şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: müge anlı)

toplumda- kendisince doğru olmayan- her konuda söyleyecek sözleri olan bir hanımefendi kendileri.

bir programı var "tatlı sert" isimli.

programına katılan insanlara bakın toplumun yapısını görün. programına katılan insanlardan kime; mesela şirketinizde en alt kademede bir görev verirsiniz?

programının sürekli konukları olan sabit üyelerini inceleyin, onlar bile edecekleri lafları nasıl bin dereden su getirerek ediyor görürsünüz. yönetim odası denen, yer bir verinin akışını bir parça aksatmaya görsün hemen programın adında yer alan serti görürsünüz.

sabahları 10 -13 arası evlere denk gelirseniz genellikle bu hanımefendinin izlendiğini görürsünüz.

peki bu toplumu gazete okurken izlediniz mi hiç? bu toplum gazetede en fazla zamanı 3. sayfada harcar. 3. sayfa kim kimi neden öldürmüş? kim - kiminle - neden - nerede - nasıl dalaşmış sayfasıdır. bu hanımefendi de tam olarak bu üçüncü sayfaların programının sunucusudur.

en büyük gücü (!) saatin doğru seçimi, yılların alışkanlığı, hakkında bu tabanın olumlu fikri nedeniyle aranan birileri olması durumunda ihbarcı gözlerin fazla olmasıdır.

bu vasıf hemen hanımefendinin özgün vasıfları arasındaymışçasına bir algı oluşur. sanırsınız ki gitmiş şahsı yakasından tutup getirmiş.

öte yandan üç kuruşluk eğitimi olan biri tarafından bile bir batında dillendirilecek devlet kurumları arasında entegrasyon sorunları büyük keşiflermişçesine malum tabana dillendirilerek amerika yeniden keşfedilir.

türkiye'de üniversite okumuş kızların (özel üni'ler dahil) %30'una 3 ay imkan sağlayın hepsi bugünün kanaat önderi geçinen müge anlı'dan öteye geçerler. ve çok daha hazımlı olurlar. en azından üzerlerine vazife olmayan konularda konuşmamayı bilirler. o kızların %80 değil de %30 diye tanımlanmasının nedeni tamamen bu hazımla ilgili öngörüdür.

ilaveten;

bu hanımefendinin kaç para kazandığını bilmiyorum. beni de ilgilendirmez. ama o kadar yardımsever bir hanımdır ki; ondan bundan gelen yardımları şuna buna ulaştırmakta mahirdir.

bir gün de bu yıl tüm kazancımı şu dertten muzdarip kardeşlerime bağışlıyorum der mi? diyebilir mi diye bekliyorum. onların size ihtiyacı var müge anlı hanımefendi.
  • tanım: çer çöp
  • bu kadını bugün eleştirenlerin olumsuz fikri; yarın kadın “beşiktaş duruş sergiledi, beşiktaş şereflidir” dediği anda olumluya dönecektir.
    bu kadını sevmem ama kendisi ortalama bi beşiktaşlıdan daha omurgalıdır.
  • fener taraftarı , annesını 2 yıl once kaybetmıs ve o tarıhten berı de toparlanamamıs besıktas kalecısı tolga zengın'e ana avrat kufrettı.
    hemen yedek klubesının arkasından.
    ettı dıyorum, herkes duydu da, aynı zamanda agız hareketlerınden de okuyabılırsınız taraftarın yaptıgı ahlaksız kufurlerı...
    derken bu kadın cıktı, artık oyle dıyelım, ne dıyelım, cocugu var, yatrın bırgun okur , ayıp olmasın, dedı kı:
    "yöneticilere çok büyük görev düşüyor. yöneticiler açıklamalarına dikkat edecekler. futbolcular dönüp taraftarlara saldırmayacaklar.
    sen futbolcusun, o taraftar orada olduğu için sen para kazanıyorsun. taraftar her şeyi söyleyebilir ama sen futbolcu olarak taraftara dönüp saldıramazsın.
    bunları yapanlar olduğu zaman meslekten men edilmesi lazım ki biz huzur içimizde çoluğumuzla çocuğumuzla gidip seyirler yapabilelim."

yanı yanlıs anlamıyorsam bu su demek bence : tolga'nın rahmetlı anasına taraftar kufretse bıle, taraftardır herseyı soyler. sen donup ona saldıramazsın. anana kufretsın sorun degıl, cunku sen paranı ondan kazanıyorsun!!!"

sımdı sana da, senın ızledıgın maca da, yaptıgın dram programına da, zıhnıyetıne de, kanaatıne de, onderlıgıne de...

selamlar gonderıyorum!
  • "sen futbolcusun, o taraftar orada olduğu için sen para kazanıyorsun. taraftar her şeyi söyleyebilir ama sen futbolcu olarak taraftara dönüp saldıramazsın." diyen şahıs.

herhangi bir televizyon izleyicisi kendisine her türlü küfrü edip vereceği tepkiye göre aşağıdaki argümanı sunabilir.

"sen televizyon sunucususun, o izleyici orada olduğu için sen para kazanıyorsun. izleyici her şeyi söyleyebilir ama sen sunucu olarak izleyiciye dönüp saldıramazsın."