şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce ismi as the gods will olan takashi miike deliliği. kami-sama no ıu toori isimli mangadan uyarlanmıştır.
 • battle royale klonu bir film, ki o bile vasatlığı 3-5 santimle ıskalamışken battle royale'ın kıytırık şöhretinden yararlanmaya çalışmak nedir? japonların filmlerinde anime hanzoluklarını, ergen gerzekliklerini kullanmaları sık rastlanan bir olay ve bu filme de bol bol görülen bir zaaf bu. ergen filmi. geçiniz.
 • alanında kendilerini kanıtlamış olan muneyuki kaneshiro tarafından yazılan ve akeji fujimura tarafından çizilen manga serisi.
  japonyadaki öğrencilerin hayatta kalmak için belli oyunları oynamasını ele alır.
  genel olarak "belli kuralları olan oyunu kazan ve sıradaki oyuna geç" mantığı ile ilerler. bu konuda kendisine rakip olabilecek bir hikaye bulamadım.
  5 ciltden oluşan ilk sezon bu tarz hikayeleri sevmeyenlere sıkıcı gelebilecek olsa da 21 ciltlik ikinci sezon okuyucuyu yerinde oynatır. finalin güzelliği ile kendine hayran bırakır ve oneshot'u okuduktan sonra kendinizi yerde bulursunuz.
  sadece ushimitsu ve amaya için de okunabilir.
 • japon yapımı, aslı aslında manga olan bir film. cgi olayı filan biraz göze batsa da çok kötü değil. tam bir eğlence filmi ama tabii biraz da genç işi diyebiliriz. konusu bütün dünyada liselerde birden başlayan çocuk oyunlarını kazanmak. tabii biraz vahşi bu oyunlar çünkü kaybedenler ölüyor.

  ben izlerken düşük beklenti ile eğlenmek için izlemeye başladım ve yeterli geldi bana. filmin sonu biraz daha farklı olsaymış güzel olurmuş ama bu da gayet uygun bir son olmuş.
 • lise öğrencisi karakterlerin öldürmeceli oyunlar oynadığı, 1 saat 57 dakika, 2014 yapımı sürükleyici bir japon filmidir.

  aynı zamanda "kami-sama lütfen devam filmi gelsin de meriç takahata ile şeytan amaya bir tur daha oynasınlar" dediğimdir.
 • (bkz: squit game)
 • battle royale ve squid game sevenlerin izlemesini önerdiğim güney kore filmi. bu seferki öldürme yarışı liseliler arasında yaşanıyor ve devrede tanrısal güçler olduğu için pek bir mantığı yok. cgi'dan nefret eden ve filmleri neden/sonuç bağlamında değerlendiren biri olarak ben beğenmedim açıkçası. türün meraklıları sevebilir.