şükela:  tümü | bugün
  • medeni cesaret isteyen bir eylemi gerçekleştirip de kokudan kurtulmak istemenin yollarıdır.

bu cesaret kişiyle ne kadar yakınsınız biraz da buna bağlıdır.

o kişiyle kanka gibi yakınsanız;

- lan bu ne ya bokum gibi kokuyorsun git yıkan!

diyebilecekken, yeni tanıştığınız biriyse ya da hiç yeni olamayacak kadar uzak biriyse;

- pardon biraz uzaklaşabilir misiniz?!

deyip olaydan kibarca ve elitçe kurtulup, kişinin hem kalbini kırmazsınız hemde ileri de kurulabilecek sıkı bir dostluğu da yıkmazsınız. *
  • - rica etsem allaha yakın olur musunuz ?
  • birçok yolu olsa da, maalesef kalp kırmadan akılda kalıcı bir uyarı yapılamayacak yollardır. ancak kırık bir kalp, kötü kokmamaya çalışmayı sağlayacaktır.
  • -siz de kesif bir ter kokusu alıyor musunuz?
  • - koltuk altı, koltuk altı olalı böyle zulüm görmedi. ne çok ortak noktamız var koltuk altıyla.
  • gerçekten böyle bir yol varsa, bilenin derhal paylaşmasını istediğim yoldur.

işyerinde var, evli 2 çocuk babası. kokusu tüm odayı kaplıyor. benim tarzım diktir, bir kaç defa "arkadaşlar aramızda deodorant kullanmasını sevmeyen var mı" ve "arkadaşlar deodorant diye ürün var, markette satılıyor kokuşmayı engelliyor" diye bağırdım. bi kaç kişi üstüne alındı, ben kullanıorum dedi, kendini koklayanlar oldu. bunda tık yok.

nasıl söylenir bilen paylaşsın lütfen.
  • -başın sağolsun kanka.
    +anlamadım?
    -içindeki çocuk ölmüş.
    +ne alaka?
    -leş kokusu geliyor. göm şunu artık amk.

yaptım. güldü. başka birine içinde köpek mi öldü versiyonu ile yaklaştım.
    zorunda mıyım bu kokuyu çekmeye?
  • konuyu toplu taşıma araçlarındaki ter kokusuna getirip karşıdakine mesaj verebilirsiniz veya gripken yaptığımız burun çekme eylemini yapıp ortamda nahoş bir hava olduğunu ama bunun neyden kaynaklandığını anlamamış gibi yapabilirsiniz. bunlara rağmen karşıdaki anlamazsa kalbini kırmayın ama hafifçe zikin.*
  • "bu koku benden mi geliyo ya hımpfh aa yoo benden değil bunun sorumlusu kimse çıksın ortaya"