şükela:  tümü | bugün
  • şahsen gerizekalı olduklarını düşünüyorum. bilinçsizce yapılan bir hareket. akrabalarım beni tv’de görsün de benden bahsetsin, popüler olayım mantığı mı bilemiyorum.

veya; zaten ezik bir insanım, ne yapsam göze batmaz düşüncesi mi.
  • nihat hatipoğlu'nun iftar ve sahur programlarında bolca bulunan insan türleridir.
  • gayet sevimli naif insanlardır. ne var bunda? la olm siz toptan ruh hastası mısınız? manyak mısınız? evde kalmış dedikoducu kız kurusu gibi sağa solu gözetleyip fitne mi saçıuyonuz napıyonuz? başka derdiniz mi yok? bir psikatriste görünün. derdiniz mi kalmadı?
  • sosyal medya yaygınlaşmadan önce, insanların kendilerini görüp başka insanlara da "bak ben buradayım" diyebileceği yerlerden bir tanesi de geleneksel medyada çıkmaktı. bundan dolayı kameranın kadrajında 2 saniye görünmek bile veli nimetti önceden. şimdi herkes çok rahat bir şekilde kendini sergileyebildiği için bu tarz şeyleri gerizekalılık olarak adlandıranlar olmuş. he yavrum kameraya el sallayanlar gerizekalı, bir tek sen akıllısın.
  • maymun ruhludurlar.
    japonya'da çok var.
  • halbuki kameraya tekme tokat savurup "çekgme la hammuğğaa goyi çekkhhmee" diyen haykıran insanlar dünyanın en harika insanlarıdır.
    bir türlü öğrenemedik insanlığı.
    kameraya el sallayıp gülümsemek ne kadar barbarca bir hareket.
  • görünür maddiyata dayalı üçüncü sınıf toplumlarda, televizyona çıkmanın / ünlü olmanın bir statü sanılmasından kaynaklanır.

doğal olarak bu insanlara türkiye'de çok rastlanır.
  • 3g ile stüdyo içine ışınlanan muhabirler dönemi geçildiğinde, biten bir alışkanlığı temsil eden insanlardır.
  • samimi temiz insanlardır. kameraya el sallayıp nereye çıkacağını bilmediği halde akşamına tv başında kendini bekleyen, konu komşuya haber salanlardır. lakin sosyal medyaya düştüğün zaman işte o zaman azap verici bir izleyiş ortaya çıkar. dikkat etmek gerek.
  • meraba televole zamanı geldi aklıma
    hüzünlendim
    ne tatlı insanlardı
    allah aşkına kameraya el sallayan mı kaldı !