şükela:  tümü | bugün
 • bu nedir arkadaş? soruyorum size böyle rezil bir şey olabilir mi?

  bildiğin kameralara oynama, bildiğin prim yapma. allah sizi bildiği gibi yapsın, o anne babaya bu yapılır mı lan? inanılmaz düşüncesizce, inanılmaz hemde.
  kameraların önü kapanmasın diye aile yakınlarını kamera önünden çekmek nedir arkadaş?
  ulan bari üzülmelerine izin verseydiniz. çok mu şey 1. dereceden yakının şehit olduktan sonra o ailenin bir birine kenetlenmesi ve içini dökmesi?

  http://www.haberturk.com/…kameralar-onunde-verdiler

  edit 4:
  kameralar eve gizlice girmiş diyor valilik.
  muhtemelen valiliğe bu yönde izahat gittiği için valilik bu yönde açıklama yapıyor. peki valilikten kimse bu görüntüleri izlemiyor mu? bir valilik görevlisi "ne gizlisi kardeşim, evin içinde sanatçı tanıtımından daha çok flaş patlıyor" diyemedi? bir kişi yok muydu bu olayı ört bas etmek yerine ortaya çıkarmaya gönüllü? bu kadar mı zor dürüst insan olabilmek, en azından aziz şehidimiz için ne olursunuz bu haksızlığa bugün son verin.

  edit 5:
  tam olarak edit 4'de düşündüğüm gibi gerçekleşti süreç. kaymakamlık valiliğe aldatıcı ve yanıltıcı bilgi vermiş. valilikte bunun akabinde yeni bir inceleme daha başlatmış.
  insanların sesini duyan mercileri çok seviyorum. samimi olanları ve iyi niyetli adım atanları daha ok seviyorum. insanların da bu gibi hamleleri önemsediğini düşünüyorum. ellerinize sağlık, yüreğinize sağlık.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30101831.asp

  edit 3:
  kaymakam hakkında inceleme başlatılmış.
  "başbakan davutoğlu hassa kaymakamı hakkında inceleme başlatıldığını kamuoyuna duyurdu."
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30092910.asp

  edit 2:
  mesajla ne nerdeyim az önce şunu söyledi:
  hassa kaymakamlığı web sitesinde anne için "şahadet haberini duyan şehidimizin annesi adeta şok geçirdi." şeklinde yazılmış.
  http://www.hassa.gov.tr/default_b0.aspx?id=618
  (bu arada galiba gelen tepkiler üstüne bu entry'de bahsedilen yazıyı sitelerinden silmişler. caps için: http://img.hurriyet.com.tr/_np/0430/31370430.jpg)

  edit:
  altta bir video linki veriyorum. kameraların olması yine yanlış, yine hatalı fakat şehit haberi verildikten sonra aile tam olarak bu hale gelir. ortalık yangın yerine döner. o acının tarifini yapabilmek elbette imkansız, acının vücut bulmuş halini altta yer alan videodan izleyebilirsiniz. evladının şehit haberini alma acısı tam olarak bu oluyor.
  aile yıkılır. siz şu düşüncesiz tavrınız ile aileyi şoka soktunuz, aileyi iki kat bitirdiniz. bu gibi haberler verilirken son derece deneyimli ve psikoloji bilgisi olan kişilerin gönderildiğini düşünüyorum. en azından komutanlar bu konuda çok daha bilgili, bıraksaydınız da adam gibi haber verselerdi, nesini çok gördünüz bunun?
  https://www.youtube.com/watch?v=1ehpsr30x60

  bu arada tezyenin ve amcanın ellerinden öpüyorum, acılarını paylaşıyorum. şehidimizin ailesinden geride kalanlarına allah gani gani sabır versin.

  şu haberinizle öyle bir kilitlediniz ki insanları, buna ben de dahil oldum.
  polis memuru aziz şehidimizin ismi mehmet tuhal. allah nur içinde yatırsın, mekanı cennet olsun.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30084662.asp
 • şehit evladımızın anasının dönüp "hiii" dediği anı gördükten sonra durdurdum. bildiğin işi gücü bıraktım aptal gibi videoya öyle bakıyorum... devam etmeye korkuyorum. ciğerlerime kadar acı hissettim.

  nasıl bir travmadır arkadaş, böyle bir travma kameralara çekilir mi? insanlara ne biçim bir eziyet yapıyorsunuz hiç mi insanlıktan nasibinizi almadınız ya?!

  yazıklar olsun diyebiliyorum sadece.
 • (bkz: black mirror)
 • bu dergi kapağının nedensiz hazırlanmadığını ortaya koymuştur.
 • bu kamera önünde aileye verilen veya verilecek ne ilk ne de son şehit haberi. youtube'dan bile bakarsanız bir çok şehit ailesine haberin veriliş görüntülerini bulabilirsiniz.

  fakat buradaki basitlik orada haberi verenlerin tamamen işi şova dökmesi, kamera önüne geçip şehit anasına su veren arkadaşı kamera önünden çekiştirmeleri, insanlara acısını yaşayacak fırsat bile verilmemesidir.

  sırf kendi reklamlarını yapacaklar diye o ocağa düşen ateşten nemalanmaya çalışanlara lanet olsun.

  her ne kadar umarsamazlığı ifade etse de bence bu durum için de gayet uygun;

  (bkz: köy yanar kahpe taranır)
 • ulan allahınızdan bulun ya. o kadının hali nedir öyle. hiç mi vicdanınız sızlamadı. ne desem gg olur şimdi.
 • insanın alçalmasında bir sınırın olmadığını kanıtlayan olay.
 • hayatımda izlediğim en korkunç videodur. bir insanın acısını bile kontrol etmeye çalışan korkunç bir gösteri... yazacak bir şey bulamıyorum daha...
 • bir de bu hareketi din kisvesi altında yapıyorlar. "oğlunuz peygamberlikten sonra en yüce makama yükselmiştir" diye. lan artık uyanın, gözünüzü açın ey ahali!

  müslüman müslümanı öldürüyor. allah yolunda, din yolunda çarpışma falan da yok. birilerinin kirli savaşına alet oluyor evlatlarımız, kardeşlerimiz.

  bizimkiler ölen askerlere, pkk'lılar da ölen gerillalara şehit diyor. aslında hiçbiri islam inancına göre şehit falan olmuyor. sadece birilerinin kirli savaşı uğruna ölüyor insanlarımız.

  halkı daha ne kadar kandırmaya devam edeceksiniz? soruyorum, daha ne kadar bu milleti kandırabileceksiniz?