şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yazarların kişisel görüşlerini bir kenara bırakırsak leica ile işbirliği yapan huawei'nin p20 pro modelidir.

  testlerde iphone x ve google pixel 2'yi tokatlamıştır.

  söz sende dxomark;

  dxomark huawei p20 pro incelemesi
 • aslında olay kamera yazılımları ile alakalı bir durum değil. telefonunuz iyi bir mp ve görüntü işlemcisine sahipse örneğin; xperia z1 ile manuel ayarda sağlam koşullar elde ederseniz ve biraz adobe ps veya lightroom biliyorsanız harika kareler ortaya çıkartabilirsiniz.

  incelemek isteyenler için; link
 • telefon piyasasına 4k video çekme özelliği getiren ve yıllarca yazılım ve gerçeklik açısından en iyi performansı veren tabi ki sony

  ama son zamanlarda huawei liderliği arkalardan gelip göğüsleyecek gibi duruyor.

  iphone, samsung gibi telefonların kameraları mobil fotoğrafçılık yapmayan, selfi ve sosyal medya için kullananlar için tabi ki iyi olacaktır çünkü ıvır zıvır eklentilerle, kozmetik süslemelerle doludur.

  htc ise hak ettiği değeri göremeyen bir telefon oldu gözümde. adamlar kaliteli ürünler çıkarmak için uğraştı ama biz millet olarak en çok hangi marklar tercih ediliyor, hangisi daha gösterişliyse ona yöneldiğimiz için teknolojiden anlamadığımız için bu sektörde hep tökezleyerek ilerledi..
 • kullanıcısı olmasam da (bkz: sony)
 • yoktur.

  kamera dediğiniz, bir kamera sensörü, odaklama merceği, merceğin kontrolü için oryantasyon motorlarından oluşur. sonrasında herşeyi belirleyen faktör görüntünün işlenmesidir.

  üretici kamera modülü alır. kamera ekrana göre kalibrr edilir, çünkü her ekranın tepkimesi farklıdır, bu kalibrasyon aşamasında dahi görüntü bozulur. sonra görüntünün istenilen niteliğe ulaşması için elbette ek görüntü işleme uygulanır, basit transformation matrixleri kullanılarak. elinize geçen aslında bir çorbadır.

  degerlendirebileceğiniz tek şey kameranın, kullanıcı deneyimidir. bunu belirleyen faktörde, kullanılan sony kameranın, odaklama süresi ve üreticinin uyguladığı ekstra görüntü işlemedir.

  ve evet piyasadaki sensörlerin yüzde 80'ini sony.
 • huawei p10 kullanıcısı olarak, p20 rakipsiz olacaktır diye düşünüyorum.
  açık söylüyorum, p10'u bile herhangi bir iphone ile değiştirmem.
  edit: düşük cümle
 • bu konuda onlarca inceleme okuyup, özlemiş biri olarak ilk üç sırayı google pixel 2, samsung galaxy s9+ ve huawei p20 pro paylaşıyor. fanboylar'a bakmayın, bu üçünün arasında fark çok ince; google, yazılım dolayısıyla tek kamera eksikliğini kapatıyor; s9+ kaliteli çift kamera ve iyi yazılım ile aynı yerde, p20 pro ise kaliteli üç kameraya rağmen hem yazılımın nispeten düşük kalitesi hem de işlemcinin düşük performansının 4k'da düşük kalması nedeniyle çok öne çıkamıyor; bu üç telefon en tepede; iphone dahil diğer hepsi bunları takip ediyor.
 • iphone x diyenler note 8 görmemiş sanırım.

  sonynin kamerası herzaman iyidi fakat note 8 gerçekten çok başarılı

  not : x user
 • kesinlikle apple'ın herhangi bir iphone modeli değildir.
  iphone diyen teknoloji cahilidir.
  tavsiyem leica ile fark yaratan huawei'dir.
 • panasonic lumix dmc-cm1 alayını tek eliyle döver. bütün raconları ters düz eden tek telefon efendim.