şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de eskiden gayet yapılabilen, normal bir eylemdi.
    şimdi ne oldu kimbilir

edit: allah dincilerin belasini versin.
  • 2010 senesinde eskişehir anadolu üniversitesi'nde rahatça yapabildiğimiz bir eylemdi.

kampüs içerisinde bulunan migros'tan alkol alabilir ve hemen yesilliklerde icebilirdik. sonra migros'ta alkol satışını yasakladılar. ve sonra o migros a101 mi ne oldu.
  • çukurova üniversitesinde turkuaz göl manzarasinda yapilabilecek eylem.
  • yasaktır ve uzaklaştırmaya neden olabilecek disiplin suçudur.
  • bir dönem marmara üniversitesi'nde bile yapılabilen eylem. sene 2008.

şimdi okulun içinde çevik kuvvet üssü var.
  • sene 2006, yer eskişehir anadolu üniversitesi. sevgilimle yemekhanenin karşısındaki ağacın altında biralarımızı yudumlarken, deyyusun biri gelip kız arkadaşımın üstüne dev su tabancasıyla su sıktı. ıslanan tişörtünün üzerinden, kız arkadaşımın memelerinin tomurcuklanan uçlarını fark ettim ve höööörrrrrraaaaağğğğğrrooooooooo nidasıyla ağır ağır kalktım çimlerden. su sıkan arkadaşa önce kafa attım, sonra da kulağına yumruk.

amına koydumun çocuğu, migros'un yanından, yeni yapılan fakültelerin arasından olimpik havuza kadar uçtu. havadislere göre bu dayak hala konuşulurmuş fakültede. kerim banar hocamız maliyet muhasebesi dersindeki bazı konuları benim memeleri kaybedişim ve çocuğun yediği dayak üzerinden anlatırmış. memeleri şahbaz olan o sevgilim, üniversiteye yeni başlayan kız feministliğiyle birlikte bir daha benimle görüşmek istemediğini söyledi anlayacağınız. neandertal kelimesinin anlamını ilk kez o gün öğrendim. peki ben altta kalır mıydım? kalmazdım;

"bana kız mı yok amk?" diyerek güzel sanatlardaki bütün kızlara asıldım ama ne fayda... o gün bugündür tek bir kız arkadaşım dahi olmadı. lanetlenmiştim.
  • cimlerde olsun, 1. erkek yurdunun yangin merdivenlerinin tepesinde olsun, manzarada olsun bogazici kampusunun bir cok yerinde bol bol icmisligim vardir... biralari aldiktan sonra da kapidaki guvenlikci abilere gayet mutlu el sallardik posetlerle onlarda gulumseyerek baslarini sallardi... manzarada gelip muhabbet edip cerez yiyenleri bile olmustu... guzel gunlerdi...

edit: hala yapilabildigine sevindim.... 1-2 kisiden yasaklandigini duyup uzulmustum
  • ihtiyaciniz olan sadece 4 sey var (bkz: çim) (bkz: güneş) (bkz: dost) (bkz: bira)
  • 10-15 yıl önce, dil tarihin çimlerinde, şarabın üstüne rahatça yaptığımız eylem.
  • bir zamanlar çukurova üniversitesi'nde yapılabilen şeydi. okulun içindeki markette satılırdı. (okulun içinde market vardı)

kampüsteki yonca marketten (sonradan migros oldu sanırım) alır, çimlerde otururduk. yine aynı migrosun üstünde kafe/restoran tarzı bir yer vardı. orada da oturup yemeğinizi yiyip içkinizi içebilirdiniz. yan masada hocalarınız olurdu, selamlaşırdınız.

sonra kampüse sıtarbaks açıldı. türbanlı hayrunisalar ve sümeyyeler buralarda kahvelerini içip poz kesmeye başladılar. devir onlara döndü.