şükela:  tümü | bugün
  • dursun orda, sonra bi bakarız manasında.
  • vazgeçme repliği.
    (bkz: dropout)
  • ürünün fiyatı ucuz olmadığında ukalaca verilen cevap.
  • bu yeni bir sozluk yazaridir*.
  • en temizinden bir anne repliği.
    (bkz: anne replikleri)
  • (bkz: bana kalsın)

"ay bana kalsın, güller bana
    şarkılar bana kalsın, geceler bana
    ay bana kalsın, güller bana
    yanlizlik bana kalsın, kediler bana"
  • çocukluğumun kabusu söz. çocuksun ya, bir yerde bir oyuncak görürsün ve bir anda deli gibi heves edersin. o oyuncak senin olsun istersin, içini açayım, kırayım, pil takip ışıldatayım dersin ve gidersin babanın yanına. bir sürü tripten ve oyuncağı istediğini anlatan hareketten sonra baba artık kıramaz evladını, madem bu kadar heves etmişsin, çıkarsınız yola.

girersiniz bir oyuncakçıya. baba bir fiyatlara bakar, bir memur maaşına. doluya koyar olmaz, boşa koyar olmaz. o oyuncakçıdan çıkarsınız, daha ucuza satabilecek bir dükkana girersiniz. baba sorar ne kadar bu diye. satıcı fiyatı söyler, ve babanın ağzından o kahpe söz çıkıverir: "kalsın"

kalmasın niye kalıyor :( o anda dünya başınıza yıkılır işte. o oyuncaktan bende de olsaydı şimdi astronot olduydum belki de? aslında o "kalsın"ı baba satıcıya demiyor, bize, öz evladına diyor. hevesin kursağında kalsın, hayallerin çekmecede, geleceğin memur maaşının esaretinde kalsın diyor. kalmasın ama. babamı özledim lan.
  • bunu sık kullanan insanlar çok kabasınız keşke ölseniz. çok itici lan. illa kullanacaksanız bari önüne ya da arkasına başka sözcükler ekleyin.

+kahve içecem sen de ister misin?
    - kalsın

+70'lik yeni rakı var mı?
    - kalmadı. efe vereyim mi?
    + kalsın

+bilgisayarın bugün ben de kalabilir mi?
    - kalsın

sonuncuda sıkıntı yok.*