şükela:  tümü | bugün
 • pamukkale üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri öğretim üyesi.

  anlamlandıramadığım şekilde fakültedeki diğer bölümlerin hocalarının aksine çeko hocalarının nedense geneli şeker gibi, öğrenciye ellerinden gelen her türlü yardımı yapan insanlar.

  bu insanlardan biri de bölümde iş sağlığı ve güvenliği dersini veren kamil orhan hocamız. dersle veya sınavla ilgili bir sıkıntınız olduğunda diğer (özellikle iktisat bölümü) hocalarının aksine "hallederiz, sen sıkma canını", "ya da bak şöyle yapalım, hangisi senin için daha uygun?" veya "onun çözümü vardır, dur bilmemne hocayı arayalım soralım, gel otur." tarzı cümleler kurduğu zaman iktisat bölümünde okumuş bir öğrenci olarak fazlasıyla şaşırıyorum.

  demek ki neymiş, böyle bir hoca olunabiliyormuş.
  demek ki hocalık sadece doçentlik, profesörlük ünvanlarıyla olmuyormuş.

  neden iktisat bölümü böyle hocalar barındırmıyor, neden bu fakültede öğrenciye hep köstek olunuyor, neden buraya anasının nikahından gelip dandik dunduk hoca bozuntularını çekmek zorunda olan insanlara biraz daha fazla yardımcı olunmuyor?

  şundan eminim ki bu soruların cevaplarını sevgili(!) dekanımız ali ihsan karaalp de bilmiyordur.
 • öğretmek için zorlamayan, öğrenmek için isteği sizde arayan bir öğretim görevlisidir. derslerde zorlamadığı için yalakası boldur, fırsat ilişkileri dışında da seveni çoktur. ege üniversitesinde psikolojiden mezun olması da halden anlamasının etkenlerinden birisi olmalıdır.
 • efenim gerçek eğitim, öğrencinin içselleştirebildiği öğrenmek için heyecan duyduğu bir şeydir. bu noktada kamil hocamız, farkını yaratmıştır. diğer derslerde devam zorunluluğu olmasa kesinlikle gitmeyeceğim halde can dostum güzel insan kamil hocanın dersine devam zorunluluğu olmadan gidiyorum.

  çoğu öğrenci gibi ben de pek severim kendilerini.