şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugun bir yemek programinda adindan dolayi ilgimi cekmis ve bos bir insan mi yoksa donanimli mi bir karar veremedigim kisidir.
    bana ne lan?

google da arastirma yaptim. yine bir on ya da arka yargim olusmadi.

buket'in sevgilisi imis. ona bir de dogum gununde son model bir araba almis. demek ki para var.

bu para nerden geliyor siye arastirdim. nisantasinda gece kulubu varmis.

ayni zamanda gurme imis. sonracigima yazar, kitap yaziyor. gazetede kosesi var.

sonra sosyal medyaciymis bu genc insan.

bir insan bu kadar is yapiyorsa inan hic birsey yapmiyordur.

sadece yaptigi baba parasi yemek.
    tabi yaniliyor da olabilirim.
  • her konuda zeka ötesi olan adam.

adam zekayı pas geçip ötesine geçmiş.
    hakkındaki tek yargım bu.
  • bu aksam isi gucu birakip hakkinda google' da arastirma yaptigim adam.
    buket dereoglu'na son model araba almis lakin markasini belirtmemis.
    fiat albea'mi aldi acaba? yoksa tata indica 'mi?
    cok merak ettim simdi. arabanin markasini bilenler mesaj kutusunu yesillendirebilirler.

edit: adamin 200 bin kusur takipcisi var twitterda. hic eksi sozluk yazari yok mu arasinda ya? ilginc.
  • twitter'a durmadan reklam veren adam.
    (bkz: görmek istemiyorum)
  • twitter'da surekli takipci satin alan adam. bu tipler bir de sosyal medya uzmani kesilmiyorlar mi. insan deli oluyor.
  • bu adama zeki diyenler var hayret edersin..lan o kadar zekiyse takipçi satın almak gibi bomboş işlerle uğraşır mı ? dahası köşe yazarıymış. eski iş yerimde bir kız vardı, ablası vesilesiyle tırt bi sitede modayla alakalı yazar çizerdi, ben şu sitede yazarım diye kasılması ise cabası. bana bu kızımızı hatırlattı. neyse, son olarak gömlek düğmelerini göbeğine kadar açıp bi şekilde gece kulübü işine devam etmesi en doğrusu.
  • ekşisözlüğe giydirmeye çalıştığı yazısında sedat kapanoğlu'nun soyadını kaplanoğlu diye yanlış yazan insan... arkadaş 'google'da araştırma yaptım 50 liraya ekşisözlük hesabı satılıyor' demiş ama sedat kapanoğlu'nun soyadını google'da araştırma zahmetinde bulunmayıp yanlış yazmış.

http://www.hthayat.com/…5944-eksi-sozluk-tragedyasi
  • şu anda cnnturk'te konuşmakta ve spikere asılmakta (bkz: yazılmak) olan şahıs.
  • adam türkçe dil bilgisi bilmiyor ama yazar olduğu iddia ediliyor. enteresan.

edit: bu adam köşe yazmıyor, kendini pazarlıyor (veya pazarlamaya çalışıyor)

http://www.hthayat.com/…714-sosyal-medya-hirsizligi
  • siyasiler için sosyal medya danışmanlığı ve metin yazarlığı yapan, eski işletmeci.

ama bitmedi, biraz daha tanımım var.

ego bombası.
    güç sarhoşu.
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan (örneğin asla futbol maçı izlemediğini söyleyip futbol hakkında yazan).
    mürekkebini kiralayanın iktidar mücadelesiyle kendi iktidar mücadelesini birleştiren.
    kendi tabiriyle "fırıldak" olup her devirde hayatta kalmaya büyük istidadı olan.
    istisnasız her siyasetçinin hırsız olduğunu, dolayısıyla o siyasetçilerin birlikte çalışacağı kişilerin de da hırsız olmasını isteyeceklerini söyleyen.
    "dilimizi doğru kullanalım" buyurduğu blog'larından sonra, bir "inisiyatif" sözcüğünü bile doğru yazamayan.
    "eşek yüküyle", "harcayamayacağı kadar" para kazanan.
    yarın savaş çıksa ülkeyi terk edeceğini, olur da şeriat vb. bi şey gelirse tek rekat namaz kaçırana cihat açacağını söyleyen.
    konuşma yaptığı alana giren erkek katılımcıları görünce, "yine erkek geldi ya" diye üzülen, kahve almaya çıkanlara "kızlar çıkmasın, kehkehkeh" diyen.
    bülent ersoy'dan "kadın mı, erkek mi?" diye söz edip yaptığı tuhaf komikliğe alkış bekleyen.
    aynı kişiyle konuşma yaptığı alanda "sen"li konuşup, sosyal medyada bir anda "siz"e dönen.

konuk olarak katıldığı bir platformda yukarıda saydığım her şeyi açık ve net biçimde, gururlanarak anlatan, doyuramadığı egosunu, karda kıyamette akşamın bir saati geldiği söyleşide "siz okuyup bi şey olamayacaksınız" dediği birkaç 'saf' öğrenci üzerinden tatmin eden (smiley was here).

gerçi neden böyle konuşmalar yapıyor olduğuna dair bir fikrim var.
    belki de paraya tapındığı bir din kurdu ve dinleyenleri convert etmek istedi.

oğ well.

sevgili kalust beyefendi,
    acaba twitter'daki gibi sözlük'te de "sizi etiketlemesem de", kalust şalcıoğlu yazdığım vakit, piyasaya çıkmasının 26. saatinde teslim aldığınız o güzel 5s'inizin ekranına bildirim düşüyor mu? durun ben bu entry'yi sosyal medyada çeşitli mecralarda paylaşarak size bi kıyak yapayım. haftalık sözlük taramanızda mı göreceksiniz bu entry'yi, sizin gibi bir sosyal medya speedy'sine yakışmaz. belki de sık sık takiptesinizdir burayı. zira 2013 temmuz'una kadar hala kimsenin hakkınızda buraya bi şey yazmamış olması sizi üzmüş olmalı ki kendi başlığınızı da kendiniz açmışsınız. bir de kendinize "zeka ötesi" deyip başka suser'lerin bu tanımla dalga geçmesine sebep olmuşsunuz, çok tatlısınız. hakikaten zeka ötesisiniz. o konuda şüphem yok. zira sizde eksik olan zeka değil, çok başka şeyler.

"dünya sizin sandığınız gibi saf bi yer değil" diyen sayın şalcıoğlu,
    herkesin dünyası kendine.
    siz kendi dünyanızda güzel güzel yaşayınız.
    ve nolursunuz çocuk yapmayınız.

"sevgimle kalın."

ps. yazdıklarımı dilediğiniz yerde dilediğiniz şekilde paylaşarak beni rezil edebilirsiniz. merak etmeyin, bi daha ne sizinle ne de yaptıklarınızla ilgilenirim. hakkınızda hiçbir yerde, başka bi şey yazmadım, yazmam. zira üstün dijital bilginizle kolayca ulaşılabilir hesaplarımı patlatıp benim adıma içerik girmenizden bile çekinirim.

p.s.: bu başlığı "kizilyar" nick'i ile açmış ve ilk entry'sini girmişti. şimdi pılısını pırtısını toplayıp gitmiş görünüyor.

edit: pies