şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alper canıgüz'ün fantastik polisiye romanı. birkaç güne kadar önce kitapçılarda, sonra da kitapçıların "en çok satanlar" bölümünde görülebilir, okunabilir. april yayıncılık'tan nisan ayında çıkması da tam canıgüzlük olmuş.

  (bkz: alper canıgüz/@kantelem)
 • alper canıgüz ün son kitabı.. tesadüfen öğrenip, merakla beklediğim.. önsiparişi vereli bi hafta oldu bugün kargoya verilmiş.. heyecanla kavuşmayı beklediğimdir.. canıgüz severlerin haberdar olmadığından şüphelendiğim, raflarda gördüklerinde ağızlarını kulaklarına vardıracağını düşündüğüm kitabıdır diye de tanımlamak isterim ayrıca..*
 • bugün twitter'de gördüm çıktığını, hemen öğle yemeği arasında bulup aldım kitabı, şimdi sabırsızlıkla mesai bitimini bekliyorum, yolda okumaya başlamak için.
 • bugün dost kitabevi'ne şöyle bir gireyim ne var ne yok diye bakayım derken bir de ne göreyim, canıguz yeni kitap çıkarmış sessiz sedasız. tabii hemen aldım. yolda gelirken bikaç sayfa okudum dayanamayıp. daha ilk sayfalarda şu sözleri ile halet-i ruhiyemi tasvir ederek hemen gönlümü fethetmiştir;

  "çünkü bu aşkın, bu sevdanın üstünden kış geçiyor, bahar geçiyor, ömür geçiyor lakin kalbimdeki yara geçmiyor, geçemiyordu."

  edith piaf: az önce bitirmiş olduğum için birkaç söz söyleme gereği daha hissediyorum. kitap canıgüz'ün en iyi işi olmuş şahsımca. bazı kısımları aydınlatmadan bırakmasa ve son iki sayfada herşeyi oldu bittiye getirmese iyiydi ama özellikle abdül karakterinin aforizmaları için bile okunur efenim.
  --- spoiler ---
  bilmediklerime inanacağım, yapmadıklarımdan güç alacağım, tanımadıklarıma sığınacağım, ihtimallerle tazeleneceğim. ... mahsustan yanlış yerlere bakacağım, çiçeklere değil vazolara şiirler yazacağım. inanmadığım şeylere, inanmadığım manalar yükleyeceğim, doğru hayatı yanlış yaşayacağım. göz önünde görünmez olacağım. zamanın kanlı ellerini seninle bağlayacağım, insafsız dudaklarını seninle mühürleyeceğim. en güvenli limanım, biricik sevgilim, hayat ışığım... ey benim güzel pişmanlığım...
  --- spoiler ---
 • her bir bölümü ayrı bir nirvana şarkısıyla isimlendirilmiş bir kitap olarak zaten var olan alper canıgüz olan hayranlığımı 1000e katlamıştır . heyecanla okuyoruz efenim .
 • günün biryudumkitap.com pasajı bu kitaba aitti, hemen sipariş verdim. sonu gülümsetti.
 • en sevdiğim insanlardan birinin bana hediye etmesi ile beraber okuduğum, en sevdiğim yazarlardan birine ait kitap.

  şöyle ki kitap epey ince bence. 190 küsür sayfa. okuması çok rahat, çok akıcı. böyle olunca akşam başladım, arada böldüm, yemek yedim, sigara içtim vs. ancak yine de geceye bitti. ve son derece çok hoşuma gitti.

  özellikle;

  --- yarım spoiler ---

  bilmediklerime inanacağım, yapmadıklarımdan güç alacağım, tanımadıklarıma sığınacağım, ihtimallerle tazaleneceğim... iki vakte kadar bir adam öldüreceğim. evleneceğim sonra. bir cesedi tek başına taşımak zor iştir çünkü ve aşk, karşılık bulmayan iki sevgi. mahsustan yanlış yerlere bakacağım, çiçeklere değil vazolara şiir yazacağım. inanmadığım şeylere inanmadığım manalar yükleyeceğim, doğru hayatı yanlış yaşayacağım. göz önünde görünmez olacağım. zamanın kanlı ellerini seninle bağlayacağım, insafsız dudaklarını seninle mühürleyeceğim. en güvenli limamın, biricik sevgilim, hayat ışığım... ey benim güzel pişmalığım.

  --- yarım spoiler ---

  bu kısmı çok çok çok beğendim. gizliajansta sanem' e yazılan o mektupta aşkı anlatan o adam şimdi, zamanı gelince kendini öldürüp, kendinden kalan cesedi taşımakta sana yardım etsin diye bir suç ortağı bulmaya benzetiyor evliliği.

  gerçekten çok etkileyici.

  en kısa sürede okuyunuz, okutunuz.

  not:

  - nasıl yani, köpük sabit durmaz ki?
  - gelecek de öyle!
 • bitmesin diye yavaş yavaş okumama rağmen yaklaşık 3 saatte bitirdiğim alper canıgüz romanı.

  fazla yorumda bulunmaya gerek yok, muhteşem dil, muhteşem kurgu, muhteşem bir kitap.

  okuyun, okutturun.
 • alper canıgüz'ün tüm kitaplarını birkaç defa okumuş ve birkaç defa satın alıp hediye etmiş, araklatmış veya kaybetmiş biri olarak hemen koşup aldığım kitaptır.

  kurt cobain hayranı olarak beni bir kat daha sardı bu kitap. ölüm yılı olan 5 nisan'da okuduğum için de ayrı bir hatırası oldu.

  özetle yine başarılı bir çalışma... bir gizli ajans olmasa da...
  kötü olan şey ise bir solukta okuyup yeniden yıllarca beklemeye koyulmak...