şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internetten bilet alımı sırasında hata veren sistemine rağmen, kartınızdan sessiz sedasız 124 liranızı çeken firmanın yaşatmış olduğu rezilliktir.

  ne biletle ilgili bir bilgi, ne de mesaj gelir size (normalde gelmesi gerekirken); hatta bilet alımınız sırasında hata oluştu, lütfen tekrar deneyiniz' diye bi' mesaj belirir ekranda. sistemde sorun var zanneder ve tekrar aynı koltuk numarasına bilet almaya çalışırsınız ama ne fayda, sistem yine hata vermiştir. siz de 'eeh yeter be' diyerek başka firmadan biletinizi alırsınız. günler geçer ve kredi kartı ekstrenizde görürsünüz 124 liranın 62+62 tl olacak şekilde kamil koç tarafından aynı koltuk numarası için 2 kez çekildiğini. ararsınız müşteri hizmetlerini ve 'artık çok geç olduğu, bilgisayarınızda virüs olabileceği' söylenir ve 'keşke internetten bilet almasaydınız' telkiniyle avutulursunuz. mesaj ve email gelmemesi konusunda ise 'bunu kanıtlayamassınız, mesaj ve e-mail'ı silmiş olabilirsiniz neticede' cevabını alırsınız.

  böylelikle kamil koç ile yaklaşık 15 yıldır süregelen birlikteliğiniz 124 lira karşılığında feshedilmiş olur. kısa zamanda siz, uzun zamanda onlar kaybeden olacaktır.

  edit: hesap özeti screenshot'ı için; http://imgur.com/ttjmbwj

  editin editi: benim tek amacım; hakkımı gasp etmenin çok basit olduğunu sanan bir firma çalışanlarını sizlere anlatarak, bir nevi o firmayı cezalandırmaktı. inanın ki derdim ne para, ne de bir firmayı haksız ve durduk yere linç etmeye çalışmaktı.

  bugün 2 saat bekleme pahasına da olsa, dilekçemi ve evraklarımı tüketici hakem heyetine teslim ettim. sürecin biraz uzun olabileceğini ama haklı olduğum için firmanın talebim doğrultusunda hareket etmesini beklediklerini söylediler. bir gelişme olduğunda entry'yi tekrar editleyeceğim.
 • hiç şaşırmadığım hadise. halbuki müşteriye iade edeceğin 124 tl sana defalarca satış olarak geri dönecekti. insanları mağdur etmeye değer mi sorusunun yanında, müşteriyi elden kaçırdığına değer mi sorusuna da odaklanılmalı.
 • türkiye otobüs firmalarının internetle imtihanının daha yıllar boyu süreceğini gösteren olaydır. bazıları hatta daha ileri giderek internetten bilet aldığın zaman, yüzüne sert sert "niye internetten aldı lan bu" bakışı atarlar. çünkü internetten aldığında şube komisyon alamaz, daha ucuza alırsın.
 • bundan böyle kamil koç isimli otobüs firmasından bilet alırken bir kere daha düşündürecek bir olay.
 • en arka koltugunda otobüse alkollü binip üstüne sigara kırp ot saran, kafayı bulup bagıra cagıra konusup yolcuları rahatsız eden 4 tane dallamayı otobüsten indiremeyen.hatta bunu izmir otogar da bile yapamayan.otun çöpün hapın yüzünden otobüsün arka koltugunu kusmuga bulamalarına ragmen bu koltukları ıslak bezle silip oraya yolcu oturtmaya calısan(izmir otogarda otobüsü degisebilirler heralde ıssız adada degiliz)bunun üzerine bursa otogarda şikayet dilekcesi doldurmama ragmen geri dönüs yapmayan igrenc ötesi bir firmanın bir baska rezilligidir.
 • "mesaj gelmediğini kanıtlayamazsınız" demişler ama dava açılması halinde kullandığınız operatörden bu bilgi alınabilir*
  ayrıca aynı koltuk için 2 kere para çekmesi ve ortada bilet filan olmaması da tam davalık.
  yok öyle "ayh keşke netten bilet almasaydınız yhaa, neyse sağlık olsun, vürüstür o vürüs vürüs"

  inatçı ve uğraşmaktan bezmeyen biri olucan, seve seve(!) geri ödettiricen haksız çektikleri parayı mahkeme masraflarıyla birlikte. görürüm o zaman "tüh tüh keşke almasaydınız netten" diyen delikanlı müşteri hizmetlerini.

  tanım: otobüs şeysi.
 • yaşanılan bu durum sadece kamil koç'a özel değildir. sadece kamil koç'un müşteriyi sallamaması ayıptır.
  bankacılıkta kartla yapılan ödemelerde yaşanan teknik sorunlar nedeni ile bazen paranızı çekemezsiniz ama çekmiş gibi gözükür ya da pos'tan yapılan işleme pos başarısız cevabı verse de para hesabınızdan çekilir.
  bunlar yaşanılan sorunlardır. burada yapılması gereken işin tetkikinin yapılması ve gerekli iadenin kullanılmasıdır. fakat kamil koç o bileti eğer başkasına satmadıysa burada kullanıcı ihmali var diyerek işin içinden sıyrılabilir.
 • (bu sabah erken saatlerde) bir, yolculuk esnasında 5 kere "arkada bebeğim var ufak, aracın içi çok soğuk. azıcık, birkaç derece yükseltebilir miyiz sıcaklığı" diye kibarca sorulmasına rağmen, pamukova tesislerindeki erkekler tuvaletinde muavine "götü kaşınıyo onun götü, sikicem gırtlağını amına kodumun ibnesi. siktirsin gitsin binmesin o zaman" diyen, türkiye'nin en büyük turizm taşımacılığı devlerinden birinin şoförü değildir, olamamıştır.

  metro (bkz: #25162548) da aynı, diğeri de aynı, alayı aynı. bundan gayrı havalimanlarına ters düşen ve karadan daha kolay olan her türlü yola özel araçla gitmeyi düşünüyorum.
 • rezalet, tam anlamiyla rezalet.

  ben zaten kamil oğlaniyla ilisiğini yillar once kesmiş biri olarak diyorum ki iyi ki de kesmisim. kafalarina gore is yapan itoglu itler, kepazeler, haydutlar bunlar.
 • kamile baglamis otobus firmasi rezaleti olmus bu.

  sistemde hata olmaz mi? olur.
  odemeye yonlendirme sonrasi baglantida yamulma olur ve bilet konfirmasyonu musteriye gitmeyebilmez mi? mumkun.

  peki musteri bunu farkettiginde "boyle boyle oldu"ya "yea internetten bilet almasaydiniz arkadasim" denir mi?

  denmez abi. denmez.