şükela:  tümü | bugün soru sor
 • maliye bakanı mehmet şimşek'ten gelen talimatla başlanmış olan, özelleştirme hareketinin parçası satış operasyonudur. özelleştirme idaresi başkanlığı'na ait olanlarla işe başlamışlar. darısı diğer lojmanlarımızın başına. zamanında kemal unakıtan ne var ne yoksa satacağız demişti zaten. rastgele...

  kaynak 1

  kaynak 2
 • öncelikle içinde oturanlara satılacağı söylenmiş. sonra büyük şirketlere satılmış lojmanlardır. askeriyeye ait lojmanlarda satışa açılacaktır.
 • başbakanın talimatı olmadan gerçekleşmesi nedeniyle dikkatimi çeken olay.
 • maliye bakanı naci ağbal, "ekonomi kötü gittiği için bazı kamu lojmanlarının satışına ilişkin düzenlemenin getirildiği iddiası doğru değil." dedi.

  bloomberg

  elimde değil, yapılan her açıklamayı tersi olarak anlıyorum.
 • "...

  satıştan elde edilecek paraların ödenek kaydedilmesi ve yeni lojman alınması için harcanması öngörülüyor. maliye bakanı, komisyonda lojman almak için neden lojman satma yolunu tercih ettiklerini; “eldekiler eskidiği için” sözleriyle açıkladı.

  gerçek nedenin başka olduğunu biliyoruz. 10 yıllık konuta kimse eski demez. kent merkezlerinde kalmış çok sayıda kamu konutu var. bir bölümü devlet mahallesinde olduğu gibi site biçiminde. arsaları hem çok değerli hem de gökdelenler dikmeye elverişli. nasıl olsa kimse yaşanır bir kent özlemini duymuyor. herkes kazanç peşinde.

  bu tasarıdan çok kişinin beklentisi var. zaten kapitalizm, herkeste “kazanç” beklentisi oluşturabildiği için güçlü. kazanç denilen şeyle nelerin yitirildiği, onun ilgi alanı dışında kalıyor..."

  kadir sev
 • muhtemelen şehir merkezlerinde kalmış, eskimiş ve arsa değeri yüksek lojmanların müteahhitlere satılarak, yerlerine aynı sayıda ancak şehir dışında ve arsa değeri düşük konutların lojman olarak, özel sektörün elindeki stoktan temin edilmesi yoluna gidilerek; hem inşaat sektörüne destek verilmesi hem de aradaki farkın hazineye kalacağının hesaplanmış olması mümkündür. asıl kötü olan bunun yapılması değil buna ihtiyaç duyulacak duruma düşülmüş olması.
 • sehir icinde arsa degeri yuksek yerler buyukbaslara peskes edilir. sehir disina ucra yerlere yenileri yapilir . hem para kazanilir ustune de yeni lojman yaptik denir. win win durumu. tabi yersen...
 • bugün mynette rastladığım güncel haber. satışta öncelik memurlara verilecekmiş. konuta belirlenen bedelin %10 altına isterse memurlar alabilecek. üstelik %25 peşin ödeme kalan kısma 48 taksit imkanı.
  bizim memlekette satacak ne kadar çok şey varmış.
 • bunlar yakında asker ve polisin silahlarını da özelleştirir. az kaldı.