• bizzat alp buğdaycı'nın resmi sitesine girilerek pdf formatında indirilebilecek kitap.
  • roman.

20 yıldır yasaklı roman.

toplatan yargıçın kararına göre, halkın ar ve hâyâ duygularını rencîde eden, cinsî arzuları da tahrik edecek olan roman.

yasaklama kararı sadece "dokuz" sayfaya verilmiş roman.

yazarı da ölmüş bir roman.

marquis de sade'ın, william s. burroughs’un, henry miller'in, anais nin'in, chuck palahniuk’un aynı gerekçelerle toplatılmasına karşı entelektüellerin ayaklandığı, davaların kazanıldığı türkiye'de, aynı eylemlerin ve tepkilerin hiç verilmediği roman.

yazarının anısına bir cesur yayıncı aranan roman.

dokuz sayfayı siyah (ya da boş) basıp, arkaya (o dokuz sayfayı içerecek biçimde) mahkeme kararını (ya da muzır kurulu'nun kararını) ek olarak verecek yayıncısını bekleyen roman.

yazarın daha sonra yazdığı "merkezkaç" adlı yayımlanmamış bir kardeşi daha olan roman.

.

roman ya hu !
  • alp buğdaycı'nın sudan aziz sevgilisi murathan'a ithaf ettiği sert kitabı. zerre hazzetmediğim bir yazara sahip olmasına rağmen arada kaynamasına üzüldüğüm bir kitaptır.
  • yillardir suren merakimi neden dindirmedim bilmiyorum ama nihayet nadir kitap'tan siparisimi verdim 1-2 gune elime gecer, bu siralar okuma konusunda tembel olsam da bu kadar merak ettigim bir kitabi hizla okurum sanirim. merak ettigim ortamlar, insanlar... sonucta biz de gunes k olayini ilk genclik yillarimizda duyduk, merak ettik. yillar gecti ara ara aklimiza geldi. bakalim neymis ne degilmis.
  • bir an once bulunmak istenen kitaptır ama çok zor olduğuna inanilmaktadir. bu kitabın kaderini daha iyi anlayabilmek için: http://egoistokur.com/…calistigim-bebegi-bogdular”/
  • kutluğ ataman 'in eline geçse harika bir filme dönüşebilecek edebiyat için bir getirisi olmayan yapit
  • yayınlandığı 1996 yılında, yayınlandıktan sadece 1 hafta sonra "halkın âr ve hayâ duygularını rencîde ettiği veya cinsî ârzûları tahrîk ve istismâr ettiği" gerekçesiyle müstehcen ilan edilen ve türk ceza kanunu’nun 426. maddesi gereğince toplatılan (bkz: alp buğdaycı) kitabıdır. nereden nasıl temin ettiğimi bile hatırlamamama rağmen kitaplığımda bulunan nadide parçalardandır. basılı olarak bulabilir misiniz emin değilim ama üst entry'de belirtildiği gibi pdf olarak buradan indirebilme imkanı hala varken ıskalamayın derim. okunası bir kitaptır ve önümüzdeki yıllarda film olarak görme ihtimalimizin de oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum.
  • ece ayhan doğru demiş, "sıkı", ve her sıkı şey gibi bozulası.
    sıkıcı bir hayatın sahipsiz hali.
  • elinde pdf'si bulunan birisi yesillendirirse mutlu olacağım kitap. (merak ediyorum bunca sene yasak olmayı hak edecek ne yapmış)
  • --- spoiler ---

bize hayatımızı yaşatmayanlardan ve hayattaki herkesten intikam.
    --- spoiler ---

1994’te yazılmış, ertesi yıl yeniden düzenlenip temize çekilmiş.
hesabın var mı? giriş yap