şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kamil koç)
  • her sey cok guzeldi ta ki trafikten dolayı gecikme yaşandığı icin 12 saat boyunca mola vermeyeceğini duyana dek. o kadar da açım ki, bu kadar olur... baska firmalar da geride kalıyor ama iki mola veriyorlar bu yol icin, sonra basıp yetişiyorlar. insani gerekliliklerin farkında olmayan otobus firmasi.
  • kalitesine 10 üzerinden 4 verdiğim otobüs firması.
  • 18.12.18 tarihli eskişehir-silifke güzergahına gidecek 6 yolcu olarak mersin otogarına gelince çat diye araç arızalı sizi başka bi araca aktaracağız deyip indirildik.( araçta 11 saatlik yolculuk boyunca o noktaya kadar herhangi bir sıkıntı yasanıldığını görmemistik.)
    bildiğin minibüs vari , koltukları dolmadan kalkmayan , adım başı duran bir firmayla soğuk yağmurlu bir günde ısıtma olayı da olmadan üstüste ilerlemeye çalışıyoruz.
    eskisehire de 20 dk rötarlı gelen bu arkadasların yapması gereken ; gerçekten bir arıza varsa , bu zaman kaybını da tolere etmek için yolcuları direk varıs noktalarına gönderecek konforlu ve sadece yolcular icin olan bir araca bindirmek olmalıydı. kacinci yüzyıldayız ve parayla bu kadar nasıl rezil olunur anlamis değilim. açıkcası anlayışlı olmak zorunda da degilim. uçak bileti kadar para alıyorlar rızamız olmadan bi araca doldurup gönderiyorlar..benim satin aldığım hizmet bu değildi..
    aradım sikayet olusturdum bilet paramın iadesini talep ettim. gelismeleri buraya yaziyor olacagım.
  • eskisi gibi olmayan firma. istanbuldan düzceye yaklaşık 5 saatte gittim. dinlenme tesisinde otobüs arızalandı, şoför "arada böyle yapıyor" dedi. muavin 2 kere yolcuyla sözlü münakaşaya girdi. birisi maske takmadığı ve uyarıldığı için. ve bolu tarafına gidicek yolcuları biz ordan geçmeyeceğiz diye başka otobüse aldılar.