• klimayı mesai bitiminde açık bırakıp giden memurlarla çalıştım ben. sabah gelince serin bulacaklarmış. kıdemsiz olunca hiç sesimi çıkaramadım. bir iki kez uyardım baktım ayağımı kaydıracaklar sustum. mesai bitiminde ışıkların açık kalması da cabası. kontrol ve ceza olursa bakınız yapıyorlar mı
  • belediyelerin saçma sapan konserleri vs. olmasın mesela, bizim ilçe belediye başkanı okulları gezip diş macunu dağıtıyor, kandillerde falan birinci sınıf karton çantalarda tespih, gülsuyu dağıtıyor, ilçe belediyesinin faaliyetlerini gösteren birinci hamur kağıda yaklaşık 500 sayfalık kitap yaptırmış, attık bir kenara duruyor, israf her yerde.
  • temmuz 2021 itibariyla calistigim kurumda her odaya ve her kata lexmark marka siyah beyaz ve renkli farkli modellerde 30'a yakin yazici kurulumu yapilmistir. lexmark'in resmi satis sitesinden gordugum kadariyla fiyatlari 4500 dolar kadardir. yazismalarin artik kagitla degil bilgisayar ortaminda yapildigini ve cikti alma ihtiyacinin gunden gune azaldigi goz onunde bulunduracak olursak, yapilan kurulumlar kafamda deli sorulara neden olmustur. acaba bu alimlara imza atan yetklililer kendi sirketlerinin yonetiminde olan mudurler veya yonetim kurulu uyeleri olsalar yine ayni sekilde dusuncesizce sirket parasini boyle verimsiz bir sekilde kullanir miydilar?

devlet kuculmelidir.... yoneticiler ve harcama yetkilileri imza attiklari alimlar icin cok ince dusunmelidir. kendi paralarini harcarken dusundukleri gibi....
hesabın var mı? giriş yap