şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: boğaz'da kamuya ait binalar otel olacak)... açıklamasının akabinde gelen;

  (bkz: elde özelleştirilecek kamu kurumu kalmadığı gün)... e yaklaşmamızı sağlayacak;

  (bkz: elde satacak hazine arazisi kalmadığı gün)... ile burun buruna gelmemizi yaşatacak;

  (bkz: ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim)... diye ortaya çıkabilenlerin;

  (bkz: kamu malını satarken kendi malını artırmak)... ta olunduğu izlenimi de edinilebilen;

  (bkz: kamu malını satıp bedelini kamuya ödememek)... le geçiştirilmeye çalışılan;

  (bkz: kamunun malını kamuya sormadan özelleştirmek)... teşebbüsünde bulunularak;

  malıye bakanlığına ya nasip edilmiş;

  (bkz: akp'nin seçim sonrası olası ustalık icraatları)... ndandır...

  --- spoiler ---

  ''akp, yeni bir özelleştirme furyasına hazırlanıyor. teşkilat kanunu’nda değişiklik yapan bir maddeye göre maliye bakanlığı, kamuya ait binalar üzerinde imar yetkisi aldı. buna göre kamuya ait değerli binaların, otel, iş merkezi gibi projeler ile özel sektöre devredilmesi planlanıyor.''

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  "boğaz’ı iyi paraya satarız"

  “kamu binası olacağına otel olsun, para kazanalım”

  --- spoiler ---

  http://www.habercem.com/…berdetay.asp?newsid=145976
 • boğazda satacak yer kalmaması durumunda planları hazırlatmıştır:

  (bkz: kanal istanbul)
 • babalar gibi satarız dan anasını allayıp babasına satma durumuna geçişin göstergesi.
 • (bkz: turkcell müşterilerine uludağ'da bedavaya kayıyor)... şeklinde tamamen serbest çağrışımlar yaratabilen;

  ulaşılan nirvanada; (bkz: oohhhh tüme varıyorum varıyorumm oğğhh)... şeklinde sesler çıkartabilen müjde...
 • değerli kamu binaları satılıyor. doğrudur efendim. bu durum sadece kaynak transferi olarak görülmelidir. sanki özelleştirilen kurumlar, satılan binalar doğrudan recep tayyip erdoğan'ın cebine girmektedir. satılan binalar zaten gelişen ve değişen türkiye'nin kamu hizmetlerini yürütmesi konusunda yetersiz kalmaktadır. eğer çevrenize bakarsanız hükümetin her ilde yetersiz kamu binalarını bir şekilde tahliye edip daha elverişli imkanlara sahip yeni kamu binaları yaptığı görülecektir. istanbul çağlayan'da yeni yapılan adalet sarayı bunun en büyük göstergesidir. sonuçta çağlayan'daki arazi de oldukça değerlidir. eğer iddia edildiği gibi tayyip amca memleketi satıp cebini dolduruyor olsaydı orayı da satışa çıkarır, alışveriş merkezi yapılmasına olanak sağlardı. ancak durumun böyle olmadığı aşikar. zira satılan binalardaki kamu kurumları sonuç olarak sokağa atılmıyor. kamu kurumlarına yakışır şekilde daha müferreh binalarda hizmetlerine devam ediyor.

  ankara'da da aynı durum geçerli. ankara'daki pek çok genel müdürlük ve bakanlıklar yeni yeni binalara geçiyorlar. tarım ve hayvanclık bakanlığı ve orman ve su işleri bakanlığı'nın yeni binaları görülmeye değer. ayrıca istanbul etiler'de toki'ye devredilen 3 okul karşılığında toki 125 yeni okul yapacak. sırf bu proje bile kaynakların ne kadar verimli kullanıldığını gösteriyor.

  yapılan her işe idelojik bir gözle bakmak ne kadar da saçma. bazı uygulamaları sırf ak parti hükümeti yaptığı için eleştirmek belli bir güruhun doğasında var.

  bence boğazdaki belli kamu binalarının özelleştirilmesi konusunda geç bile kalınmıştır. mesela şu televizyonlarda her gün konu olan beşiktaş adliyesi. o adliyenin orada olmasının kime ne faydası vardır, merak eder dururum yıllardır. zamanında buradaki kamu arazisi adliye binası konularak değerlendirilmiştir. ancak artık bölgenin arazi rantı kamu hizmetinin orada yapılamasının gereksizliğini beraberinde getirmiştir. adliye binasının yerine otel yapılması çok daha verimli bir yatırım olacaktır. ayrıca binanın özelleştirilmesinden elde edilen gelirle 50 tane adliye binası yapılır. araziye otel yapılırsa, boğazın manzarası ve eşsiz güzelliği geceleri de değerlendirilmiş olur. şuan da adliye binasında mesai saati dışında in cin top oynuyor. aynı arazi otel olarak değerlendirilse akşam yemekleri, düğün ve davetler ile çok daha verimli kullanılmış olur. zaten bölgede four seasons ve çırağan gibi oteller de mevcut. yani o bölge aslında zaten doğal bir oteller bölgesi olma yolunda ilerliyor. aynı şekilde beşiktaş lisesi binasının da aynı çerçevede değerlendirilmesi mümkündür.
 • herşeyden para çıkartma anlayışının desteklediği, benim gözümde ise para için kendini satmakla niteliksel hiçbir farkı olmayan, bu halkın birikiminin bu halkın kullanımına değil de bir takım zengin siki bitli takımına ucuzdan peşkeş çektirme işinin hızlandırılması.

  hızlandırılması diyorum çünkü akp artık her bir yeri elinde bulundurduğundan bu işi mevcut mevzuat ile de yapar. yapar yapmasına ama biraz halkın tartışmaları duyup olası cephe almasını önlemek biraz da beklemeye tahmmülleri olmadığından direk yetkiyi maliye bakanlığına devredip başlarıı ağrımadan, kamuya fazla duyurmadan, yangından mal kaçırırmışçasına işleri halletmesi için yapılan değişikliktir.
 • kuşkusuz memleketi satmanın halkalarından biridir.
  bu ülkede hepimiz gördük bir ülkenin temel üretim sanayii, kurum ve kuruluşları 1950lerden başlayarak nasıl sistemli biçimde işlemez, üretmez, para etmez hale getirildi ve sonra da üretmiyormuş, para etmiyormuş bahaneleriyle yok paraya satıldı.

  kamuya ait binalarda da aynı şey geçerlidir.
  misal eğitim kurumlarının yerleşik bulunduğu tarihi binaları okullardan almak,
  eğitimin kurumsallaşmasını engeller,
  geleneğin devamını sekteye uğratır vs.

  binalar taş yığını değildir ama tabii bunlara anlatamazsın, çanak çömlek meselesi..
  hele hele tarihi binalarıyla özdeşleşmiş kamu kurumları özellikle üzerinde durulması gereken yapılanmalardır.
  bir galatasaray lisesi'ni galatasaray'daki binasından çıkardın mı geriye pek az şey kalır.
 • sene 2011 olmuş. özelleştirmeye direnen, başta yunanistan, avrupa ülkeleri bertaraf olmuş; bizim kemalcikler hala memleketi satıyorlar muhabbeti yapıyor. devletçilik ilkeniz batsın.

  kemal efendi altı-yedi ok bilmem nesini çıkarırken acaba milletin düşünme gücünü iğdiş ettiğinin ne kadar farkındaydı?

  tanım: türk ekonomisinin büyümesi için zorunlu gelişme.