şükela:  tümü | bugün
 • whisky'nin beyni idi. whisky ile türkiye'nin belki ilk metal öğelerini taşıyan ve zamanin en sert albümü babaanne'yi yapmıştır. sanirim 1986'da.
 • olumu whisky'nin yurtdısına acılmasına engel olmus turk rock efsanesi.olumsuzlugun ile yak bizi.
 • (bkz: sana ağıt)
  "sevgili kamil,öyle çok seviyoruz ki seni, yokluğuna katlanabilmek için seni yok saymıyoruz. i$te senin eserin, i$te senin whisky in. sana, büyüklüğünü bir kez daha gözler ve kulaklar önüne serme mutluluğumuzu sunuyoruz. sevgili kamil, hepimizin sevgilisi kamil, ölümsüzlüğünle yak bizi..."
 • "kamil, “rocker”lığın türkçe mealidir diyebilirim. inat, sevgi, beyfendilik ve halk çocuğu olmak onun en güzel yanlarıydı. yıllarca ölümüne whisky’i taşıdı. o müziğe canını, dişini koydu." aptülika

  whisky grubu kurulduğu dönemden bugüne, kamil özaydın artık hayatta olmasa bile devam edebiliyorsa, serdar çokuslu'nun ve kamil özaydın'ın içinde barındırdığı samimi rock ruhundan ötürüdür.kamil özaydın'ın samimiyeti aslında bir bakıma vasiyetidir.
  müziğe başladığı dönemde türkiye'de en önemli eksiklerden ikisi inatçı ruh ve sevgiyken, kamil özaydın bunlara sahipti. ve deri pantolon, zincirli deri ceketlerin içinde beyefendi bir kişilikti. şimdiki gibi müzik stüdyolarının kolayca bulunamadığı, belki sadece garaj ya da evlerde prova ve kayıtların yapılabildiği bir dönemde, kolonları kendi sırtına yüjkleyip de konser alanına gidildiği bir dönemde kamil özaydın elbette ki halk çocuğu olduğundan ötürü bu zorluklara karşı biraz olsun güçlü kalabildi.

  aptülika'nın kendisiyle ilgili saydığı özelliklere ayrıca dikkat kesilmemin nedeni, şimdilerde grup müziği yapmanın, hatta albüm yayınlamanın da çok daha kolay olduğu, her yerde stüdyoların bulunduğu, barlarda herkesin canlı müzik yapabildiği bir dönemde, inatçılığın, sevginin, beyefendiliğin ve halktan olmanın pek esamesinin okunmamasıdır.
 • 20 küsur yıl önce yaptığı rock müziğine, ülkede hala kimsenin yaklaşamadığı efsane.
 • selam sana kamil abi whisky icerken seni de andım. yak bizi ölümsüzlüğünle...
 • judas priest ve diğer metal gods tınılarını müziğinde her daim hissettiren kişidir. keşke erken ölmeseydi denilenlerdendir.
 • tanışmayı çok istediğim insanların başında gelir. babaanne albümünü dinleyip kendisini andık bu gece. elimizde de ateşsuyu kaseti, resmine baktık. gözlerinde rock için yaptıkları ve yapacakları vardı. ülkemizin gerçek rockerına sonsuz saygılar.
  hepimizin sevgilisi kamil.
 • türk rock müziğinin en önemli isiömlerinden biridir. ülkedeki ilk hard rock / heavy metal soundlu albümü yapmıştır. huzur içinde yatsın.