şükela:  tümü | bugün
2365 entry daha
  • biten sadece kamil koç değil, otobüs taşımacılığıdır.
    artık konforunu, vaktini düşünen, az biraz parası olan, ya uçağı tercih ediyor ya da özel otosuna biniyor yahut servis ayarlıyor.
    çekilecek dert değil bir şehirden başka şehre ortalama sekiz-on saat daracık koltuklarda bel ağrısından kıvranmak, zırt pırt - yok yolcu indirme bindirmeydi yok kimlik kontrolüydü yok benzin-sigara molasıydı - durmak, hele hele doğuya giden firmalarda yolcu kalitesizliğine tahammül etmek.
    bu işi profesyonelce yapan bir varan turizm vardı, o da havayolu taşımacılığına teslim bayrağını çekti. gerisinin al birini, vur ötekine zaten.
  • bu kadar kısa sürede dibi görebilmek gerçekten de büyük başarı. dün 11.00 otobüsü ile kuşadasına gittim izmir'den. bir setra 417 geldi. oh dedim, eski ama rahat otobüs geldi. rahat rahat giderim. araca bir bindim ki araç hamam kıvamı. 3 numaradayim, havalandırma panelleri ile oynuyorum şoför diyor ki yola çıkınca düzelir serinler. ya sabır dedik, biraz serinledi yola çıkınca yalan yok. ancak bu sefer daha vahimi araç 80'den sonra zangir zangir titriyor. direksiyon elinden kaçtı kaçacak. bakım yok araçta koltuklar pis, çocuklu aileler ekrandan çizgi film falan açmak istedi ekran çalışmıyor. o da yetmez gibi kaptan çay içsin diye tesise girdi otobüs. bir termos sıcak su alındı.normalde mola falan yok. 1.15 dakikalık yol. 10 dakika su almalarını bekledik. kuşadasına girdik otogara 5-10 dakikalık mesafe kala klimalari kapadı camı açtı kaptan. değişikti. dönüş 22.30 yine bunlarla. izmir'e gideceğim. araçta ankara yazıyor. mantıken izmir'e uğrar elbet ama belli de olmaz işleri. otobüsün şoförüne iyi akşamlar iyi bayramlar izmir 22.30 mu diye sordum. önce cevap vermedi. duymadi sandım yineledim. önünde yazıyor okusana dedi. ankara yazıyor sadece önünde dedim. git başkasına sor hep beni mi bulur ya sabır falan çekti. hayır kavga etsen otogar cakallarini bilirsiniz. hakliyken haksız oluruz. hemen şikayet ettim elbette ama kimi kime şikayet edeceksin. özetle kendilerine çeki düzen vermeleri için pamukkale turizm ve has turizm ile arada sefere çıkıp gözlem yapmalarıni öneririm. ben kendileri ile bir kere daha sefere çıkmayacağım gibi hiçbir yakınım da artık kamil koç a binemez.
  • metro turizm'den en kötü otobüs firması bayrağını devralmıştır
  • giderek metro turizm'leşen seyahat firması..
8 entry daha