• kişinin kan grubunun, tırnak yeme alışkanlığına olan etkisinin incelendiği bir makalede şu sonuçlara ulaşılmıştır:

tırnak yeme alışkanlığı olan erkekler en çok 0 rh + kan grubundan iken, tırnak yeme alışkanlığı olan kadınlar ise en çok b rh + kan grubundandır. ilginç ki tırnaklarını yemediklerini söyleyen erkeklerin çoğunluğu yine 0 rh + kan grubundan iken kadınlarda da yine b rh + kan grubundandır.

çalışma, pakistan'da 18-22 yaş aralığından seçilen 160 üniversite öğrencisi ile yapılmıştır. genel dağılım ise şu şekilde:

görsel

not: örnek veriyorum buradaki 160 öğrenci içerisinde a - kan grubuna sahip olup tırnak yeme alışkanlığı olan öğrenci çıkmamıştır. pek tabi dünya üzerinde bu kan grubuna sahip olup tırnak yeme alışkanlığı olan kişi vardır. bunu olasılık kavramının bir değere yaklaşması olarak açıklayabiliriz. yani 0' a çok yakındır demektir (limit değeri gibi düşünün). parayı 10 kez atınca 7'ya 3 farklı gelse bile, denemeyi çoğalttıkça %50-%50 değerine yaklaşması gibi. ayrıca bu deneyde şu etmeni de unutmamak gerekir: kan gruplarının insanlar üzerine dağılım miktarı farklıdır. insanlarda bazı kan gruplarına daha sık rastlanırken bazı kan gruplarına daha az rastlanır.

q. muhammad imran, q. hira naeem. innovative journal of medical sciences 2019; 3(1):17-18
  • bana göre doğru sonuçlardır
  • 0 pozitifim tırnak yemiyorum
  • hiç inandırıcı gelmiyor doğrusu
  • a+ yemiyorum
  • arh(+) olarak genellikle sebze ve meyve ürünlerini yemeğe dikkat ediyorum. sizler de dikkat edin.
  • a(+) kendimi bildim bileli hiç yemedim.
  • tırnak yeme ağzınla tırnaklarını kesmek değil mi? tırnak nasıl yenir? o tırnak mideye ve bağırsağına zarar verir gerçekten yeniyorsa eyvahlar olsun.
  • pakistan'da ki 160 kişilik çalışmanın eminim çok degeri vardir.

boğulan insanlarda yapılan bir çalışmada çok yüksek oranda o gün dondurma yediği anlaşılmış. sebebi laktoz birikmesi filan diye düşünebilirsiniz. düşünmeyin. boğulan insanlar yazın boğuluyor. yazın da dondurma yenir amk. yani her araştırma araştırma olmuyor.
  • 0(-) asla yemiyorum fakat basketbol potasında kırıyorum öyle bir saykoyum.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap