1. güzel bir diziydi. yeşim'in tolga ile aynı eve çıkması ve tolga'nın yeşim'e aşık olması dizinin ilk garipliğidir aslında.

oyuncular:
    tolga: kaan urgancıoğlu
    yeşim: göksun çam
    arzu: tuğçe kazaz
    cem: ekim mağden
    zeynep: ırmak ünal
    derya: elif akşar
    ılgın: ipek değer
    oğuz: engin hepileri
    selçuk (jineko): burak altay
    mine: aylin kontente
    mahmut: istemihan tuna
    mehmet: ferit aktuğ

yıldırım (tolga'nın babası): taner barlas
    idil (tolga'nın annesi): fatoş silan
    izzet (yeşim'in babası): yusuf atala
    selma (yeşim'in annesi): tülay bekret
    birol (mehmet'in babası): münir kutluğ
    melda (mehmet'in annesi): şerif sezer
    sağanak(tolga'nın kardeşi): binnur ışık
    faize(mine'nin annesi): güzin usta
    kemo: metin yıldırım
    melis: yeşim koçak
    gökçe: ebru gürsoy
    nusret: kenan bal
    özlem: esra soybelli
    yiğit: arda öziri
    şahin: gürkan tavukçuoğlu
    haluk: bora kaskan
    zeki: umut temiz
    yavuz: gökhan atalay
    irina: elif ataman
    melek: nalan kuruçim
    dilara: özlem çakman
    levent sülün: öğretmenlerden biri
    sinan albayrak: tiyatro hocası
    levent ulukut: dekan

ayrıca dizide engin altan düzyatan levent rolünde, mete horozoğlu erdem rolünde, alp kırşan emre rolünde oynamıştır. ahu yağtu da dizi oyuncularındandır. kayboldukları köyde elemanlara yol gösterip arzu'yu kaçıran köyün delisi rolündeki isim ise murat akdağ'dır. hepsini üşenmeden yazdım. şimdi kendi kendime düşünmekteyim : kırk katır mı kırk satır mı?
  2. bu dizi yayınlandığı yıl, bendeniz orta sondaydım. her hafta elde yeşil çay, mutfaktaki televizyonun önünde kamp kurardım. zaten kendimi bildim bileli veteriner hekim olmak istiyordum, diziyi izledikçe iyice gaza geliyordum. önce iyi bi lise, ardından veterinerlik. hee. çocukluk işte. dizinin bana attığı kazıklardan bazıları;
    -istanbul üniversitesi'nin veterinerliğini kazanamadığım için yıkıldım
    -burda tuğçe kazaz sürekli yeşil çay içerdi, nedense bu kızın uzun boyunu ben yeşil çaya bağlamışım. yıllarca içtim, tık yok. 1.61.
    -en az onlar kadar yattım, gezdim, tozdum. ama okul bitmiyor. 5. yıldayım bak 2 senem daha var.
    -öyle bakmaya doyamayacağın çocuklar falan da yokmuş. uzun eşek oynayıp, bahar şenliğinde halay çeken, kot pantolon altına kundura giyen tipler var.

tek bir şey tuttu o da derste sınıfa aniden inek girmesi.
    +gel canım gel biz de senden bahsediyorduk
  3. an itibariyle yeni baştan izlemeye başladığım dizi. kanımca zamanının en efsanevi türk dizisiydi. veterinerliğin coolluğuna aşık etmiştir.
  4. erken bittiğine inandığım dizi.
    rahatlıkla 2-3 sezon daha çekilebilirdi. boş zamanımın fazlalığından oturup 40 bölümünü de baştan izledim. final bölümü oldu bittiye gelmiş resmen.

çok seviyorum bu diziyi. biraz unutayım sonra tekrar izlerim mutlaka.
  5. son 3 4 günde oturup ilk 22 bölümünü izledim, hiçbir bölümü bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettirerek bitmedi. helal lan. işte dizi gibi dizi. meraktan nemalanan sikko gavur dizilerini izlemeye devam edin siz. bok var amk.
  6. tuğçe kazaz'ı bırakıp başka biriyle çıkan bir eleman var bu dizide. tür olarak bilimkurgu denilebilir.
  7. yaz okulundayken kanal d'de tekrar yayınlanmaya başlamıştı. üniversiteye gitmeden izlemiştim, tadı damağımda kalmış idi. bir arkadaşım da var her gün izliyoruz oturup ne süper dizi diye. hiç unutmam cebimizde üç kuruş para kalmış akşam yemeğinde ne yapalım diye düşünüyoruz, kampüsitan başlamış izleyelim sonra düşünürüz dedik. tolga'nın nişanı atmasına mı kızıyor başka bişeye mi tam hatırlamıyorum ama yıldırım muhasebecisini arayıp "tolganın hesabına her ay yatırdığın bir buçuk milyarı yatırmayacaksın" diye bağırıyor. bir buçuk milyar, dizi 4 sene önce çekilmiş. enflasyon falan hesap yapsak bizim zamanımızın 7 8 milyarı falan oluyor. arkadaşımla birbirimize baktık bir buçuk milyar, la biz o parayla 3 4 ay geçiririz, bu ney la bu ne diyo la diye sinirlenip bölümü yarıda bırakıp çıkmıştık.

kampüsistan hakkında bilgi verin