şükela:  tümü | bugün
  • her din konulu başlığa, düzeltiyorum tüm başlıklara ;
    -nasıl hristiyan olunur.
    -ebeniz nasıl bir hristiyandı?
    -misyoner pozisyonu günah mıdır?
    -din nedir nasıldır, din çok güzel gelsenize,
    -isa kurtarıcıdır ama önce para ister vs. konulu reklam koyan oluşumun web sitesidir.

lan o değil de şu başlığa bile yardırıyorlar
    (bkz: türkiye'de dinsizliğin artma sebepleri)
    buna inanıp hıristiyan olan arkadaşlara saygılarımı sunuyorum.
    gülmemek elde değil...
    daha önce de dedim bu kadar para saçıp insanı, daha doğrusu düşünmesini bilen insanları kandırabileceklerini mi düşünüyorlar ya da bu bir deney mi iyice paranoyak oldum.

ayrıca bu reklamlardan etkilenen tek kişi gösterin uçan spagetti canavarına tapmaya başlayacağım.
  • her din konulu başlığa değil, her türlü başlığa reklam koyar.

5 yıldır bunların reklamlarından kurtulamadım. sebebi nedir cidden çok merak ediyorum. üstelik her seferinde reklamı kapatıp, ilgimi çekmediğine dair şikayet ederim. fakat her an her dakika, telefon elimde olduğu sürece, bu reklamlar benimle!

hayır nasıl hıristiyan olunur merak etmiyorum gerçekten!
  • sanki inanılmaz bir şeyin reklamını yapıyormuşçasına din ile ilgili bütün başlıklarda yan taraftan fırlar. çok ısrar ettiği için bir kere açıp baktım. konular şöyle:

1. meryem nasıl namuslu nasıl süper bir bakireydi
    2. meryem bakire olduğu halde nasıl doğurabildi
    3. genç kızlar neden bekaretlerini korumalıdır
    4. bakire ölenler direkt cennete mi giderler

bekaret bekaret diye öldüklerine göre muhtemelen çılgın grup sex ayinler yapıp sonra da ay şöyle bakireyim aman böyle bakireyim, ay orospu seyhan yine kimlere siktirmiş, cehennemde yanacak onu isa bile kurataramaz diye konuşuyorlardır.
  • bizim dinci çomarlar yetmiyor bir de hıristiyan çomarı çıktı uğraşacak. bin senedir kılıçla girip kılıçla çıktığınız memlekette misyonerlik yapmaya çalışan kafanızı sikeyim.
  • yobazın dini olmaz. bunlarda başka hristiyanlığın yobazı. bizimkilerden daha akıllılar o kadar. direkt konuya girmek yerine soru sorarak, merak uyandırarak ilerlemeye çalışıyorlar.
  • tanrı var mıdır 6 kanıt başlıklı reklam aslında müslümanları hedef almakta çünkü başta müslümanların da kabul edeceği tanrı argümanlarını öne sürerken yazının ileri bölümünde isa mesih'in tanrı olduğuna dair kanıtları sıralamakta
  • lan yeter artık dedirtti. sanırım bu başlığı açtığımı görüp, işyerinde, cep telefonunda, smart tv de mesai arkadaşımın bilgisayarında bir şeylere bakarken.. kısacası her yer de karşıma çıkıyor. defalarca şikayet ettim engelledim. olmuyor arkadaş illa beni hıristiyan yapmak istiyorlar.
    o değil de inadına dayıyor ekşi sözlükte özellikle.
    lan anlayın artık küfür ettirmeyin din dediğiniz şeye...
  • hay skecem bi siz eksiktiniz. rahatsız edici derecede karşıma çıkan osuruk kokulu dinci reklamlar.
  • (bkz: isa tanrı mı)
    (bkz: inanmak için 7 sebep)

amen for that

t: artık gına getiren misyoner reklamlar.
  • bugün ilk defa denk geldiğim reklam.

şöyle bir merak ettim inanmak için 6 bilimsel sebep ne olabilir acaba diye. kutsal kitapta şöyle şöyle yazılmış, isa ben babayım, babada bende demiş, dirilmesi denmiş, bugüne kadar herkes bir tanrıya inandı denmiş vesaire vesaire.

yalnız en çok "mesih'in ölümden dirilmesi üzerine yasal, mantıksal ve tarihsel analizler yapılmıştır, ancak her defasında diriliş sonucuna varılmıştır." demenize inandım.

süreç şöyle mi işliyor?

hmmm, milattan sonra 33 yılının yasalarını analiz edersek, o zamanlar ölüm cezasını çarmıha gererek veriyorlarmış. peki biraz da mantıksal düşünelim. yani çarmıha gerilmişse kesin ölmüştür. ölmeden bırakmazlar adamı değil mi? yok canım, kesin ölmüştür. çivi, tahta falan. bir de tarihsel bakalım da emin olalım, öyle hemen sonuca varmayalım. yani kutsal kitapda adam ms 34'te yaşıyor diyor. o zaman kesin yaşıyordur, kitapta boşuna yazmaz. doğru diyorsun valla, kesin dirildi bu adam başka bir açıklaması olamaz. o zaman tanrı var ve bilimsel olarak kanıtladık!!!!one1bir1!!one1!

hangi dine mensup olduğu gerçekten fark etmiyor, aşırısı gerçekten geri zekalı oluyor.