şükela:  tümü | bugün
 • -ananı sikim, ölü sikip mi geldin lan, git bir yıkan hayvanoğlu hayvan.

  debe edit: bu entry bütün ter kokanlara girsin.
 • önceden terkokuyorsun ve kokuyorsun gibi siteler vardı. artık yalan olmuş. oraya kokan kişinin mail adresini girerdiniz. site de yerinize anonim mail atardı. bunları ikame edecek siteler var mı diye bakındım ama bulamadım malesef.
 • ter mi kokuyorum ya?
  +yoo
  -ter kokuyorum gibi geldi bana.

  şaşmaz, karşınızdaki çaktırmadan kendisini kontrol eder.
 • mail atmayın işe yaramıyor.

  iş yerimden iki arkadaşa art arda 3 gün boyunca mail attım. ne koku gitti, ne lafı edildi. aradan bir - iki hafta geçti, sırf merakımdan konuyu açayım diye, bana terkokuyorsun.com diye bir yerden mail geldi dedim. kendilerine de geldiğini ve spam diye okumadan sildiklerini söylediler!

  işte benim bittiğim an, o andır!
 • eski ev arkadaşıma uyguladığım bir taktiktir. şöyle ki, duştan sonra deodorantımı devamlı onun göreceği şekilde sıkmaya başlamıştım. önce algısına oynadım. sonrasında da "yaa bi deodorant keşfettim inanılmaz, kampanyadaydı iki tane aldım sen de denemek ister misin?" diyerek olayı hiç büyütmeden odasına koymuştum. ama keşke kalbini kırsaymışım bir kere bile kullanmadı. sonrasında da evleri ayırdım. evleri ayırmamın temel 3 sebebinin arasında da bu vardı.

  kim bilir şu an kimler bu başlığı okuyarak ona ter koktuğunu söylemenin yolları arıyordur. hiç uğraşmayın ya direkt söyleyin ya da öldürün ne bileyim.
 • olmayan yollardır.

  ortaokul yıllarında, 6-7 kız öğrenci bir kadın öğretmenimizin başına toplanmış, sohbet ediyorduk. herkes neredeyse dip dibeydi. derken bu öğretmen hanım, içimizden bir arkadaşımıza dönerek "sen deodorant kullanmıyor musun? kullansan iyi olur, çok ter koktun" dedi. akabinde diğer kızlar bu arkadaşla hafiften dalga geçtiler, "hani var ya koltukaltına sürülen, havaya sıkılan, pis kokmazsın işte" diyerek. arkadaşa döndüm baktım, gözlerinin dolu dolu olduğunu, başını öne eğdiğini ve titreyen sesiyle "ben her gün yıkanıyorum" dediğine şahit oldum. çok utandığı her halinden belliydi. yıllar geçse de o sahneyi unutmam. o öğretmenin öğrencisini küçük düşürüşünü, arkadaşlarının onunla eğlenmesini hafızama kazıdım. belki de bu yüzden kimseye çok rahatsız edici olsa dahi kalkıp ter vb. koktuğunu söylemedim, söylemem. siz de söylemeyin, ter kokmak, o kokuya maruz kalmak hoş değil ama dünyanın sonu da değil. kimsenin gururunu da incitmeyin, hele genç bir insanın.
 • parfüm veya roll-on hediye edilebilir. hediye edilecek gibi bir ortam yoksa ben bir kere şöyle yapmıştım:

  kokan kişiyle aynı ofiste çalışıyorduk. önce gidip bir adet roll-on aldım. sonra iş yerine o gün bilerek kendi roll-onumu ve ekstrayı getirdim. gün biraz ilerleyince 'ay havalarda çok sıcak oluyor insan terliyor istemeden. dikkat etmek lazım ben bir koltuk şeysini tazeleyim tekrar süreyim' dedim. o arkadaş da haklısın evet dedi bende 'aaa bunu fazladan almıştım ofise koyarım diye.yanında yoksa kullanabilirsin' dedim ve verdim kendisine.

  o da hep dikkat etti ondan sonra.

  bir de sheraton'da çalışırken bir gün soyunma odasında dolaplarımızı bir açtık ki tüm dolaplara kırmızı kurdelelerle deodorant koymuşlardı. güzel bir düşünceydi herkesi zan altında bırakmak :)
 • - rica etsem allaha yakın olur musunuz ?
 • -"uff ne kadar da sıcak hava değil mi? şimdi dolmuşa binmek zorunda olduğumuzu düşünsene... istisnasız herkes ter kokacak falan. "

  daha da anlamazsa;
  - "keşke herkes düzenli olarak duş alsa, roll-on kullansa dünya daha güzel kokardı belki."

  hala anladığından emin değilsek;
  - "çünkü hani biz bilemeyebiliriz ter koktuğumuzu, insan kendisi anlamayabilir önlem almak lazım..."

  son çare
  - "ayşe ofisteki herkese senin ter koktuğunu söyleyerek arkandan alay ediyormuş diye duydum, yerinde olsam onun ağzına laf vermezdim."