şükela:  tümü | bugün
 • aslında çok geniş bir dersprogramına sahip cidden işe yarayacak bölüm, sanıldığının aksine sadece kaymakam oldun ama adam olamadın anektodu adamları yetiştirmeyen, özel sektörde yönetim birimlerine, idari yargıçlığa kadar uzanan okul, okulum.

  (bkz: sbf)
 • içinde birçok boş insanı barından, hocaları da en az onlar kadar boş olan, ne yazık ki diplomasına sahip olduğum bölüm. tek iyi tarafı biraz ondan biraz bundan vererek insanda iyi bir genel kültür -tabii alabilene- oluşturması.
 • istanbul ya da ankara da kamu yonetiminde okuyup kimse tarafından iplenmeyen ögrenci kilikli, ogrenci zihniyetli insanlarin mezun olupta anadolu'da bir kasabaya kaymakam olunca yere goge sigdirilamayan bir ilgi-saygiyla karsilandigi, simardigi, taninmaz hale geldigi, her konuda fikri olan ama bilgisi olmayan insanlar yetistiren bolum.
 • kanımca genel kültür bölümü ,mezun olunca yarışmalarda çok başarılı olucağıma inanıyorum.
 • sanırım devlette çalışmak isteyenler için hala en iyisi ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde bulunan bölüm...çünkü bu tür okulların "ekol" olması, bir geleneğe sahip olması önemli...ama yine de, genel kültür için uluslararası ilişkiler okunmalı derim.
 • bazı üniversitelerde* siyaset bilimi ve kamu yönetimi adı altında geçen iibf bölümlerinden biridir. bu bölüm, kamu ve özel kesime yönelik olarak çağdaş yönetim standartları ışığında yöneticilik yapabilecek, genel ve değişmez yönetim ilkelerini elde etmiş olmanın yanı sıra, çağımızın günden güne değişen yöneticilik anlayışlarına ayak uydurabilecek, ayrıca günümüzün yoğun gündemi içinde meydana gelen olayları, belli bir sentez ve analiz perspektifi içinde değerlendirebilecek nitelikli insan yetiştirmek amacına yönelik olarak kurulmuştur. yine ayrica bu bölüm, hızla değişen günümüz yönetim teknik ve ilkelerinin en iyi şekilde kavranması, öğretilmesi, özel ve kamu kesiminin ihtiyacı olan çağdaş yöneticilerin yetiştirilmesi, yeni yönetim tekniklerinin geliştirilmesi ve uygulayıcılara aktarılması amacıyla kurulmuş olup bu yönde dersler ve eğitim vermektedir. sosyal dersler ağırlıktadır. bazı üniversitelerde ise kamu yönetiminin siyaset bilimi ana bilim dalı, uluslararası ilişkiler bölümüne eklenmiş, bölümün adı " siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler " olmuştur.
 • dört anabilim dalından oluşan iibf ve/veya sbf bölümü. bunlar; siyaset ve sosyal bilimler, yönetim bilimleri, kentleşme ve çevre sorunları, hukuk bilimleridir.
 • - nerede okuyon canim?
  - zart universitesinde amca
  - hangi bölüm?
  - kamu yonetimi
  - kamyon egitimi ha! cok guzel, allah zihin acikligi versin.
 • ohh be kazandim deyip okurken ne yaptigini algilayamadigin sonrasinda ise issiz kaldigin bolum