• soguk demir kokusunu andiran, sinir bozucu ama ayni zamanda heyecanlandirici koku.
  • paslı demir olur ya hani ? işte tam o.

tanım: paslı demir kokusuna benzeyen koku.
  • "türk rock müziği" kategorisi varsa, listeye girebilecek tek albümdür.
  • mavi sakal'ın * en iyi albümü ve albümün son parçası... tüm söz ve müzikler kaan altan'a aittir... bu albümde vokalde genç osman yavaş vardır; tibet ağırtan ise back vokallerde yardımcı olmuştur... vokal, albümde çok iyi olmasına rağmen canlı performansda aynı başarıyı yakalayamaz... albümle aynı ismi taşıyan parçada ''juho martikainen'' isimli kişi kontrbas çalmıştır; harika bir parça olmuştur... albümden önce iki yol ve ingilizce versiyonu olan two roads isimli iki single yayınlanmıştır... albümde bulunan parçalar şunlardır:

1- üvertür
    2- balta
    3- ne kadar
    4- iki yol
    5- istanbul
    6- ben kimleyim
    7- gönlümde
    8- başladım yürümeye
    9- aşk öldü
    10- kan kokusu
  • alyuvarların içerdiği demir nedeniyle kan, demir kokar. aslında alınan koku, havadaki oksijenle tepkimeye girmiş demir oksit kokusudur.
    tabi kanında başka taşıyıcı element bulunduran canlıların* kanı farklı kokar şüphesiz.
  • türk rock tarihinin gerek kayıt, gerekse şarkı sözü ve besteleri açısından en iyi albümü.arkadaş 13 sene olmuş.iyi kötü piyasayı takip ediyoruz.hala daha bu albümdeki gibi gitar tonları, distortion duymadık.albümde boş şarkı yok.cayır cayır bir rock albümü.daha kötüsü bu gruptan ayrılan adamlar bir daha böyle bir sound yapmamak için tövbe etmişler gibi alakasız işler yaptılar.
  • bu kadar kult bir albumun apple music ya da spotify'da olmamasi, remastered versiyonu olmamasi, plaginin basilmamasi ulke rock camiasi icin utanctir. ne yapsak kampanya mi baslatsak?
  • türk rock tarihinin en iyi albümlerindendir. ve hala spotify'da bulunmamaktadır. albümde favori parçalarım: hepsi.
  • ne de güzel albümüdür. şarkıları felan ayırt etmeden söylüyorum bunu. hepsi ayrı güzel. böyle uzun süre dinlemeyip sonra akıllara gelince mutlu ediyor insanı. ama üzülmemek elde değil, keşke aynı kadro devam edilseydi, bu kalitede üretselerdi falan filan neyse cevap veriyorum "özleriz be!"
  • mavi sakalın güzel şarkısı:

biz dolaştık bahçemizde
    koparmayı çok sevdik
    nefret ede ede
    biz çok sevdik

kan kokusunu özler misin
    bilirmisin kan tatlıdır

biz sırçadan odamızda
    herşeyi kırıp döktük
    param parça parça
    biz çok sevdik
hesabın var mı? giriş yap