şükela:  tümü | bugün
 • onune geleni uye kabul etmesi ve bunun sonucunda bu uyelerin basit bi kedi-kopek grubunda bile muhabbeti satasmaya cevirmeleri sonucu oyle boyle degil cok fena bozan grup. baslangicta iyiydi ama, ilk bin kisiye kadar ben de destekledim sonrasi ise tam anlamiyla bir " nerde cokluk" durumu.
 • hayvanları sevmenin sadece kendilerinin yaptığı şekilde olabildiğine inanan insanların doldurup her önüne gelene aşağılamaya varır şekilde saldırdığı grup haline geldi. simone de beauvoir'ın anılarında geçen bir cümle var "hayvanları seviyorum, ben hayvanları seven insanlara katlanamıyorum" diye. her türlü ben bilirimci fanatizm için, ne kadar doğru.
 • bütün gün minnoş kedi, ponçik köpek, tontiş kuşları görmemi sağlayan facebook grubu. artık bütün facebook akışım bu gruptan ibaret, hiç özlü söz, kinayeli paylaşım, saçma selfieler görmüyorum, ohh çok rahatım. *
  edit: artık her gün selfie görüyorum, minnoş kedi figüranlığı vasıtasıyla poz poz selfie, altında sinir bozucu tartışmalar, ağlama melisciler ve meriçler...*
 • gayet şeker bir feyspuk grubu ki feyspukta şimdiye kadar rastladığım en düzgün insanları barındırıyor olabilir, hiç öyle cins kedi takıntısı falan yok, herkes kendi köpeği kedisi kuşuyla ve hatta kendi deliliğiyle mis gibi dalgasını geçiyor, ha tabii her grupta boktan tipler çıkıyor, 20 küsurat bin kişi içinde de çıkar, ama genel akış gayet eğlenceli, bazen üzücü, zaten mal insan bu grupta pek fazla takılamaz, ironiden anlayan nesilden çocuklar hepsi, ama ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi tabiy ki beğenmiycek, yallah ekşi çukuruna diyip onlara bile eriyoruz grupta, keratalar sizi
 • hayvanları seven bir insanı, hayata bağlayan, gününü güzelleştiren, hayvanlara dair her türlü konuda destek alabileceği, deneyimlerin paylaşıldığı gelmiş geçmiş en iyi facebook grubudur.

  bazı kendini bilmezlerin yazdığı gibi grupta bulunan kisilerin cogunlugu cins kedi sahibu degildir. sokak kedilerinin,sokak kopeklerinin sahiplenildiği ve paylasimlarinin çoğunlukta olduğu bir sayfadir. ayrıca cins hayvan sahibi olanların da paylaşım yapması en doğal haklarıdır. tekirlerini, sarmanlarini, tavsanlarini, engelli yavrularini gururla sergileyen hatta engelli hayvan sahiplenimini tesvik edenler, ayi yogisini , yeni dogmus yavrularinin yogrulmasini, cocuklarinin hayvanlarla ayni evi paylasmasini tesvik edenlerin, kopegi ile sokak kedilerine annelik yapanlarin paylaşım yaptığı, çiçeklerini paylaşan güzel insanlatin çıkarsız sevgisini aşikar ettiği en muhteşem yerdir orası. kimse çamur atmasın o çamurda boğulur mazallah. gece yatmadan, güne uyandigin anda bir doz aldın mi gününün kotu gecme ihtimali yoktur.

  biz kimizzzzz? tontislerrrrrr! biz kimizzzzzz? pompislerrrrrr! biz kimizzzz? yesinler biziiiiii:))))
 • ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timinden nasibini almış facebook grubu. beğenmeyen takip etmez, nedir yani bu laf sokma merakı.

  muhtemelen zaten bir ego problemi ile karşı karşıyayız. kendini kral/kraliçe sanan kişi manasız bir yorum yapınca ağzının payını almış ve koşarak sözlüğe şikayet etmeye gelmiş, belli.
 • eksicilerin saldirilarina uğramış facebook grubu. hayir siz yazarken onlar bayağı bir sizle dalga geçiyor haberiniz olsun! eh hakediyorsunuz da!
 • evinde çok sayıda hayvan besleyen, gerektiğinde maddi manevi yardımcı olmaya çalışan biriyim. kendimi hayvan sever olarak tanımlamama rağmen hayvan aktivisti sayfalara bulaşmam; zira kopmuş bacak, kurtlanmış göz... vb, fotoğraflarla göya soruna dikkat çekmeye ve bilinç oluşturmaya çalışan, naçizane görüşüme göreyse insanları dehşete düşürmekten zevk alanların bir araya toplandığı yerler olduğunu düşünüyorum. o yüzden, hayvanlarla ilgili sayfalardan uzak duruyorum.

  ama burası hariç. burası benim aylardır facebook'a girme sebebim. çünkü temel amacı pozitif paylaşımlar yapılması.

  ama elbette hızla büyüyen ve kalabalıklaşan her yer gibi, burası da dokusunu yavaş yavaş kaybediyor. ülke gündeminden ve çevremizi saran nefretten kaçmak için sığındığımız bir yerken; şimdi birbirini yiyen, nezaketten uzak, küstah ve saygısız tavırlarını tüm uyarılara rağmen devam ettiren insanların sayısı zaman geçtikçe artıyor. tüm uyarılara rağmen, ağır yaralı hayvanlarla ilgili yardım çağrıları görsel kullanılarak yapıyor. bu nedenle hızla kavganın, dehşetin, saygısızlığın eksik olmadığı diğer "hayvan sever" sayfalara dönüşüyor.

  dilerim bu gidişatı durdurmanın bir yolunu bulurlar da, dinine yandığımın dünyasını bir süreliğine de olsa unuttuğumuz bir kanaldan olmayız.

  edit falan: bir ara üşenmeyip duyar kasanları, ona buna çemkirenleri, yalnızca sahiplendirme paylaşımları yapanları, parçalanmış hayvan görsellerini gizlemeden paylaşım yapanları... temizledim. toplasan en fazla 30 kişiyi engellemişimdir; 22 bin kişilik sayfa kendine geldi yemin ederim. yine güleryüzlü insanların keyifli paylaşımları akıyor zaman tünelimde. hatta ülkeme karşı olan umudum bile bir parça arttı bu sayede: ya her yanı bastı sandıklarımız, aslında sadece bir avuç edepsizden ibaretse??
 • kedi sempatizanlarının fazlaca oldugu grup. komikli video görelim (panda olur ,bebek olur, tonton insanlar olur falan) diye girdiğim grupta derin pişmanlıklar içerisindeyim. her hayvan masumdur ama her hayvan sevimli değildir . kedisi uyusa şuna da eriyelim mi ,kedisi mama yese buna da eriyilim mi diyen tipler son derece çoğaldı. öyle ki kedi göresim kalmadı o derece. bir de sokakta gördükleri her kediyi sahiplendirmeye çalışan bir grup var onları zaten hiç anlamıyorum. ay ne tatlı diyosun "sen geçici / kalıcı yuva olabilir misin" diye diretiyorlar . bakamıyorum özel sebebim var ya da özetle hayır diyenin üstüne yürüyorlar. aşağılıyorlar ,hakir görüyor ve örseliyorlar. çok enteresan bir yer.
 • baboçun çen tayfası olmasa güzel grup. kaç yaşına gelmiş, çen baboçun çen diyor hayvana.

  kanal tedavisi daha az sancılı.

  edit: bayağı kötü grup. kurtarın kendinizi. kedisine kızım, çocuğum falan diyen var. (bkz: #69393670)