şükela:  tümü | bugün
  • bir iran turnusolü değilim , fakat askerlikle yada devlet kurumlarıyla iç içe olanlar çok çok iyi anlar derdimizi... saç , sakal şeklinin siyasal bir düşünceyi belirtecek şekildede bırakılmasına ve kullanılmasına karşıyım fakat her gün traş olmak... off off o nasıl bir zorluktur arkadaş... hemde kamu görevlisi olmadığın halde buna zorunda kalmak daha da bir acıklıdır... kamu çalışanlarının ve plaza çalışanlarının eşgali değiştirmeyecek , herhangi bir siyasal düşünceye prim vermeyecek şekilde en fazla maksimum 1 - 1,5 haftalık sakal bırakma hakları olması gerektiğini düşünüyorum , hem arada bir değişiklilik iyidir. aynaya hergün baktığınızda cillop gibi bir surat görmek bazen insanı gerçekten sıkıyor...
  • kendisini kamuda koltukaltı kılları özgürlüğünün izlemesi gereken özgürlük. kaşınıyor çalışamıyoruz.
  • sonuna kadar desteklerim. kadınlar sakallı gelince bir şey yok, biz gelince aaauuuuooowww.
    (bkz: türk kızı)
  • sözleşmeli taşeron olmama rağmen yakın zaman içinde kamu personeli olacağımın da verdiği gazla topsakal şeklinde son 1 aydır yaptığım eylem. henüz sert kayaya çarpmış değilim. :o
  • en fazla 2 yıl içinde olması gereken uygulamadır. okul bitiyor len çabuk gelsin sakal özgürlüğü amk kendimi sakalsız görmeyeli yıllar oldu sırf bu yasak yüzünden işe başlanmaz
  • ne bir haftası ne on günü amk, her gün okula girerken kumpasla sakalımı mı ölçecek okul yönetimi. haftası günü falan olmadan istisnasız olması gereken özgürlüktür.

bu arada geri zekalının biri siktirin gidin iran'a derse bir başka geri zekalı da ona o zaman sende siktir git rusya'ya geberene kadar içkini zıkkımlan der; böylece bir anda 28 mayıs 2013'ün öncesine geri döner ve aslında hiç bir şeyin değişmemiş olduğunu anlarız.

iran'a yollama meraklısı mallar için ön edit: 36 yaşımdayım ve bugüne kadar ne sakal ne de bıyık uzattım. en fazla 4-5 gün katlanabiliyorum suratımdaki kazık gibi kıllara.
  • lanet olsun ki sakal bıyık türkiye' de bir siyasi kimlik belirtisidir.

bu yüzden böyle bir özgürlüğün olması düşük bir ihtimaldir.

sakal bıyık uzunluğu santim hesabıyla düzenlenirse belki olabilir.

bu da amirinizin elinde cetvel sakalınızını ölçmesiyle sonuçlanır ki bu da çok komik olur.
  • kirli sakallı halimi özlediğim için sonuna kadar destek verdiğim olay.
  • benim gerçekleştirdiğim özgürlüktür. efendim şimdi kamuda kıllık kıyafet özgürlüğü diye bir kampanya vardı ya hani hatta bazı sendikalar bunu sırf türban için kullanmışlardı. ben ve sendikam ise bunu tamamıyla özgürlüğe dönüştürdük ve istediğimiz kıyafette (kot pantolon, keten, tshrt, kazak), istediğimiz saç,sakal şekliyle (top sakal, keçi sakalı, kirli sakal....) okula gidiyoruz.

sizler de yapabilirsiniz hiç bir sorun olmuyor. sonuçta çıplak da gitsen kıllık kıyafet yönetmeliğine aykırı sadece türban da taksan. onun için çekinmeden özgür bir şekilde sizler de sakalınızı bırakıp gidin.

bu arada iran turnusolu falan değil, gayet özgürlük turnusolu bir şeydir sakal özgürlüğü. kime ne benim nasıl sakal veya favori bıraktığımdan?
  • doğru dürüst sakalı, bıyığı olmayan bir öğretmen olarak gelmesin dediğim özgürlüktür.

köseliği başka nasıl yutturacağız bu millete.