şükela:  tümü | bugün
 • 2020 senesinde baskan olmasini diledigim muhtesem kadin.
 • bernie sanders'ın devlet tarafından herkese sağlık hizmeti sağlayan yasa önerisini destekleyerek (medicare for all) demokratların liberal kanadına göz kırpmıştır. gümbür gümbür geliyor kendisi.
 • huseyin'den sonra bir de kemale diye abd baskani olacak mi bakalim.

  engin ardic bir yazi yazsana, bir sey deniycez.
 • bugün birçok senatör saçmalarken çıkartıp mark zuckerberg'in yüzüne vurmuştur:

  https://www.nbcnews.com/…-didn-t-tell-users-n864851
 • savcilik gecmisini konusturup yillarin hakimi brett kavanaughin agzina sicmis olan california senatoru.

  su anda amerika'da neredeyse hic kimse harris'in elinde kavanaugh'a karsi delil var mi emin degil ama "herif kesin bir boklar yemis" diye dusunuyor juri

  https://twitter.com/…ris/status/1037520011861090305
 • bernie sanders'ın medicare-for-all önergesini destekleme sebebi gerçekten desteklemekte olduğundan değil de daha çok zaten geçmeyeceğini bilerekten partinin progressive kanadına iyi görünmek istemesinden kaynaklı. 2020 seçimlerinde demokratik parti'nin adayı olması durumunda azınlık ve kadın katılımını artırarak nevada'yı güvence altına alması ve arizona'yı kazanması öngörülebilir. florida ve georgia'da da o eyaletlere ne kadar yoğunlaştığına bağlı olarak demokratlar'ın kazanma şansı yükselebilir. ancak geçen seçimleri demokratlara kaybettiren rust belt'i (michigan, wisconsin, pennsylvania ve ohio) partiye geri çekmede sıkıntı yaşayabilir ve florida'yı kazandıramaması durumunda tarih tekerrür eder.
 • kaliforniyalı senatör kadın. martin luther king'i anma etkinliklerinde 2020'de abd başkanlığı'na aday olacağını açıkladı.
 • 2020 seçimleri için başkan aday adaylığını açıklayan demokrat senatör. kendisi 1964 doğumlu bir avukat olup, memleketi california'da daha önce başsavcılık görevinde bulunmuştur.

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/kamala_harris
 • demokrat parti'nin kaliforniya senatörü. bu göreve gelmeden önce de kaliforniya başsavcısıydı. partide başkan adayı olma ihtimali en yüksek olan isim ve %25 ihtimalle şu anda favori. beto o'rourke veya tulsi gabbard ile sağlam çekişir gibime geliyor. tulsi bizimkilerin marco rubio'su da olabilir ama bakalım. kendimi nasıl kaptırdıysam bizimkiler dedim yemin ederim chp'yi böyle sahiplenmiyorum ben skjdsjshsjdhjsdhdsjdhj.
 • babası african-american, annesi indian-american olan, 2016 yılında california'dan seçilen kadın senatör. son aylarda 2020 seçimlerinde aday olacağı konuşulurken, bugün adaylığını açıkladı. 27 ocak tarihinde doğum yeri olan oakland, california'da mitinginin olacağını da resmi olarak duyurdu. obama'nın 2008 yılında arkasına rüzgarı aldığı gibi bir hava var ve kazanma şansı da çok yüksek.