• bu dizi yayınlandığı yıl, bendeniz orta sondaydım. her hafta elde yeşil çay, mutfaktaki televizyonun önünde kamp kurardım. zaten kendimi bildim bileli veteriner hekim olmak istiyordum, diziyi izledikçe iyice gaza geliyordum. önce iyi bi lise, ardından veterinerlik. hee. çocukluk işte. dizinin bana attığı kazıklardan bazıları;
    -istanbul üniversitesi'nin veterinerliğini kazanamadığım için yıkıldım
    -burda tuğçe kazaz sürekli yeşil çay içerdi, nedense bu kızın uzun boyunu ben yeşil çaya bağlamışım. yıllarca içtim, tık yok. 1.61.
    -en az onlar kadar yattım, gezdim, tozdum. ama okul bitmiyor. 5. yıldayım bak 2 senem daha var.
    -öyle bakmaya doyamayacağın çocuklar falan da yokmuş. uzun eşek oynayıp, bahar şenliğinde halay çeken, kot pantolon altına kundura giyen tipler var.

tek bir şey tuttu o da derste sınıfa aniden inek girmesi.
    +gel canım gel biz de senden bahsediyorduk
  • buradaki mahmut karakteri gay. ok. mineyle evlendi, ok. evlendikten sonra iş ararken bile ben gayim beni boyle kabul edin dedi fakat bir erkee bile yan gozle bakmadı, ilişkiye girmedi. senaristlerin gaylikle aseksuelligi karsıtırdıgını dusunmekteyim.
  • güzel bir diziydi. yeşim'in tolga ile aynı eve çıkması ve tolga'nın yeşim'e aşık olması dizinin ilk garipliğidir aslında.

oyuncular:
    tolga: kaan urgancıoğlu
    yeşim: göksun çam
    arzu: tuğçe kazaz
    cem: ekim mağden
    zeynep: ırmak ünal
    derya: elif akşar
    ılgın: ipek değer
    oğuz: engin hepileri
    selçuk (jineko): burak altay
    mine: aylin kontente
    mahmut: istemihan tuna
    mehmet: ferit aktuğ

yıldırım (tolga'nın babası): taner barlas
    idil (tolga'nın annesi): fatoş silan
    izzet (yeşim'in babası): yusuf atala
    selma (yeşim'in annesi): tülay bekret
    birol (mehmet'in babası): münir kutluğ
    melda (mehmet'in annesi): şerif sezer
    sağanak(tolga'nın kardeşi): binnur ışık
    faize(mine'nin annesi): güzin usta
    kemo: metin yıldırım
    melis: yeşim koçak
    gökçe: ebru gürsoy
    nusret: kenan bal
    özlem: esra soybelli
    yiğit: arda öziri
    şahin: gürkan tavukçuoğlu
    haluk: bora kaskan
    zeki: umut temiz
    yavuz: gökhan atalay
    irina: elif ataman
    melek: nalan kuruçim
    dilara: özlem çakman
    levent sülün: öğretmenlerden biri
    sinan albayrak: tiyatro hocası
    levent ulukut: dekan

ayrıca dizide engin altan düzyatan levent rolünde, mete horozoğlu erdem rolünde, alp kırşan emre rolünde oynamıştır. ahu yağtu da dizi oyuncularındandır. kayboldukları köyde elemanlara yol gösterip arzu'yu kaçıran köyün delisi rolündeki isim ise murat akdağ'dır. hepsini üşenmeden yazdım. şimdi kendi kendime düşünmekteyim : kırk katır mı kırk satır mı?
  • bu dizi yayınlandığında üniversiteye gidiyordum ve acaba yanlış öss'ye mi girdim lan diyordum.
  • show tv'nin doktorlar politikasını takiben kanal d 'nin tekrarlara boğmasını istediğim dizidir. üzerinden seneler geçti hala unutamıyorum yahu. çok sevmiştim çok. o dönemde ergenim, dizide bi çocuk var cem diye, arada guns n roses muhabbeti yapıyor, e tabi axl rose'a aşığız o zamanlar. hop cem'e aşık oluyoruz otomatikman. hem çocuk üniversiteli, küpesi var, saçları uzun, rockçı...
    üniversitenin hiç de anlattıkları gibi olmadığını sonraları farkettik tabii. yine de bu durum diziye olan bakış açımı değiştirmedi.
  • bi zamanlar deli gibi izlediğim, hala arada açıp internetten izlediğim dizi. tabi bunun zamanlarında üniversite ne bilmiyorduk, bu diziden sonra üniversite hayalı kurar olmuştum. bir de hep aklımda olan repliklerinden;

-deh deyin benim atıma hep birlikte deh deyinn.

ayrıca yeşim çok iticiydin, iğrençtin, banaldin.
  • şu aralar tv2'de eski bölümleri yayınlanan dizi. yanlış hatırlamıyorsam buradaki gay karakter üniversiteden tombik bi kızla evleniyodu. olum nasıl oluyodu lan öyle bi şey? şöyle düşününce çok saçmaymış aslında.
  • nice nesiller üniversiteye bu dizideki hayallerle gitti, sonra neden bu nesiller böyle hayal kırıklılıkları ile dolu sorusunun cevabı.
  • deh deyin kızlar benim atıma hep birlikte deh deyin cümlesiyle aklıma kazınan, bir dönem gençlerine üniversite öğrenciliği kavramını çok ama çok yanlış tanıtmış dizi. öyle geze toza, yata sıça üniversitede okumak, deh diyerek okula gitmek pek kolay olmuyor bizim gibiler için. veterinerliğe de sempatiyi arttırmıştır ayrıca, en nihayetinde komik bir diziydi ama.
  • tv2de bin yıl sonra finalini izleyip şok olduğum dizidir.

--- spoiler ---

finalde esas çocuk tolga diğer esas kız arzuyla evlendi ya
    resmen ters köşe.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap