şükela:  tümü | bugün
  • bütün otobüsü "namaz kılacağım" diye bekletmeye çalışan, olumsuz yanıt alınca işi şova döküp "bırakıp gidin o zaman" diyen vatandaşın isteğinin, şoför tarafından yerine getirilmesi olayı.

https://i.hizliresim.com/qgxjod.png
    https://i.hizliresim.com/mdmon1.png
    alternatif
    alternatif

--- spoiler ---

su anda bu otobus sabah ezani okunurken bana namaz icin bekleyemeyeceklerini durmayip gideceklerini soylediler bende otobusten esyalarimi indirip birakip gidin o zaman dedim ve arac ta birak ti gitti. bundan sonra kamil koc diye firma yok herkesi boykota davet ediyorum.arkadaslar lutfen paylasip boykot edelim yayalim insanlarin dini inanclarina saygi duymayi herkes ogrenmeli.bu firmanin ve yetkililerinin islama saygisi yok.ulastirma bakanligini konuya el atmaya davet ediyorum islam ulkesinde yasiyorsak herkes islama saygi duyacak( bildigim kadariyla bu firmayi israilliler satin almis israilin fılıstın de yaptigi terore ve katliama bakarsak bu uygulama gayet normal.)
    --- spoiler ---
  • gerçek kamil koç bu değil.

“islam ülkesinde yaşıyorsak” diye bir ibare geçen paylaşım. zaten kamil koç yahudi diye devam eden saçma sapan bir insanın paylaştığıdır.
    türkiye laik bir cumhuriyettir. hiçbir zaman bir islam ülkesi olmadı, olmayacak.
  • yolcusunun yüzüne boşalmadıkları için sorun yaratmayacak hadisedir.

kaza diye bir şey var değil mi?

edit; kaza diye bir şey yokmuş, yeşillendirenler sağolsun.
  • (bkz: seferi diye bir şey duymamış çomar hezeyanı)

namaz sırasında deprem olsa tanrıyı suçlar bunlar.

empati mi? sen empati yaptın mı onları yazarken... empati diye gelip duranlar bi bitsin artık.

sabah editi: hayatımda almadığım kadar mesaj yağmış. demek ki yazarları namaz falan çok ilgilendiriyormuş bunu anladım. namaz konusunda herkes ihtisas sahibi bunu anladım. bense bu konularda tam da dış kapının mandalıyım. ama bir şeyi akılla çözebiliyorum. ibadet işi niyet işidir. çok duymuşluğum vardır. oruç tutan çocuğa sorulur. "niyet ettin mi?" orucu tutman yetmez niyet de edeceksin. niyet zihniyettir. nice örnekle karşılaşmışımdır. fiziki şartlarından dolayı, yattığı yerde, oturduğu yerde namaz kılmışlardır. sen de islamın huzur, islamın hayata uyum dini olduğunu söylüyor ve düşünüyorsan. huzuru uyumu bozmayacaksın. niyetine güvenip oturduğun yerde namazını kılacaksın. sonra da yetmezlenirsen kazanı kılacaksın. yoksa ibadetle dünyayı yönetmeye kalkarsın. ve uyumsuzlukları küfür diye algılar ve islam dünyasının içinde bulunduğu çukura yuvarlanırsın.

gece editi: mesalarınızın hepsini özenerek okudum. hakaret içerenler dahil. sağduyulu mesajlarınıza bu mecradan teşekkür ediyorum. hakaret edenleri mesajlarıyla baş başa bırakıyorum.
  • empati nedir bilemeyen şoför, vatandaş ve tabiki olayı fikrine göre yönlendirmeye çalışan ayarsız yazar..

bitin artık bee..
  • otobüs şoförü haklı yolcu haksız otobüste nereden baksan kırktan fazla kişi var onların hakkını almak namaz kaçırmaktan daha günah bence
  • mağdur olan vatandas in sayfasindaki yorumlarda vehbi koc ile kamil koc kardes zaten diyip olayi hafiften koc holding e getirmeye baslamislar.

edit: madur değil mağdur. verdiğim rahatsızlıktan dolayı eli ayağı titreyen arkadaşlar kusuruma bakmasın.
  • "bildigim kadariyla bu firmayi israilliler satin almis"

bu ülkede şark kurnazlığının bu denli prim yaptığı bir dönem olmamıştır da, bundan sonra olur mu merak ediyorum. bu level aşılamaz sanırım.

bu arada bildiğim kadarıyla otobüslerin terminallere giriş-çıkış saatleri kontrol edilir ve gecikme durumlarında cezaya tabi olurlar. şoför 15-20 dakikasını tek bir kişi için harcamak istememiş.

bir de onu beklerken sigara içmeye, çay içmeye, lavaboya falan gidecek insanlar. sonra onların tekrar dönmesi beklenecek falan. uzun hikaye.