şükela:  tümü | bugün
  • bir dönem asistanlığını yapmaktan gurur duyduğum efsane hoca. bu sene yıldız teknik üniversitesi'ne transfer oldu. türkiye'de kardiyovasküler fizyoloji ve mekaniği öğreten yegane isimdir. kalp pompası*tasarımı çalışmaları devam etmektedir. boğaziçi üniversitesi'nde de sistem mühendisliği (sistem analojileri, kontrol vs.) üzerine ders vermektedir.

derslere oldukça hazırlıklı gelir ve herşeyi temelden alarak türettiği anlatım şekli inanılmaz sürükleyicidir. ingilizcesi ve fransızcası* akıllara zarardır. etimolojiye meraklıdır. her hedenin latince veya arapça kökenini bilir. bilimin ve araştırmanın felsefesini öğretir*.

entelektüel birikimiyle akademisyenin tarifidir. kahir ekseriyeti cahil birer odun olan mühendislik profesörlerini tanıdıkça bu daha iyi anlaşılıyor.

not: bu entry'i okuduğunda bana sövecektir. iyi söver ve özellikle de bana söver. allah kendisine çalışkan asistanlar, nice yeni akademik başarılar ve uzun ömür versin.
  • ilk kez dersini aldığım hoca,

adam bıraksa da gam yemem dedirtmiştir henüz dersine başlamamış dahi olmama rağmen. ekseriyetle odunluk portresi çizen mühendislik hocalarının içerisinde, daha dönem başlamadan öğrencilerine ders hakkında bilgilendirici mail atma inceliği göstermiş olan bir zat-ı muhteremdir kendileri.
    bravo hoca.