• sanat musikisi ile arabesk arasinda gidip gelen icracilarimizdandir; ayni zamanda gönül akkor hanimefendinin de karde$idir.. karaböcek'ler gibi aralarinda eni$te-koca swapi olmami$tir.. dudaklarini büke büke, agzini tam açmadan $arkilarini okumaya çali$ir, fakat ablasi ayri güzel okur*, kendisi ayri..
 • sanat muzigi ve arabeskle yetinmemis bir sarkici. ruzgar ne taraftan eserse o tarafa savrulmus ve kendine yazik etmis bence. 80'lerden sonra pek sesi cikmamis..
  ilk cikisini yaptigi 60'larin ortalarinda ajda pekkan tarzi pop muzik yapan, orkestralarca aranan bir santoz.sonradan kocasi da olan vasfi ucaroglu'nun orkestrasinin solisti olarak gozukuyor bu donem.. daglar kizi reyhan, ask eski bir yalan gibi gayet sevimli pop sarkilari soyluyor. arabesk yatkinligini daha o zamanlardan belli ediyor. 70'lerin basinda gazinolara terfi ediyor ve arabesk ve sanat muzigi arasi bir yol tutturup gidiyor. ozellikle bu donemde yaptigi cover'lar dinlenmeli. falci, bir teselli ver, kimbilir, kabahat seni sevende, yorgun gozler bunlardan bazilari..
  cok iyi bir ses, ailecek severek dinliyoruz biz..
 • 80'lerde pazar eglenceligi trt programlarindan birine sarhos halde katilmis ve program asistanlarindan birine canli yayinda "cocugum bardagimi doldur" diye bagirmisti. araya necefli masrapa girmedi ama apar topar konuklardan biri sahneye itilip playback'li sov yaptirildi. bir teselli veri plaga okuyan en klas yorumcularimizdan biridir.
 • 70'lerde beraber çalıştığı müzisyenlerden dolayı yer yer çok ilginç rock ve elektronik türlerinde de aranjmanlar vermiş olan melankolik sesli şarkıcı.
  (bkz: falcı/12) (bkz: yorgun gözler/2)
 • bir diğer sevimli şarkısı: (bkz: mavi boncuk/#3554570)
 • sesi yorumu bir yana, surati bir an bile gulmeyen nemrut bir kadindi.
 • populer muzigimizde, gelmis gecmis en iyi bir kac kadin sarkicidan biri oldugunu dusunuyorum. "kadin yorumcu" demeli ya da, kendisinin cok fazla uretimi oldugunu sanmiyorum zira.
  ama orhan gencebay'dan daha iyi okudugu [gencebay'a kotu demek de mumkun degil tabii, carpiliriz alimallah] bir teselli ver, hakki bulut'dan alip bambaska alemlere goturdugu falci gibi sarkilardaki ne tam batili, ne tam dogulu vokalini, yine "araf"ta kalmis aranjmanlari dinleyip kendisine hasta oldukca, bir ayagi doguda, bir ayagi batida turkiye'nin, akkor'un sesinde vucut buldugunu soylemek lazim. simdilerde kosesine cekilmis olmasi, bizim kusagimizca hemen hemen hic taninmamasi, plaklarinin, kasetlerinin basilmamasi [elimdeki tek kasedini kahramanmaras adresli bir firma, muhtemelen bir kasetci, bastirmis, onda da 80'den sonra yaptigi kotu aranjmanli arabesk sarkilar var sadece] bizim sanssizligimiz..
 • simdilerde seher dilovan, alisan ve benzeri starlarimizla birlikte kanal yedi, tgrt, flash tv gibi kanallarin talk showlarinda konuk olarak istihdam edilmekte olan sesini neredeyse kaybetmis sanatci.
 • gönül yazar neşe karaböcek gülden karaböcek taifesi içinde en sevdiğim şarkıcı bu idi benim küçükken. az evvel bunu farkedince "niye peki?" diye sordum kendi kendime. biraz düşününce şunları buldum: öyle şıkırdım şıkır değildi. sesi de güçlüydü sanki diğerlerine göre. bir de öyle delikanlı bir havası vardı sanki, kendine hastı, karakteristikti, televizyona her çıktığında o an ne yapıyorsam bırakır, dinler, hislenirdim o çocuk halimle. bunları yazınca da şunu farkettim. yani şu mesajı vermek istiyorum sanki: arkadaşım ben 6 yaşından beri mainstream dışında bir insandım. değildim tabii. ama dur lan, belki de öyleydim ne biliyorsun, yani ne biliyorum? bilemiyorum dostum, uzun zaman oldu, ha, ne dersin.
hesabın var mı? giriş yap