şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mecidiyeköy mahşerinden sonra gördüğüm en büyük mahşeri kalabalığa ev sahipliği yapan yer. 12 adet araç park bölümü olmasına rağmen onlarca otobüs yönlendirildiği için ve istanbul trafiği soyuyla marine edilmiş bir lokasyon, tam bir görsel şölen.

  2 saat geç gelen otobüsü (ki seferlerin tamamı en az 1 saat rötarlı oluyor) kaçırıyordum resmen. otobüse ulaşana kadar 3 sözlü kavga, 2 muharebe, 1 soğuk savaş atlattım. kimin eli kimin cebinde, hangi otobüs gelmiş, beklediğiniz sefer kaç saat rötarlı (bu arada otobüste rötar kavramıyla da ilk kez tanıştım) hiç bir şey belli değil.

  host'lar kendi yolcularını filan bağırıyor. otobüsler inanılmaz manevralar yapıyor. sanki her şey kontrol altında gibi ama hiç bir şeyin kesin olmadığı bir kaos simülasyonu. gitmeyin demiyorum, bu heyecanı herkes en az bir kere yaşamalı.
 • burada ölen olur. yani çok acı söylemek ama bu vurdumduymazlıkla biri altında kalır bi otobüsün o kesin. bir eleman her gelen otobüsün arkasına geçip "gel abi gel" takılırken otobüsün etrafında bir dolu yolcu oradan oraya savruluyor. şöför bir aynaya bir etrafına bakıyor birini ezmeyeyim diye. otobüslerin arasında dolaşan yayalar "ayh arkadan otobüs geldi kıız" ciddiyetsizliğinde. bekleyen yolcu/görevli/araç vs hiç bir ayrım yok. bir sarı çizgi var ortalıkta ne otobüs şöförleri uyuyor ne yayalar... bu iş çok yürümez böyle birileri ölür
 • abartmıyorum, evim bu terminal yakınlarında olsa her gün çekirdeğimi alır karışırım o kalabalık arasına. tam bir şölen, tam bir panayır.

  dün gece ilk defa tattım bu enfes deneyim ziyafetini ve bu başlıkta daha önce yazılan her şeyin harfiyen doğru olduğunu söylemek istiyorum. hiçbir abartı yok şuan bu başlıkta, ben işim rast gitti diye efsanevi bir haz alsam da aksi durumlarda kendinizi adeta otobüs terminallerinin kabus modunun içinde bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

  bu terminalde hayatta kalmanın tek yolu da "saldım çayıra mevlam kayıra" felsefesini benimsemek olmalı diye düşünüyorum çünkü kontrol delisi kişiler için tam bir fobi mekanı. evet.
 • geliş ve gidiş terminalleri ayrılmadan evvel kaosun tanımı olan terminaldi, şimdiki ise kaos light.
 • an itibariyle 3 keko tarafından hırsızlık eyleminin gerçekleştirildiği yerdir.
 • an itibariyle 3 salak suç arkadaşımın yakalandığı benim erkenden uzamamla canımı zor kurtardığım terminal. bir daha da random adamlarla pay day 2 girersem iki olsun...