şükela:  tümü | bugün
 • içinde bulunduğumuz durum.
  adeta sinema seyircisi gibi izleyip kimsenin müdahale etmediği...

  dün bir yerde bir yorum okuyorum hayli sağcı bir yazar diyor ki, yolsuzluk önemli değil şu an asıl dikkat edilmesi gereken kemalistlerin hortlamaması ?!!

  ülkeyi sözde bile olsa müslümanız kisvesi altında birileri yönetsin, istedikleri gibi soyup soğana çevirsin, hazineyi arpalığa döndürsünler, rüşvet ve yolsuzluk gırla gitsin, adamlar modern padişahlık kursun, demokrasi ve özgürlükler adına ortada savunulacak hiç bir kavram kalmasın ama yeter ki bunların zihniyeti lafta bile olsa iktidar olsun.
  peki rüşvet ve yolsuzluk işlerini icra eden birisinin nasıl müslüman olduğunu iddia edersin, hep çamut attıkları yahudi lobisi yada sebatayların ta kendisi bu kılıkta gelip sizin önünüze çıkmış olmasın.
  benim bir akrabam vardı aşırı sağcı bir zat, her gün amerika şeytan diye söver sayardı, sonra 3 çocuğunu da amerika'da okuttu.bu ne yaman çelişkidir sen kalben inanıyor ve itikat etti isen çocuklarını amerika'da neden okutursun bir kere sakatlık burada başlıyor, giden 20-50 binler ise zaten tez konusu olur.

  neyse birileri ne zamandır türkiye'yi federe bir yapıya dönüştürmek için canla başla çalışıyor, bu fikir avrupa ve amerika'daki o muasır medeniyetlerce dayatılıyordu, malum kurtuluş savaşında dayatılan mandacılığın post modern hali... fakat bu dayatmalara 2000'li yıllara kadar pabuç bırakılmadı ülke birlik ve bütünlüğüne helal gelmedi...

  bugün bakıyorum.kendi ülkem kamplara ayrıldı.
  türkler, kürtler, müslümanlar, ateistler, aleviler şeklinde...hem ırk üzerinden hem mezhep ve inanış açısından üzerimize oynuyorlar ve maşa olarak kullanılan insan müsveddelerini görüyorsunuz.
  bu duruma her fırsatta adı zikredilen laz, çerkes ve ermenliler de katılır ise seyreyleyin cümbüşü...

  bizi cidden böldüler hem de bunu öyle bir şekilde yaptılar ki hala farkına varamıyoruz birbirimizi yemekten başka.

  durmak yok yola devam.

  *

  tek bayrak altında birleşmenin gücü buradan gelir, eğer birlik olsaydık memlekette ne hırsız kalırdı ne yolsuzluk fakat vatandaşı öyle güzel böldüler ki kimse kimseye yaklaşamıyor artık...bir ülkenin bütünlüğünü elinden aldıktan sonra parçala, böl ve yönet.

  bu zihniyet ile biz çok çekeriz, zamanında ecdadımız göğsünü yunan çizmesi bu topraklara basmasın diye siper etmiş, biz de adamlara üç kuruş menfaat için kucak açtık kendimiz iktidar koltuğu için işbirliği yapacak duruma gelmişiz.
 • belli bir düşünce çevresinde birleşip gruplara bölünmek.