1. genelde berberlerde gordugumuz, sakal tra$i sirasinda kaanayan yerlere suruldugunde kanamayi durduran ta$. (bkz: kan tasi)
  2. ingilizce bloodstone haliyle, neredeyse tüm bilgisayar frp oyunlarında kendine bir şekilde yer bulmuş aytım. (sert bir amerikan aksanıyla: "aydımm" da denebilir.)
  3. berberlerin kullandığı her türlü hastalığın bulaşmasına neden olabilecek taş. hayır, adama dersin ondan sürmeyin hastalık bulaşır diye, yıkıyoruz abi derler hasta ederler adamı... bu taşın kanamayı nasıl durdurduğunu da merak etmekteyim.
  4. kılcal damarları büzerek kan akışını önleyen bir nesne. açıkta damar ucu olmasa bile yüze sürüldüğünde gerginleşme hissedilir. ben bunun şap olduğunu sanıyordum ama değil galiba.
  5. kibrit benzeri bir küçük cubugun ucuna yerlestirilmis sekilde piyasaya sürülen yeni modelleri bir müşteri üzerinde kullandıktan sonra atıldığından hijyen sağlanmıştır
  6. karlıtepe mahallesi, saadet sokak. no: 4/a gaziosmanpaşa-istanbul'da imal edilen, diğer bir adı da aluminyum kalemi olan gereç.
    tadı sulugöz'e benzemekte hafif.
  7. merak, endişe vs. gibi duygular eşliğinde, hafif bir yanma etkisiyle kanamayı durduran beyaz renkli garip şey..

kan taşı hakkında bilgi verin