şükela:  tümü | bugün
 • air on the g string'i tek çelloyla çalan karaktere sahip dizi. bir de utanmadan çelloyu gösteriyorlar ya
 • güzel bir diziydi. yeşim'in tolga ile aynı eve çıkması ve tolga'nın yeşim'e aşık olması dizinin ilk garipliğidir aslında.

  oyuncular:
  tolga: kaan urgancıoğlu
  yeşim: göksun çam
  arzu: tuğçe kazaz
  cem: ekim mağden
  zeynep: ırmak ünal
  derya: elif akşar
  ılgın: ipek değer
  oğuz: engin hepileri
  selçuk (jineko): burak altay
  mine: aylin kontente
  mahmut: istemihan tuna
  mehmet: ferit aktuğ

  yıldırım (tolga'nın babası): taner barlas
  idil (tolga'nın annesi): fatoş silan
  izzet (yeşim'in babası): yusuf atala
  selma (yeşim'in annesi): tülay bekret
  birol (mehmet'in babası): münir kutluğ
  melda (mehmet'in annesi): şerif sezer
  sağanak(tolga'nın kardeşi): binnur ışık
  faize(mine'nin annesi): güzin usta
  kemo: metin yıldırım
  melis: yeşim koçak
  gökçe: ebru gürsoy
  nusret: kenan bal
  özlem: esra soybelli
  yiğit: arda öziri
  şahin: gürkan tavukçuoğlu
  haluk: bora kaskan
  zeki: umut temiz
  yavuz: gökhan atalay
  irina: elif ataman
  melek: nalan kuruçim
  dilara: özlem çakman
  levent sülün: öğretmenlerden biri
  sinan albayrak: tiyatro hocası
  levent ulukut: dekan

  ayrıca dizide engin altan düzyatan levent rolünde, mete horozoğlu erdem rolünde, alp kırşan emre rolünde oynamıştır. ahu yağtu da dizi oyuncularındandır. kayboldukları köyde elemanlara yol gösterip arzu'yu kaçıran köyün delisi rolündeki isim ise murat akdağ'dır. hepsini üşenmeden yazdım. şimdi kendi kendime düşünmekteyim : kırk katır mı kırk satır mı?
 • üniversite hazırlık döneminde takip eden çok insanı baytar etmiş dizidir. bu ülkede üniversite tercihlerinin büyük bir yüzdesi böyle gaza gelmelerle oluşuyor bilindiği üzere.

  (bkz: tıp fakültelerindeki çakma house md modelleri)
 • bu dizi yayınlandığı yıl, bendeniz orta sondaydım. her hafta elde yeşil çay, mutfaktaki televizyonun önünde kamp kurardım. zaten kendimi bildim bileli veteriner hekim olmak istiyordum, diziyi izledikçe iyice gaza geliyordum. önce iyi bi lise, ardından veterinerlik. hee. çocukluk işte. dizinin bana attığı kazıklardan bazıları;
  -istanbul üniversitesi'nin veterinerliğini kazanamadığım için yıkıldım
  -burda tuğçe kazaz sürekli yeşil çay içerdi, nedense bu kızın uzun boyunu ben yeşil çaya bağlamışım. yıllarca içtim, tık yok. 1.61.
  -en az onlar kadar yattım, gezdim, tozdum. ama okul bitmiyor. 5. yıldayım bak 2 senem daha var.
  -öyle bakmaya doyamayacağın çocuklar falan da yokmuş. uzun eşek oynayıp, bahar şenliğinde halay çeken, kot pantolon altına kundura giyen tipler var.

  tek bir şey tuttu o da derste sınıfa aniden inek girmesi.
  +gel canım gel biz de senden bahsediyorduk
 • tivibu ev paketinde yer alan kayıtlı dizilerden biridir.

  en iyi oyuncuları aylin kontante ve engin hepileri'dir. geneli gerçeği yansıtmasa da arada ince esprilere rastlamak mümkündür.
 • an itibariyle yeni baştan izlemeye başladığım dizi. kanımca zamanının en efsanevi türk dizisiydi. veterinerliğin coolluğuna aşık etmiştir.
 • erken bittiğine inandığım dizi.
  rahatlıkla 2-3 sezon daha çekilebilirdi. boş zamanımın fazlalığından oturup 40 bölümünü de baştan izledim. final bölümü oldu bittiye gelmiş resmen.

  çok seviyorum bu diziyi. biraz unutayım sonra tekrar izlerim mutlaka.
 • son 3 4 günde oturup ilk 22 bölümünü izledim, hiçbir bölümü bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettirerek bitmedi. helal lan. işte dizi gibi dizi. meraktan nemalanan sikko gavur dizilerini izlemeye devam edin siz. bok var amk.
 • yaz okulundayken kanal d'de tekrar yayınlanmaya başlamıştı. üniversiteye gitmeden izlemiştim, tadı damağımda kalmış idi. bir arkadaşım da var her gün izliyoruz oturup ne süper dizi diye. hiç unutmam cebimizde üç kuruş para kalmış akşam yemeğinde ne yapalım diye düşünüyoruz, kampüsitan başlamış izleyelim sonra düşünürüz dedik. tolga'nın nişanı atmasına mı kızıyor başka bişeye mi tam hatırlamıyorum ama yıldırım muhasebecisini arayıp "tolganın hesabına her ay yatırdığın bir buçuk milyarı yatırmayacaksın" diye bağırıyor. bir buçuk milyar, dizi 4 sene önce çekilmiş. enflasyon falan hesap yapsak bizim zamanımızın 7 8 milyarı falan oluyor. arkadaşımla birbirimize baktık bir buçuk milyar, la biz o parayla 3 4 ay geçiririz, bu ney la bu ne diyo la diye sinirlenip bölümü yarıda bırakıp çıkmıştık.
 • max smart'ta denk geldiğim dizi. izlemesi hala keyifli.