şükela:  tümü | bugün
 • değişen yayın hizmeti usul kanununca, kanalların kamu spotu yayınlarken sağ üstte yaznası gereken kelimeler.

  "üst kurulca reklam sürelerinden sayılmayacağına ve ücretsiz olarak yayınlanabileceğine karar verilmiş olan kamu spotlarının yayını sırasında; ek-2’de yer alan kamu spotu logosu sürekli olarak yayınlanır."
 • lösev reklamlarının tamamında yazar.
 • advertorial'dan sonra en nefret ettiğim kelime sıralamasına 1 numaradan girmiştir an itibariyle. kamu spotu ne lan?
 • "aldığımız ürünlerin güvenli olup olmadığını kontrol edelim" diye bir reklam vardı, ve onun köşesinde yazan yazıdır kendisi.
  bu kamu spotu der ki: "aldığımız ürünler güvenli mi? kontrol edin. kask alıyorsanız kötüyse kırılabilir."
  sanki herkesin evinde çeki bası kuvvetlerini test edecek cihaz var. kardeşim ithal ettiğin ürünleri sen kontrol etmeyeceksin de ben mi kontrol edeceğim. ithalatına izin verme o zaman. ya da ülke içinde üretiliyorsa ürettirme. yok eğer kaçak olarak sokuluyorsa kaçakçılığı engelle. her şeyi vatandaştan bekleme. beceremiyorum diyorsan buyur istifa et.
  fabrikaları kapattın ya da özelleştirdin, mühendisleri devlet dairelerinde boş boş oturtuyorsun. eğit, çalıştır, öğret, yurtdışına gönder. kontrolörlerine yüksek maaş ver ama hatalarını da affetme. vatandaştan değil, onlarca mühendisinden bekle bu kontrol olayını.
 • dask konusunda bilinçlendirmek için hazırladıklar kısa film ile ağzımı, yüzümü dağıtmış olan zamazingo. tamam, bir seyleri idrak ettirmeye ve olağan hale getiremeye çalışıyorsun, eyvallah. ama insan evlaninin canına okumana ne gerek var?

  sabahın besinde, sallantıyı geçtim de, o ugultu ve çığlıklar ne?
  ( yazarın iç sesi, burada küfürden küfüre geçiyor.)
 • bunlardan birinde üniversiteyi kazanmis bir gencin, maddi kosullari nedeniyle okulu okuyamadigi anlatiliyor, sonra da su numaraya sms gönderin de okuyabilsin deniliyor. yani (hesapta sosyal olan) devlet milletten para dileniyor. ilginc.
 • "kendinizi engellilerin yerine koyamayabilirsiniz, ama annesinin yerine koyabilirsiniz" mesajıyla güzel iş çıkardıklarını düşündüğüm spot.
 • daha önce yazıldı mı ya da dikkat çekti mi bilmiyorum ama bu reklamların birinde bir kızcağız var üniversiteyi kazanıyor ama maddi sıkıntılar sebebiyle okuyamıyor şeklinde anlatılıyor...ha işte o reklamda bu kızcağız okuluna yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için gittiğinde oradaki öğretmeni belgenin çıktısını alıp bu kıza veriyor o da bakıyor boğaziçi üniversitesi'ne yerleşmiş* ama üniversiteye gidemeyeceği için gülümseyip geçiyor sadece...sonra kız o kağıdı alıp evine gidiyor ve kırık olan cama soğuk geliyor diye koyuyor...kızın üstünde de kazak falan var soğuk bir mevsim yani bildiğin...e yanlış bilmiyorsam da yerleştirme sonuçları ağustos ayında açıklanıyor...bu kız doğuda bir şehirde de olsa ağustos ayında kazak giyecek kadar soğuk olduğunu tahmin etmiyorum...bana bu bakımdan biraz çelişkili geldi...tamam burada asıl dikkat çekmek istenen bu kızın okuyamayacak olması haklısınız ama yine de küçük detaylar önemli bence...
  teşekkür ederim...
 • tamam, bilgilendirme vs. her şey iyi hoş da spot ne la? türkçe bi kelime bulamadınız mı?

  tanım: halkı bilgilendirme adına hazırlanan reklamlarda belirtilmesi zorunlu sözcük öbeği.

hesabın var mı? giriş yap