şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni sezonda animesi yayinlanan izlemesi eglenceli ilginc konulu bir shoujo manga
 • "çabuk bir tapınak verin bana!!!" dedirten anime. death note'da kira gibi yeni dünyanın tanrısı olmaya cesaret edemem diyordum. fakat artık kendimi hazır hissediyorum. yanında tomoe olan birinin yapamayacağı şey yok zaten. böyle animeler/mangalar yapıp hayal dünyamızın seviyesini fena yükseltiyorlar yav. çok keyifli bir animeydi. ama sonu kesmedi.

  --- ağır spoiler ---
  nanami, yukiji'nin reenkarnasyonuydu değil mi? mikage de bunu bilerek tezgahı kurmuş olmalı. ama tomoe'nin daha sonra hatırlamasını isterdim. böylece geçmişteki hikayenin tamamını da görmüş olurduk.
  --- uzun araç ---

  tomoe zaten muhteşem birşey ama o ufaldığı an yok mu kalbimi söktü yerinden. izlediğim animeler içinde gördüğüm en tatlı yaratıktı. o küstahlığı yok mu hele. uzun saçlı hali de gayet yakıcıydı hani. mizuki ve kurama başta olmak üzere diğer iblisleri de sevdim. onların da maşallahları var hani. tapınak cinleri de çok sevimliydi.

  müziklerden bölüm sonundakini daha çok sevdim. ama işte 13 bölümlük 24'er dakikacık kesmedi beni. ve tekrar belirtiyorum allah'ını seven üstüme tapınak atsın.
 • çok güzel bir animedir efenim. yalnız 13 bölümcük su gibi akıp gitmiştir. velhasıl mangası devam etmektedir ve ilk 30 bölümden 13 bölümlük anime çıkmıştır. bundan çıkarımım da devamının gelebileceği yönündedir. mangasını okumak isteyen, devamında nolmuş diyenler buyurabilir :

  http://www.mangahere.com/…a/kamisama_hajimemashita/

  türkçe altyazılı animesi de şuradan :

  http://www.turkanime.tv/…sama-hajimemashita-1-bolum
 • devamı gelse de izlesek dediğim sevimli mi sevimli animedir. evsiz kalan esas kızımızın ufak çaplı bir tanrı oluşunu anlatır. ayrıca şimdiye kadar izlediğim animeler içinde en iyi müziğe sahip olandır.
 • ova'sı da çıkmış anime. ikinci sezonun sinyalini verir gibi duruyor, haydi hayırlısı. manganın devamı da oldukça güzel gidiyordu zaten burada bıraksalar yazık olurdu.

  http://www.animeget.com/…misama-hajimemashita-ova-1
 • tomoe-donosunu yediğim anime.
  dünyanın en güzel fox spiritine sahiptir
 • tomoe karakteri ile kalbimi çalan anime.

  --- spoiler ---

  tomoe'nin tam bir müdahale yeteneği olan kişi olması, vakur olması, topyekün güzel planlanmış bir karakter olması ile gönlümde bambaşka bir yer edinmiştir.

  "sen her şeyi yapabilirsen, benim var olma sebebim kalmaz."

  --- spoiler ---
 • umarım 2. sezonu gelir dediğim anime. tamam mangası devam ediyormuş ama ben animesini seyretmeyi daha çok seviyorum. sanki ovası 2. sezonun habercisi gibi geldi bana. bütün iyimserliğimle mangadan devam etmemizi isteselerdi ova'yı çekmeyip sezon finaliyle bırakırlardı diye düşünmek istiyorum.
 • 2. sezon haberini bugün aldığım anime.*