyi muhteşem bir şekilde geçiren ilaç. şanslıydım annem hemşireydi ve bana çoktan göstermişti. elbet şu an yan markaları çıkmıştır ama ben halen bunu arıyorum. şu an kolumda 8 ısırıkla yazıyorum, ah bir burda olsan..
  • alerjik bir cildim var. hatta öyle ki bazen alerji için verilen ilaca bile alerjim oluyor. yazın özellikle eklem yerleri kızarıklıkları için ideal. kokusu güzel, dokusu güzel ama keşke jel gibi olsaydı. sürüldükten sonra iz kalması hoş değil.