şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini takashi miike'nin yaptığı yine ilginç ve zaman zaman absürt denilebilecek bir korku filmidir. japon absürt filmlerini seven benim gibiler için güzel, hayata düz bakıp sıradan matematikle algılayanlar için saçma bir film. zaman zaman gore türüne de el atan yönetmenin bu filmi 2014 yılında çektiğini de belirtip uzaklaşıyorum. zamanla girdiyi genişletir ve derinleştiririm. son olarak, yönetmenin bütün filmleri absürt değildir, zaten takip edenler ne demek istediğimi biliyorlar.

  (bkz: kafaların patladığı film)
 • ingilizce ismi as the gods will olan takashi miike deliliği. kami-sama no ıu toori isimli mangadan uyarlanmıştır.
 • battle royale klonu bir film, ki o bile vasatlığı 3-5 santimle ıskalamışken battle royale'ın kıytırık şöhretinden yararlanmaya çalışmak nedir? japonların filmlerinde anime hanzoluklarını, ergen gerzekliklerini kullanmaları sık rastlanan bir olay ve bu filme de bol bol görülen bir zaaf bu. ergen filmi. geçiniz.
 • alanında kendilerini kanıtlamış olan muneyuki kaneshiro tarafından yazılan ve akeji fujimura tarafından çizilen manga serisi.
  japonyadaki öğrencilerin hayatta kalmak için belli oyunları oynamasını ele alır.
  genel olarak "belli kuralları olan oyunu kazan ve sıradaki oyuna geç" mantığı ile ilerler. bu konuda kendisine rakip olabilecek bir hikaye bulamadım.
  5 ciltden oluşan ilk sezon bu tarz hikayeleri sevmeyenlere sıkıcı gelebilecek olsa da 21 ciltlik ikinci sezon okuyucuyu yerinde oynatır. finalin güzelliği ile kendine hayran bırakır ve oneshot'u okuduktan sonra kendinizi yerde bulursunuz.
  sadece ushimitsu ve amaya için de okunabilir.
 • türkçesi allah'ın dediği olur anlamına gelen japonca deyiş.