şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kanada'da yaşayan iki arkadaşın, kanada'yı anlattığı youtube kanalı.

evren'i eşimin arkadaşı olması sebebiyle gıyabında tanıyordum zaten. eşim böyle bir kanal açtıklarından bahsedince, tv'den fazla youtube izleyen biri olarak ilk videolarından itibaren takipçileri oldum.

izlenme sayılarının hızla arttığının da farkındayım. güzel iş yapıyorlar bence. abone olun!

https://www.youtube.com/…l/ucicgxaxxmxzdxpnmvixdqag
  • beğenerek takip ettiğim youtube kanalı.

"toronto’da restoran açmak" videoları muazzam eğlenceli.

gerçekten de ismiyle özdeşleşmiş bir kanal; bildiğin geyik muhabbeti dönüyor.

ama bir yandan da kanadayı tüm yönleriyle izleyenlere aktarmaya çalışıyorlar.

masraflar, mekanlar, öğrencilik, yaşam koşulları, insan ilişkileri, yasal prosedürler v.b. birçok konuda ister istemez bilgi sahibi oluyorsunuz.

çok eğlenceli bir ikili.

takibi hak ediyorlar. yolları açık olsun.
  • uzunca bir zamandır takip ettiğim minnoş mu minnoş ponçik mi ponçik bir kanal.

gördüğüm kadarıyla hem eray hem evren oldukça sempatik ve donanımlı pırıl pırıl insanlar. express entry hazırlık sürecine ufaktan başladığımız dönemde denk geldik bu ikilinin videolarına. iyi ki de denk gelmişiz. içeriklerini gerçekten özenli hazırlıyorlar sırf iki tık fazla alayım diye hürriyet.com tarzı başlıklar koymuyorlar videolarına. bu bile sevmeye başlamak için güzel bir neden asdlkasdşlkj
    ben youtube'dan filan yorum yapmaya çekiniyorum biraz onun için buradan yardırayım dedim azıcık. olur da buraları okurlarsa filan bilsinler ki ailecek severek izliyoruz sizi efem.
  • önerilen videolarla gördüğüm youtube kanalı, sanki eray ve evren ile bir akşam buluşmuşsunuz da kanadaya gittin yerleştin bu işler nasıl oluyor anlatsana diye sohbet havasında geçen videoları var. kanadaya gitmek gibi bir niyetim olmamasına rağmen izlemek garip bir şekilde hoşuma gitti umarım devamı gelir.
  • (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) isteği arttıran bir başka kanal
  • lan bende adamlara bi güzellik yapayım başlık açayım diye geldim :) baya bi tanınmışlar. ama hak ediyorlar gerçekten.geçenlerde biraz eleştirmiştim bizi takip edin bize abone olun falan çok diyorsunuz diye ama karşı cevapları çok saygılıydı.(tam kanadalı olmuş zalımlar) bu yüzden seviyoruz arkadaşları... bu aralar planlarımızda kanadaya yerleşmek var bakalım gidersek tanışırız umarım.
    yolları açık olsun...
  • kanada hakkında hem eğlenceli hem de bilgilendirici videolar yayınlayan 2 arkadaşın kanalıdır. adamlara bir başlık açayım da tanınsınlar diye geldim ama çoktan açmışlar.
    kişisel izlenimlerim , kendileri birçok youtube kanalından çok daha samimiler. gerçekten güzel geyik muhabbeti döndüğü zamanlar, ufak ince espiriler renk katıyor. takipçilerine özen gösterip cevap vermeye çalışıyorlar. eray ve evren’ e selamlar burdan da.
    kanada zaten aklımda olan bir seçenekti ancak türk lirasındaki değer kaybı önümü 1-2 senelik kesti. yine de kenara atıp gitmek için birikim yapıyorum. her izlediğimde gidip görüp yaşamak, çalışmak ve okumak için heves yaptıran şahane kanal.
  • bu pırıl pırıl 2 gencin 10 kasım videoları gözlerimizi doldurmuştur. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=31dqmpz7f6s)
  • kanada'ya dair en ufak bir ilginiz varsa izlemeli ve abone olmalısınız. çok eğlenceli bir youtube kanalıdır kendisi.
  • geçtiğimiz 15 kasım günü 1. yılını kutlayan youtube kanalı.

kanada'da eğitim, evlilik, çalışma, sosyal yaşam ve ilgili birçok konu üzerine gerekli ve yeterli bilgi veren güzel bir kanal.

kanalın sahipliğini ve ameleleğini yapan isimler, evren başer ve eray güler.
    liseden beri arkadaşlıkları var.
    yılların dostluğu böyle güzel bir oluşuma yol açmış.
    ilgiyle takip ettiğimden, videolarının her geçen gün daha da profesyonelleşen bir çizgide olduklarını söyleyebilirim.

kanal hakkında değil de isimler hakkında kafama takılan bir detay var:
    eray'ın kanadaya nasıl geldiği, nasıl göçmen olduğu konusunda bilgi sahibiyiz.
    fakat evren'in statüsü hakkında net bilgi sahibi değiliz.
    ingilizce eğitimi için 1 yılı aşkın bir süredir kanada'da olduğu biliyorum ama ingilizcesinin halen alt seviyede olması gözden kaçmıyor.
    bu kadar bilginin yanında; kanadaya dil kursu için gidenlere çalışma izni verilmiyor diye biliyorum ki evren şu an bir restoranda çalışıyor.

evet, evren hakkında birkaç videoda kanada serüveninin nasıl başladığı kıyıdan-köşeden anlatılmış olsa da, nasıl devam ettiği hakkında anlatılan en ufak bir bilgi yok.

bazı instagram canlı yayınlarında bir çok takipçilerinin bu konudaki ısrarlı sorularına kaçamak cevap vermeleri dikkatimi çekince videolarına tekrar bi göz attım ve bu kanıya ulaştım.
    buraları okuyorlarsa eğer, bir videolarında bu konuya değinmelerini rica edeceğim.

ikili hakkında kanala katkılarını yorumlamam gerekirse;

eray, biraz daha kurumsal, kontrol delisi biri gibi görünüyor.

evren ise daha bir zıpırlık, esprili konuşmalar(küfürlü tabirler v.b.) peşinde olmasına karşın eray'ın kontrolünde olan repliklerle konuşmak zorundaymış gibi görünüyor.

ama her ikisi de kanadada olmaktan mutlular ve birbirlerine sahip çıkıyor olmaları da karşılıklı anlayışlarını destekleyen yegane sebep.
    bunu videolarında yansıttıkları neşe ve pozitif enerjiden anlamak mümkün.

özellikle şu videolarında, kendileri ve geçmişleri hakkında verdikleri detaylı bilgiler, günümüz insanının, elindekilerinin kıymetini anlamak adına önemli bir kayıt olmuş.

ekstra tanım: iki güzel insanın gurbet ellerde hayatı beraber sırtlayarak, geyik yaparken bilgi verdikleri bir kanaldır. yolları, bahtları açık olsun.