• bu dizi yayınlandığı yıl, bendeniz orta sondaydım. her hafta elde yeşil çay, mutfaktaki televizyonun önünde kamp kurardım. zaten kendimi bildim bileli veteriner hekim olmak istiyordum, diziyi izledikçe iyice gaza geliyordum. önce iyi bi lise, ardından veterinerlik. hee. çocukluk işte. dizinin bana attığı kazıklardan bazıları;
  -istanbul üniversitesi'nin veterinerliğini kazanamadığım için yıkıldım
  -burda tuğçe kazaz sürekli yeşil çay içerdi, nedense bu kızın uzun boyunu ben yeşil çaya bağlamışım. yıllarca içtim, tık yok. 1.61.
  -en az onlar kadar yattım, gezdim, tozdum. ama okul bitmiyor. 5. yıldayım bak 2 senem daha var.
  -öyle bakmaya doyamayacağın çocuklar falan da yokmuş. uzun eşek oynayıp, bahar şenliğinde halay çeken, kot pantolon altına kundura giyen tipler var.

  tek bir şey tuttu o da derste sınıfa aniden inek girmesi.
  +gel canım gel biz de senden bahsediyorduk
 • tivibu ev paketinde yer alan kayıtlı dizilerden biridir.

  en iyi oyuncuları aylin kontante ve engin hepileri'dir. geneli gerçeği yansıtmasa da arada ince esprilere rastlamak mümkündür.
 • müzikleri iyiydi bu dizinin ya, radioheadli muselu bi diziydi hatırladığım kadarıyla.
 • an itibariyle yeni baştan izlemeye başladığım dizi. kanımca zamanının en efsanevi türk dizisiydi. veterinerliğin coolluğuna aşık etmiştir.
 • erken bittiğine inandığım dizi.
  rahatlıkla 2-3 sezon daha çekilebilirdi. boş zamanımın fazlalığından oturup 40 bölümünü de baştan izledim. final bölümü oldu bittiye gelmiş resmen.

  çok seviyorum bu diziyi. biraz unutayım sonra tekrar izlerim mutlaka.
 • son 3 4 günde oturup ilk 22 bölümünü izledim, hiçbir bölümü bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettirerek bitmedi. helal lan. işte dizi gibi dizi. meraktan nemalanan sikko gavur dizilerini izlemeye devam edin siz. bok var amk.
 • tuğçe kazaz'ı bırakıp başka biriyle çıkan bir eleman var bu dizide. tür olarak bilimkurgu denilebilir.
 • yaz okulundayken kanal d'de tekrar yayınlanmaya başlamıştı. üniversiteye gitmeden izlemiştim, tadı damağımda kalmış idi. bir arkadaşım da var her gün izliyoruz oturup ne süper dizi diye. hiç unutmam cebimizde üç kuruş para kalmış akşam yemeğinde ne yapalım diye düşünüyoruz, kampüsitan başlamış izleyelim sonra düşünürüz dedik. tolga'nın nişanı atmasına mı kızıyor başka bişeye mi tam hatırlamıyorum ama yıldırım muhasebecisini arayıp "tolganın hesabına her ay yatırdığın bir buçuk milyarı yatırmayacaksın" diye bağırıyor. bir buçuk milyar, dizi 4 sene önce çekilmiş. enflasyon falan hesap yapsak bizim zamanımızın 7 8 milyarı falan oluyor. arkadaşımla birbirimize baktık bir buçuk milyar, la biz o parayla 3 4 ay geçiririz, bu ney la bu ne diyo la diye sinirlenip bölümü yarıda bırakıp çıkmıştık.
 • bu diziyle ilgili hatırladığım tek şey herkesin birbirine yapmacık bir şekilde, sürekli abi demesiydi.
 • max smart'ta denk geldiğim dizi. izlemesi hala keyifli.