şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
1423 entry daha
  • “ben kanadada öğrenci olacağım” vizesine sahip kişileri almaya başlayan,

ama “ben bundan sonraki yaşamımı kanadada kuracağım” vizesi olan prv ya da copr sahibi kişileri 18 mart 2020’den beri kapısına dahi yaklaştırmayan bir garip ülke.

2 haftaysa 2 hafta, 3 haftaysa 3 hafta neyse parası verelim kalalım otelde yapalım karantinamızı. bazı abukluklar vardır.
  • usa'ye gitmek için senelerdir green card başvurusu yapan fakat bu yılda bir şey elde edemeyen evli bir çift olarak yönümüzü döndüğümüz coğrafyası güzel ülke. ülkemiz şartlarında görece iyi bir gelire sahip olmak (25k/ay net - household income) ve kanada'nın usa gibi gelişmiş bir gig ekonomiye sahip olmaması bizi çok düşündürüyor ne yazık ki. ayaklarımız yere basana kadar her ülkede bu tarz işleri yapmak durumunda kalmak anlaşılabilir fakat kanada'nın ekonomisi buna pek uygun değil . eşimin işi it alanında olduğundan kendisinin iş bulma olasılığı bana kıyasla yüksek fakat ingilizcesi yeterli olmayabilir. benim ingilizcem daha yeterli seviyede olsa da çalıştığım alan olan satış - pazarlama çok farklı dinamiklere sahip ve kültürel bir birikimde istiyor. bilemiyoruz be sözlük!
  • ontario eyaleti başbakanı doug ford'un covid-19 vakalarıyla mücadele kapsamında başbakan justin trudeau'ya " uluslararası öğrencilerin ontario eyaletine gelişleri durdurulsun" çağrısı yaptığı ülke.
32 entry daha