şükela:  tümü | bugün
  • kaynak

kamil koç'un host ve hostes çalıştırmama kararı alarak, ücretsiz ikram hizmetine son vermesi durumudur.

otobüslere yiyecek ve içecek otomatı konulacakmış.
  • flixbus is loading.
  • çoğu firma ikramı kaldırdı.tesislerde 1 liralık ürünü 2.5 tl'ye almak size koyuyorsa ,yola çıkmadan üç beş atıştırmalık almanızda fayda var.
  • flixbus'ın sistemini entegre etmeye başladığının göstergesidir. bagajınızı da kendiniz koyar kendiniz alırsınız. lakin avrupa'da uyguladığı bu sistemi türkiye'de uygulamaya kalkarlarsa çok hırsızlık olayıyla karşılaşırlar.

bagaja çantanızı koyarken üzerine de herhangi bir barkod ya da belirtici bir yapıştırma koyulmaz. sınırsız wi-fi olacaktır, self servis ikram hizmeti olacaktır (ücretli), en önemlisi ise mola yeri muhtemelen olmayacaktır.

10 saat ve 11 saatlik iki ayrı yolculukta mola vermediklerinden biliyorum, tecrübe ile sabittir (otobuslerde wc var ama hijyenik degil).

edit: eklemeyi unutmuşum; flixbus'ın bir de koltuk olayı var ki bunu türkiye'de uygularsa nasıl tepkiler alacağını çok merak ediyorum. normalde internet üzerinden koltuk numarası olmadan biletinizi alır, araç içerisinde neresi boş ise oturursunuz. birkaç euro fark ile koltuk rezerve edebiliyorsunuz da. lakin yanınıza kimin denk geleceği tamamen tesadüf. bakalım ülke alışkanlıklarına ayak uyduracaklar mı yoksa kendi alışkanlıklarını mı getirecekler göreceğiz.

tüm bu maliyet kısıtlamalarına istinaden de fiyatları çok daha ucuz oluyor. hatta iddia ediyorum çok saçma fiyatlardan belli koltuk sayısında kampanya ile agresif giriş yapacaklar. 1 euro ya da 1 pound fiyatları ile avrupa'ya girmişlerdi zamanında.
  • aracın içerisine otomat koyacaklarmış, fiyatlar normal bi kek veya su fiyatından yüksek olmadığı sürece eleştirmeyeceğim, profesyonelce düşünülmüş bir girişim olmuş.
  • yerinde bir karar olmuş, yalnız metro turizmin güzide hostları nerede cinsel açlıklarını giderecek.

(bkz: uyuyan yolcunun suratına boşalan metro muavini)
  • valla bu millet çemkirecek eleman ister. hayır sanki bana dört dörtlük firmaymış gibi. klima çalışmıyorsa, koltuk yatmıyorsa bi günah keçisi arar. hele ki ineceği terde dürtecek muavin yoksa (varsın ağzına yüzüne boşalsın. o sıkıntı değil)

en olmadı poşet verecek biri yoksa ortada, arkadaki ensenize kusar. türkiye bura
  • bir kaptanlar bagaj mı alacak..otobüsü kaptanlar mı temizleyecek bunu önce firma sonra kaptanlar kabul etmez oldu ki ikram paralı hiç kimse binmez..ayrıca sen mi büyüksün yoksa beleşci milletimiz mi göreceksin eyyyy almanya. 3 ay sonra bedava döner ayran dağıtmazsan ben de bir şey bilmiyorum.
  • sırada otobüs içerisine tuvalet koymak var. artık burada bol bol boklu tuvalet rezaleti başlığı görürüz.